reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Co kraj to obyczaj a co region to zwyczaj ... U nas odradza się wybudzanie śpiącego dziecka - samo sobie reguluje kiedy i ile chce zjeść. Jak przybiera na wadze to wszystko ok.
To są raczej ogólne zasady, a nie "regionalne". Mnie przerażała wizja hipoglikemii i śpiączki, a więc budziłam. Teraz już na szczęście nie muszę.
 
reklama
No widzę, że tematy macierzyńskie juz tylko ja forum :)) super! Cieszę się że możemy się poradzić wzajemnie. U mnie jakby trochę spokojniej. Po miesiącu jakby przeszliśmy w lepszy etap. Mniej płaczu, bardziej potrafimy go uspokoić. Mniej ulewa i chyba brzuszek nie boli. Niestety dalej wstaje i karmię co 1-2 godz w nocy. U mnie nie ma opcji wybudzania małego. On wie kiedy chce jesc;) Ale mam koleżankę co karmi tylko raz w nocy swoją córkę. Ciekawe..wydaje się że dziecko po urodzeniu czuje głód,tak jak w brzuchu też wiedziało kiedy ma zjeść. Tak na logikę.
Moje cycki też jakby niesymetryczne Ale nieznacznie. Czuje że jeden ma więcej mleczka Ale to ja niestety częściej go przystawialam do niego i stąd różnica.
Słyszalyscie o kryzysach laktacyjnych ? Podobno są w 3 i 6tygodniu oraz w 6 i 9 miesiącu...
Kupki u nas odwrotnie. Rzadsze były w ciepłe dni, ale myślę że to była jakaś biegunka. Dalej u nas są zielone Ale zdarzają się żółte.podobno jak jemy zielone warzywa to dziecko robi zielone kupki..
Niesamowicie ten czas szybko minął [emoji4] i nie wiem szczerze mówiąc co było gorsze, ta końcówka ciąży czy to co się dzieję teraz. Przez dwa tyg dziecko może się nie wyróżniać i to jest ok??? No nie wiem,ialam ona mi kupy przez 15 h nie, zrobiła i była bardzo marudna, ryczała w głos, i jak dałam czopka tonzrobila taka kupę że się ledwo w pieluszce mieściła.
 
Jestesmy i my, wreszcie. Urodzilam 02.06' jednak czerwcowy☺
 

Załączniki

  • IMG_20180603_060001_BURST001_COVER.jpg
    IMG_20180603_060001_BURST001_COVER.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 258
@Zeni-maj gratulacje !!! [emoji16] Słodki bobo [emoji6]

@Jetkaa będzie dobrze - zobaczysz, Twój mały mężczyzna jest coraz silniejszy! Super [emoji12]

Ja walczę chyba z kolkami... tak mi się wydaje, bo młoda pręży się, wygina i płacze. Ma problem ze snem i ogólnie jest mało spokojna ... wszystko zaczyna się koło 21/22 ... potem do 5 spokój i od 5 na nowo. Jestem wykończona dzisiaj. Rano ryczałam razem z nią ... [emoji19]
 
reklama
Do góry