reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

reklama
Fakt xD ja tak na koniec ciazy dzisiaj robie fasolke po bretonsku xD bo pozniej dluuugo jej jesc nie bede mogla xD

Napisane na LG-M320 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kiedyś zgadałam się z babcią o tym co jadła jak urodziła dziecko, była bardzo zaskoczona że jest coś takiego jak dieta matki karmiącej :) mówiła że opychała się truskawkami przy wszystkich dzieciach :D może to nie truskawki są problemem, tylko ten syf którym pryskają truskawki. Niby ileś tam dni przed wysyłką nie mogą pryskać, a rok temu była afera, że pryskali i ludzie się potruli. Jak zaczniemy przesadzać z tym lekkostrawnym jedzeniem, to mleko też może być bylejakie, albo my możemy być osłabione.
 
Wszystko zalezy od dziecka. Moja miala skaze bialkowa i musialam dosc rygorystycznie podchodzic do tego co jadlam, chyba ze ktos lubi dziecko z kolka. Kuzynka raz najadla sie np. mizerii z ogorka do ziemniakow i miala noc z glowy...

Napisane na LG-M320 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Z tym jedzeniem to ciekawa sprawa, w tym miesiącu mam zamiar wypełnić zamrażalnik po brzegi. Ze względu na to, że mieszkam sama, mąż tylko w weekendy, to żeby na luzie przeżyć pierwsze tygodnie przygotuję sobie jedzonko, półprodukty, tak żeby obiadek był w 15 minut. Podstawa to domowy rosołek, z którego będą zupki typu barszcz, ziemniaczana, warzywna... Z mięsa, piersi kurczaka, ryba, zrobię też gołąbki, z tym że na początku zjem raczej środek, może troszkę kapusty i będę obserwować. Jakieś pulpeciki w sosie koperkowym. Macie pomysły na smaczne dania?
 
@MB91 spisu jako takiego nie ma :)
Możesz jeść po trochu wszystkiego :)
Trzeba obserwować dziecko jak reaguje.
Np. dzisiaj zjesz do śniadania pomidora i patrzysz co się dzieje. Za 2-3 dni znowu coś innego i tak samo postępujesz ;)
Wiadomo, że ostre przyprawy, czosnek itp. to lepiej odpuścić :)
 
No tak. Czyli metoda prób i błędów .. jak ze wszystkim [emoji3]



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry