reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Ja w 33tc jestem. Czytam o tych przepowiadajacych, mam nadzieję że to tylko to. Choć dziwię się że tak nagle przyszły. Może powinnam zwiększyć ilość magnezu..
Dobrze że Ty zdrowsza już i masz przed sobą spokojna niedzielę.wykorzystaj to :) ja jutro tylko ugotuje i nic więcej robic nie będę.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Mi jak twardnieje i napina się brzuch to biorę nawet 3 dziennie magnezy

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
My mamy drewniany dom i nie wiem czy to tez temu ze sciany oddychają czy co ale poscieram kurz i zaraz pod światło pełno kurzu.. I tez rano sprzatam wieczór moh wraca tesciowa i zaraz sajgon.. Kazdego dnia sprzatam i w każdy wieczór nie widać efektow:\

Mnie martwi tylko to ze brzuch nie rosnie mi.. Wiem ze z mala jest ok ona rosnie ale przy synowi mialam ogromny brzuch a teraz od 5tyg mam taki sam nawet moj zauważył ze brzuszek nie jest duzy i nie rosnie:\ wiem ze to jest ok ale gdzieś z tylu glowy martwie sie
 
My mamy drewniany dom i nie wiem czy to tez temu ze sciany oddychają czy co ale poscieram kurz i zaraz pod światło pełno kurzu.. I tez rano sprzatam wieczór moh wraca tesciowa i zaraz sajgon.. Kazdego dnia sprzatam i w każdy wieczór nie widać efektow:\

Mnie martwi tylko to ze brzuch nie rosnie mi.. Wiem ze z mala jest ok ona rosnie ale przy synowi mialam ogromny brzuch a teraz od 5tyg mam taki sam nawet moj zauważył ze brzuszek nie jest duzy i nie rosnie:\ wiem ze to jest ok ale gdzieś z tylu glowy martwie sie
Mi też brzuch nie rośnie mała jest malutka ale ja mam wrażenie że nawet mi zmalał trochę :errr: a jem naprawdę bardzo dobrze i zdrowo :rolleyes: za półtora tygodnia mam kolejne usg zobaczymy ile malutka urosła :wink:
 
Mi też brzuch nie rośnie, a w dodatku straciłam około 3 kg przez chorobę :/

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A mój z kolei urósł ostatnio tak, że butów już założyć nie mogę.
Moja mała dzisiaj strasznie cichutko siedzi... a mój brzuch jest mega napięty - nawet jak leżę. [emoji34] Martwię się znowu


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@MB91 też tak mam dzisiaj, ale we wtorek mam wizytę więc zapytam mojej gin, wzięłam magnez i leżę. Dziewczyny co szykujecie z ciuszków na wyjście ze szpitala? I zastanawiam się czy koc wystarczy czy oprócz tego kupić polarowy kombinezon?

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, wydaje mi się, te rozmiary brzuszków zależne są od wielkości dziecka. Koleżanka, która urodziła we wrześniu dziewczynkę, też miała mały brzuszek, a urodziła zdrową córeczkę. Długo u niej nic widać. Dlatego nie martwcie się na zapas. Jeżeli dziecko rośnie prawidłowo, lekarz nie stwierdza nieprawidłowości, to pewnie wszystko ok. Ale rozumiem, że się martwicie, bo też jak coś mnie dźgnie w brzuchu lub nie wyczuwam małej ro też się zastanawiam, czy wszystki ok.

@MB91 My mamy dom po babci jakieś 140m kw parter, a teraz jeszcze robimy poddasze, bo brakuje sypialn, więc będzie jakieś 140 mkw więcej. Żeby to ogarnąć + trawniki, ogród, to trochę to trwa. Konczy się robote, a powinno się zaczynać od nowa :p Ale nie wiem, czy umiałabym się zorganizować na malej przestrzeni, bo wychowana w domie. Przerobilismy garaż na drugą kuchnię jakieś 30 mkw, bo w tamtej, gdzie babcia była jak sama mieszkała ma może 10 mkw i nie mogłam się odnaleźć, tu w czwórkę, a teraz kolejny domownik w drodze :D
Poza tym pracujemy jeszcze w domu, więc brakuje pokoju na kompy, sprzęt biurowy, by spokojnie popracować. Na razie zrobiliśmy sobie pracownię w maleje kuchni, ale jak będzie tak daleko, będą sypialnię u góry to przeniesiemy się do pokoju, gdzie poki co mamy sypialnię.
W gruncie rzeczy im więcej pomieszczeń, tym więcej roboty, ale z drugiej strony mamy przestrzeń, by oddychać i w wielkiem salonie 40 mkw jestem w stanie spokojnie zrobić urodziny na jakieś 20 os. Zawsze są plusy i minusy ;)
 
@Agunia93 wszystko zależy od pogody. Sama nie wiem co ubiore małej w dniu wyjścia ze szpitala. Ale, że to nasza druga córka, to mam i kocyki i palarowy kombinezon, bo Amelka urodziła się koniec września. Termin mam na koniec maja i wydaje mi się, że kocyk powinien wystarczyć, ale nigdy niewiadomo...
 
@Agunia93 wszystko zależy od pogody. Sama nie wiem co ubiore małej w dniu wyjścia ze szpitala. Ale, że to nasza druga córka, to mam i kocyki i palarowy kombinezon, bo Amelka urodziła się koniec września. Termin mam na koniec maja i wydaje mi się, że kocyk powinien wystarczyć, ale nigdy niewiadomo...
No właśnie też mam termin na koniec maja u myślę, że kocyk wystarczy. A body kopertowe czy raczej zakładane przez główkę i zapinane w kroczu? Moja pierwsza ciąża więc jestem zielona w tym temacie [emoji23][emoji14]

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Body kopertowe.sama do szpitala tylko kopertowe biorę choć to 3 dziecko.

Ja mam kombinezon welurowy. Poza tym dziecko pakuje się w fotelik, przykrywa i do auta. Potem z auta do domu to też chwila. Więc nie ma szans żeby maluch zmarzl. Grubsze kombinezony bym sobie darowała.

Ja mieszkam w domu. Nie wyobrażam sobie inaczej. Mieszkaliśmy chwilowo w bloku i dusilismy się oboje.a teraz z 3 dzieciaków to już całkiem nie wyobrażam sobie inaczej niż dom, podwórko itp. ale wiadomo że każdy wybiera co mu pasuje albo bierze co życie da....
 
Do góry