reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Mi też brzuch dawno twardnieje. Chociaż jakieś 2-3 tyg był spokój a teraz znowu. Mogłyby te skurcze jeszcze poczekać.
 
reklama
@mono gratuluje [emoji23][emoji1433] I zazdroszczę bo mnie rozkłada coraz bardziej [emoji34]

Wstawiłam kurczaka i na powrót do łóżka .. chyba z niego dzisiaj już nie wyjdę. ‍♀️

Muszę kupić jakąś książkę o pielęgnacji maluszka - co polecacie?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@mono gratuluje [emoji23][emoji1433] I zazdroszczę bo mnie rozkłada coraz bardziej [emoji34]

Wstawiłam kurczaka i na powrót do łóżka .. chyba z niego dzisiaj już nie wyjdę. ‍♀️

Muszę kupić jakąś książkę o pielęgnacji maluszka - co polecacie?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Serię Zawitkowskiego mamo, tato co ty na to. Jest z płytą cd
 
Skończony 37tc to nie wcześniak.
No właśnie dlatego bardzo chcialabym dotrwac :) w 35 tyg ponoc dziecko wchlania duzo zelaza i oczywiscie przybiera na wadze, wiec bede uwazac i uznalam ze rezygnuje z codziennych cwiczen i duzej aktywnosci zeby nie przyspieszyc przypadkiem
 
No właśnie dlatego bardzo chcialabym dotrwac :) w 35 tyg ponoc dziecko wchlania duzo zelaza i oczywiscie przybiera na wadze, wiec bede uwazac i uznalam ze rezygnuje z codziennych cwiczen i duzej aktywnosci zeby nie przyspieszyc przypadkiem
I słusznie :) niektórzy neonatolodzy uważają, że dane dziecko jest dojrzałe dopiero, gdy samo zdecyduje, że czas się urodzić (mówimy tu tylko o porodach w terminie)
 
@sredec1982 lubię [emoji16] I to bardzo. Mój D też lubi gotować (i co najważniejsze umie), więc sobie wzajemnie dogadzamy [emoji48] Raz gotuje on, raz ja [emoji39]

Z tymi skurczami to jak to jest do końca? Mnie rozkłada choroba i na dodatek właśnie wzięłam No-spe bo mnie strasznie kłuje po bokach. Brzuch mam twardy i ogólnie nie najlepiej się czuje. A dziś zaczęłam 30tc. To czasem nie za wcześnie na Braxtona Hicksa?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
To chyba nie ma reguly. Jedne kobiety maja skurcze szybko, inne az do porodu wcale, sa tez rozne rodzaje. Mi sie zaczely ok 28 tc, takie lekkie spiecia macicy jak przy bólu miesiaczkowym, przychodzily wieczorem, trwaly ok 3h3 byly czeste i krotkie (ok 40sek kazdy, co 2-3 min) . Ale koleżanki po porodach mowily ze to nic takiego, bo tych porodowych podobno nie da sie z niczym pomylic.
Odkad brzuch sie obnizyl to skurcze mam duzo silne w nocy i rano, ale trwaja po kilka minut i sa bolesne, ale nie jakbym miala rodzic tylko jak bardzo bolesna miesiaczka. Co będzie dalej zobaczymy..
 
35 tc to już spokojnie. Podobno brzuch się obniża na kilka tyg przed porodem więc akurat.. Ja czekam na ten moment. Może 2 tyg i też się obniży.. :) skurcze pewnie jeszcze mniej przyjemne :( Ale pozytywne jest to że już tak niewiele zostalo:))) to Ty zaraz 9 miesiac:))
Czytałam że dziecko urodzone od 36 tc już nie jest wczesniakiem, czyli na logikę powinien być w pełni zdrowy.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Ja juz tak naprawdę to nie moge sie doczekac az poznam mojego synka wiec przetrzymam wszystko ;)
 
Dziewczyny mam problem z synem, chodzi 2 tyg do przedszkola i on tam wogole nie je:\ ani sniadania ani obiadkow :\ i dzis zastalam go jak dzieci spaly a on siedzial przy stole nad jedzeniem..:\ wkurzylam sie na te panie bo jednak o 12tej maja obiad i 1.5h siedzial sam przy stole!! Bo panie nie wiedza co robic zeby jadl... Jestem zla ze tyle kazaly mu siedziec dla niego to kara. A mówiły ze chca go jakos nakłonić do tego by jadł.. Wrrr! Nie wiem co o tym myslec.. Dodam ze w domu je normalnie .. Przychodzimy z przedszkola i je obiad...
 
reklama
Minka88 z jednej strony Ci zazdroszcze z drugiej, ja jeszczenic nie przygotowana:), sama zauwazylam opadniecie brzucha czy poprostu samopoczucie sie poprawilo, jak te skurcze.odczuwasz pyt no pierwsze dziecko rodzilam przez cc I nie pamietam bolesniejszych skurczy tylko silny bol kregoslupa, teraz chcialabym sn I bardziej czuje napinanie alr tez pojedyncze silne bole I nie wiem czy to sa te tzw. przepowiadajace czy nie
Te skurcze to takie zagadkowe ;) ale ten opadniety brzuch tak mnie i meza zmobilizowal, ze wszystko co dotychczas odkladalismy na pozniej dokonczylismy, zeby nas nie spotkalo zaskoczenie :) ale tez ja meza przygotowuje, ze to chyba jednak zacznie sie w nocy kiedy oksytocyna wysoka, tak samo skurcze sie wtedy nasilaja
 
Do góry