reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Ja właśnie też wracam z kontrolnego usg. Kurczę zmniejszył mi się znowu poziom wód plodowych:/ i lekarz powiedział (inny niż mój prowadzący) że nie może dokładnie obejrzeć Małej bo jestesm za gruba :(;( wiem że mam nadwagę ale myślałam że przy 172cm 75kg to nie jest jeszcze niewiadomo jaka otyłość :(:(

Napisane na KIW-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Jak za gruba jak ja mam ponad 80 kg już przy wzroście 165. Co za gość!! Z wodami plodowymi to na pewno dasz radę!! Już tyle przeszłas że teraz myślę z górki. Czytałam,choć się nie znam że teraz ich ilość będzie się stopniowo zmniejszać na korzyść wzrostu dziecka.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Dziewczyny jest tu jakas "slodka mama" tzn z cukrzycą ciazowa? Jakies pomysly na podwieczorki zwłaszcza? Bo u mnie wlasnie stwierdzona i te propozycje co sa w ksiazkach ktore dostalam troche kosmiczne i trudne do ogarniecia jeszcze przy malym dziecku[emoji53] wiec jesli cos ktos to poproszę

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Cześć, też zmagam się z cukrzycą ciążowa... Nie wiem jak ty, ale muszę trzymać się diety i kilka razy dziennie mierzyć sobie cukier, na czczo i po głównych posiłkach. Jak tak patrzę, to wyniki są poki co w normie...
Akurat jestem na przystanku i czekam na.córkę aż przyjedzie autobusem z przedszkola, ale jak wrócę do domu, to prześlę 5 propozycji, które dostałam od diabetologa :).

Ja pomiędzy posiłkami zadawalam sier jogurtami nauralnymi, dosypujac sobie zurawiny, malin, borowek
 
Dziewczyny jest tu jakas "slodka mama" tzn z cukrzycą ciazowa? Jakies pomysly na podwieczorki zwłaszcza? Bo u mnie wlasnie stwierdzona i te propozycje co sa w ksiazkach ktore dostalam troche kosmiczne i trudne do ogarniecia jeszcze przy malym dziecku[emoji53] wiec jesli cos ktos to poproszę

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Chciałam przesłać dotki, ale mam za duże pliki... Dlatego piszę: 1. chrupkie pieczywo z szynką, surówka z selera i marchwii, woda mineralna; 2. Chrupkie pieczywo, maślanka, brzoskwinia; 3. Kanapka z wędlina drobiowa, sałata zielona; 4. Jogurt naturalny z otrebami ; 5. Sucharki oraz surówka z marchewki i jabłka. Ważne, by wieczorem nie jeść juz owoców. Unikać: banana, winogrony, pierogi, słodycze, soki, kompoty. Jeżeli makaron, ryż, to tylko aldente (nie pamiętam jak to się pisze :p). Akurat z córeczką mam mój podwieczorek: gruszka, jabłko i herbatka:D. Mam nadzieję, że trochę pomogłam :).
Jeżeli macie inne łatwe propozycje, to chętnie bym je poznała :-) :)
 
Cześć, też zmagam się z cukrzycą ciążowa... Nie wiem jak ty, ale muszę trzymać się diety i kilka razy dziennie mierzyć sobie cukier, na czczo i po głównych posiłkach. Jak tak patrzę, to wyniki są poki co w normie...
Akurat jestem na przystanku i czekam na.córkę aż przyjedzie autobusem z przedszkola, ale jak wrócę do domu, to prześlę 5 propozycji, które dostałam od diabetologa :).

Ja pomiędzy posiłkami zadawalam sier jogurtami nauralnymi, dosypujac sobie zurawiny, malin, borowek
Ja tez mam mierzyc na czczo i po głównych posilkach. Bede wdzieczna za te pomysly. Dziękuję.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja właśnie też wracam z kontrolnego usg. Kurczę zmniejszył mi się znowu poziom wód plodowych:/ i lekarz powiedział (inny niż mój prowadzący) że nie może dokładnie obejrzeć Małej bo jestesm za gruba :(;( wiem że mam nadwagę ale myślałam że przy 172cm 75kg to nie jest jeszcze niewiadomo jaka otyłość :(:(

Napisane na KIW-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Za gruba? O matko!!! To jaka ja jestem, jak mam więcej ciałka od ciebie?....
 
Kurierowi nie zglaszalam szkody bo uważam że że sklepu taki towar wyszedł. Została mi gwarancja bebetto. Te reklamacje po odejściu kuriera to sciema, piszą że niby można uwzględnić je A w rzeczywistości bez spisania protokołu przez kuriera wszystko staje się twoja wina:( ja niestety często dostaje takie towary i nic z tym nie mogę zrobić:( konsultowalam się też z rzecznikiem i mówił że trzeba przy kurierze to sprawdzać. O rękojmi też mówiła.ech..

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Moim zdaniem absolutnie rekojmia. Mi przy tych zakupach wielokrotnie przychodzily zepsute towary i zawsze normalna reklamacja w ramach rekojmi byla uznawana. Powiedz im jeszcze ze porod tuz tuz i niech sie pospiesza.
 
@aNusia90 jeszcze mam: 1. Truskawki z kefirem, 2. Kanapka z filetem z indykai pomidorem, arbus, woda mineralna, 3. Kanapka z polędwica i ogorkiem kiszonym, herbata bez cukru, 4. Jogurt naturalny z malinami, 5. Kanapka z serem twarogowym chydym, śliwki, herbata zielona bez cukru. Te i wcześniejsze posiłki nadają się zarowno na II śniadanie jak i podwieczorek i mają ok 150 kcal :wink:
 
Dziś poszłam prywatnie na usg.ostatnio "widzialalam" go jak miał 800 gr. A dziś ponad 1800:) babka mówiła że jest ok, ale parametry jakie zmierzyła trochę mnie zastanawiają... główka jest większa od reszty ciała. Tzn w usg wiek ciazy z główki jest o 4 tyg do przodu niż z brzuszka i uda... myślicie że to coś niepokojącego?babka nie mówiła,że coś nie tak..
Przepływy pepowinowe ok, płynu owodniowego też jest tyle ile ma być. Obrocony dalej główka w dół.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Ja tez tak mam, ze glowka duzo wieksza iikilku lekarzy powiedzialo ze to zupełnie normalne, wiec chyba nie ma co sie martwic na zapas :)
 
reklama
Dziewczyny czy ktoras tez tak ma? Otoz od jakiegos czasu gdy biorę prysznic robi mi sie slabo dodam ze to nie jest goracy prysznic ale taki letni:\ musze miec otwarte drzwi do lazienki zeby powietrze się mieszalo...:\ a jak sa zamkniete, robi mi sie cieplo, duszno mam uczucie jak cos siedzialo by mi na klatce piersiowej, robie się czerwona ehhh:\
 
Do góry