reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Serdec zadzwoń jeszcze raz. Masz prawo odstąpić od umowy w ciągu 10dni od zakupu internetowego. Jeśli powiedzą że nie to możesz pogrozić że do rzecznika praw konsumentów się udasz. I tak wózek jest na gwarancji więc nie masz co się bać. Bez wózka nie zostaniesz - jest jeszcze sporo czasu

Napisane na Moto G (5S) w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej dziewczyny, udzielalam sie tu kilka m-cy temu, ale codziennie Was podczytuje :) Pytalam wtedy o test Harmony, bo mialam wysokie ryzyko anomalii, ale test pokazal, ze dzidzia jest zdrowa :) Ale tyle stresu, co przezylam, to moje... Dopiero zaczelam cieszyc sie ciaza po wyniku. I wyszlo, ze bedzie dziewczynka [emoji7][emoji7][emoji1405]
Niunia jest b. aktywna, kopieeee i wierci sie :)
Przychodze do Was z pytaniem o branie antybiotykow w ciazy. Ja nie lubie brac nawet paracetamolu, jak mnie np mocno glowa boli, ale dzisiaj dostalam antybiotyk (erytromycyna), bo mam zapalenie gornych drog oddechowych i prawde mowiac boje sie go brac. Nie wiem, czy nie odczekac paru dni leczac sie domowymi sposobami...
Czy ktoras w Was miala doswiadczenie z tym antybiotykiem??

Ps. Zauwazylam, ze troche dotad aktywnych dziewczyn poznikalo z forum. Mam nadzieje, ze wszystko u nich dobrze.
Pozdrawiam :)

Też dlugo zmagalam się z katarem, córka przyniosła z przedszkola... Jak szłam z nią później do pediatry, bo z jej kataru przerodzil się nieladny kaszel, to napomknelam mu, ze też długo meczylam sie z katarem. On na to, że mogłam przyjść, to by mi przepisał właściwe antybiotyki. Zdziwiłam się i zapytałam: jak to? Przecież jestem w ciąży. On odpowiedział, że ciężarne mogą zażywać antybiotyki, wszystko zależy jakie... Bym to wcześniej wiedziała, to bym do niego poszła, a tak się sama.próbowałam kurowac... A jeżeli w ulotce pisze, że nie zaleca się używania tego leku przez kobiety w ciąży, to to oznacza po prostu, że ten lek nie został w tym zakresie przetestowany. Jest to zabezpieczenie dla producenta.
Więc lepiej zażywać antybiotyk, bo lekarz musi przecież wiedzieć co czyni, przypisując ci go. Zwlaszcza jeszcze, jeżeli to taki wieloletni lekarz, który ma już doświadczenie w podibnych sytuacjach :)

Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
Serdec zadzwoń jeszcze raz. Masz prawo odstąpić od umowy w ciągu 10dni od zakupu internetowego. Jeśli powiedzą że nie to możesz pogrozić że do rzecznika praw konsumentów się udasz. I tak wózek jest na gwarancji więc nie masz co się bać. Bez wózka nie zostaniesz - jest jeszcze sporo czasu

Napisane na Moto G (5S) w aplikacji Forum BabyBoom
Tak im napisałam Ale powiedzieli że wózek jest uszkodzony więc to nie wchodzi w grę... jedyna nadzieja w gwarancji:( szkoda że już naprawa A jeszcze w folii:(

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 
Dzieki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi. Widze, ze moj antybiotyk ma podobne dzialanie do Dumoxu (mieszkam w UK i tutaj chyba go nie stosuja) i skoro lekarz przepisal i farmaceuta w aptece tez sprawdzil, czy na pewno moge, to chyba nie ma sie co meczyc i stresowac malutkiej (to juz 5 dzien mojej chorobyb[emoji30][emoji18][emoji52]). Do tego wyczytalam na stronie mamy ginekolog, ze ta grupa antybiotykow co moj jest bezpieczny w ciazy. Uff....


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
Serdec, tak to jest z kurierami... ciągle się spieszą, a jak klient chce jeszcze rozpakować towar, to ojojoj... Miałam tak z prezentem na święta - karoca z plastiku, w której podczas transportu ulamaly się tylne koła. Szybko przesłali ponownie, ale przy kurierze miałam sprawdzić towar. Zrobilsm to, ale ten kurier mnie tak stresowal, że nie zauważyłam pęknięcia w innym miejscu... No i zong... zostawiłam to już, myśląc , że to jakoś posklejam, ale nie zadziałało to tak jak chciałam...
No, ale o wózek, to trzeba walczyć, bo pewnie sporo kosztował...
 
Az się boje w jakim stanie przyjdzie nasza szafa dla naszej dzidzi...bo to nigdy nie wiadomo...nam jeszcze nie trafilo sie by cos przyszlo zepsute nadejście tfu tfu!
sredec1982 wspolczuje takiego rozczarowania:\
Link do: maripo to spokojnie zażywaj ten antybiotyk i sie lecz:) mam nadzieje ze raz dwa przejdzie :) a o dzidzie sie nie martw napewno nic nie zaszkodzi :)
 
Sredec, u mnie kłucie w środku oznaczało że robi się rozwarcie, w nocy trafiłam do szpitala z 2 cm rozwarcia. Ale wydaje mi się że to sprawa bardzo indywidualna.
 
Cześć dziewczyny:) ja zaraz jade z moim D do przedszkola:) zobaczyc panie, dogadac sie co i jak i jak cos uzupełnić dokumenty.
A moj syn od poniedziałku do przedszkola idzie :) tu sie cieszę a tu boję jak to bedzie hehe:) ale wiadomo kazda z nas ma takie obawy :) ale za to bede miala troche wiecej dla siebie. A później dla dzidzi :)
 
Jetkaa dla mnie początek żłobka to był horror [emoji33] a teraz pomimo tego że jestem w domu to i tak młody chodzi bo w domu on się szybko nudzi a do żłobka na kilka godzin chodzi z uśmiechem na ustach ... I nie chce wracać [emoji13]

Napisane na Moto G (5S) w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć dziewczyny:) ja zaraz jade z moim D do przedszkola:) zobaczyc panie, dogadac sie co i jak i jak cos uzupełnić dokumenty.
A moj syn od poniedziałku do przedszkola idzie :) tu sie cieszę a tu boję jak to bedzie hehe:) ale wiadomo kazda z nas ma takie obawy :) ale za to bede miala troche wiecej dla siebie. A później dla dzidzi :)

Z pewnością synkowi spodoba się przedszkole Racja też, ze jak będzie w przedszkolu, to będziesz mieć czas dla siebie, przygotowania wszystkiego na powitanie dzidziusia, no i odpoczynek. A później na zajmowanie się maleństwem, ale będzie to na krótko, bo koniec czerwca zaś wakacje... Ale chociażby bedziemy miały na namym początku czas przyzwyczaić się do nowej sytuacji i opracować nową strategię. Też mam przedszkolaka w domu, to mam właśnie obawy jak to wszystko ogarnę. Ale damy rady :tak: Nie ma wyjścia :p
 
Do góry