reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Serdec nie tak donkonca z tym nazwiskiem ... Przed porodem w urzędzie nic nie załatwisz bo formalnie dziecka nie ma. W szpitalu owszem w książeczkę wpiszą nazwisko matki, ale do urzędu po porodzie idziesz razem z tatusiem dziecka, on je w papierkach uznaje i akt urodzenia od razu wypisują na nowe nazwisko a w książeczce zdrowia sama sobie wykreslasz poprzednie i wszystko gra :)

Napisane na Moto G (5S) w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dzień dobry.
U nas w czerwcu 10 rocznica ślubu.

Z tego co wiem to dobrze mieć papier z usc o uznaniu dziecka przez ojca dzięki temu będzie np mógł uzyskać informacje o waszym i dziecka zdrowiu itd.

Oj koszmary też mi się śnią. Czasem jakbym film oglądała o jakiś maszkarach a czasem sytuację z życia. Ostatnio mi się śniło że obudziłam się z krwawienie.... To taka chiza z poprzedniej ciąży bo miałam łożysko przodujące i kilka razy szpital przez krwawienia.
 
Mb gratulki.
Ja to nie za bardzo chcialam sie 2 raz żenić .Z tamtym mualam przezycia takie że wolalam nie Ale moj Przemek naciskal wiec czemu nie.Za to bylam 2 slubu pewna jak nigdy niczego.cudownie teraz nie jest .Wiadomo , ale to normalka.Za to mam kocjanego synusia i drugiego w brzuszku.Obaj zdrowi a to jest dla mnie najwazniejsze.Pierwsze dziecko urodzilam martwe w 8 miesiacu wiec zdrowie maluszkow bardzo dla mnie wazne jest.Robilam ostatnio badanie genetyczne maluszka i to ze jest oki bardzo mnie uspokoilo.Ale i tak jest obawa jak tylko sie cos dzieje.Dobrze ze maly jest aktywny bo chyba bym osiwiala ze zgryzoty.Mi sie snilo dzisiaj ze vos mnie boli az sie obudzilam. I rzeczywiście tak mnie jedna strona ciala bolala.Widac na zadlugo zaleglam w 1 pozycji.Az mojego budzilam bo sie przeturlac na 2 bok nie moglam
 
Ja znam jeszcze historię która potwierdza że to ważne. Para miała tylko ślub kościelny. Dwoje wspólnych dzieci, trzecie w drodze. Żadnego dokumentu oczywiście nie mieli na uznanie dziecka w drodze bo po co- jak się urodzi to wtedy. Kobieta trafiła nagle do szpitala. Dziecko przeżyło, ona nie. Dziecko trafiło do rodziny zastępczej a ojciec musiał przez sąd załatwiać uznanie dziecka .... Masakra.
 
Hmmm ... Nie słyszałam by coś takiego było praktykowane u nas a pracuje w urzędzie ... Wiadomo inny wydział ale pierwszy raz słyszę o uznawaniu nienarodzonego dziecka

Napisane na Moto G (5S) w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hmm ja myslalam że tylko ja nie mam ślubu:)) u nas jest tak że bardziej ja nie chce. A powiedzcie mi w takim razie jakie nazwisko dacie dziecku? Ja na szkole rodzenia dowiedziałam się że lepiej byłoby jeszcze przed porodem w urzędzie dostać jakiś papier żeby napisali w szpitalu nazwisko ojca (bo chyba wolę jego nazwisko dac dziecku) niż potem wszystkie dokumenty zmieniać. Bo podobno nie mogę wpisać inne nazwisko niż matki w szpitalu i tak wszystko zmieniać..książeczkę zdrowia,akt urodzenia itp.
Ja też miewam ciągle jakaś krwista wydzieline w nosie,czasem poleje się krew. To chyba obrzmiale naczynia krwionośne a ciąży tak robią. Do tego wieczny katar :( Ale to i tak nic w porównaniu z resztą samopoczucia i wagi :(

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Ponoć jest takie coś, że dwoje przyszłych rodzicow idzie do USC z dowodem osobistym, zaświadczenie że jest się w ciąży(zresztą w każdym mieście inaczej więc musiałabys wybadać teren) i Maluszek dostaje już w szpitalu nazwisko ojca.

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dodam że przy pierwszym dziecku nie mieliśmy jeszcze ślubu w chwili jego narodzin i wszystko zrobiliśmy tak jak wam napisałam. 0 problemu

Napisane na Moto G (5S) w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Czyli defakto trzeba jechać do urzędu miasta z partnerem i wyrobić papierek o uznaniu ojcostwa? I potem z tym papierkiem jedziemy rodzić, tak? Dobrze to zrozumiałam?

Dzięki dziewczynki za gratki, ale jeszcze mamy czas [emoji39] Samo to, że taki temat został wczoraj przez nas podjęty jest mega, ale ja jeszcze nie powiedziałam „tak” [emoji39] Hihi.. śmiałam się bo się mnie podpytuje od jakiegoś miesiąca o to jaka biżuteria mi się podoba bardziej [emoji23] i w końcu wiem dlaczego. Będzie pierścionek - będzie odpowiedź [emoji6] Chociaż kocham tego swojego wariata ponad życie - i jakoś mimo tych przejść w poprzednim małżeństwie, tutaj jestem prawie, że pewna, że nam się uda tym razem.

@Blondynka1988 @agatebka33 gratulacje - ładne staże [emoji3]

@agatenka33 może i połączenie 2 imprez - ale najwcześniej to z raczkiem Zuzi tak myśle [emoji847]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry