reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Cześć dziewczyny.
Dzisiaj mamy szczepienie mam mega stresa.
Mamamiłka ja karmie tylko piersią i miałam podobnie. Najpierw kupki były co karmienie a później nagle co 3, 5 dni a nawet co tydzień. Bąki wykrecaly nam nos. Lekarka mówiła, że to normalne. Podobno układ pokarmowy jest jeszcze nie do końca rozwinięty i musi nauczyć się radzić z tym co zjemy ( jestem na diecie lekkostrawnej). Na szczęście od tygodnia kupki są codziennie. Nie wiem czy to nie dzięki temu ,że pije świeżo wiciskany sok z jabłek i herbatę z kopru włoskiego. Albo był to skok rozwojowy i wchłaniał wszystko co zjadł :confused:
 
reklama
Czesc dziweczyny po dlugiej nieobecnosci, ciezko Was nadrobic.Mialam mala awarie telefonu...

Witam nowe mamusie[emoji5], ciesze sie ze jest nas coraz wiecej.

U nas wszystko dobrze, bylismy pare dni u rodzicow i tesciow, troszke odpoczelam. Moj M mial urlop wiec troche czasu spedzil z nami[emoji5]. U malego z brzuszkiem jest jak bylo, czekamy na krople sab simpex i zobaczymy czy faktycznie sa takie dobre... Oby[emoji57] jak tam u dzieciaczkow z bolacym brzuszkiem, polrawilo sie cos?
Pytanie do karmiacych piersia, co ile Wasze maluchy robia teraz kupki? Bo moj Milek zaczal robic co 3 do 5 dni, niby to normale ale przy tym tak smierdzaco pryta ze przydalyby sie maski gazowe[emoji51] i zastanawiam sie czy tak powinno byc.
Helenka 05 ja tez mialam dylemat co do ubierania malego, teraz staram sie go ubrac adekwatnie do pogody. W te upaly ubieramy rampersa i cienkie skarpetki na spacerek, czapki nie ubieram gdzies przeczytalam ze czapke powinno sie ubierac wtedy kiedy i my zakladamy no i oczywiscie w ochronie przed sloncem, wiatrem i zimnem. A w godnoli nie wieje i sloneczko tez nie swieci, wiec jak jest cieplo to po co mam mu glowe przegrzewac. Obowiazko czapeczka jedynie po kapieli.
Madziolek gdzie kupowalas opaske dla malego? ja szukam i wszedzie tylko dla dziewczynek... A chcialam kupic ze wzgledu na lekko odstajace uszy bo moj synek uwielbia sie za nie lapac...
Dziewczyny wytrwalosci w te upaly[emoji27] my z ledwoscia te ostatnie przetrwalismy...

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
Przy karmieniu piersią duży wpływ uważam ze ma to co my zjemy ja od dawna wkładam duży wysiłek aby utrzymać swoja prawidłową wagę od kiedy pamiętam bylam na diecie teraz przy malej od okolo 1,5 m-ca jestem bez laktozy i glutenu bylo mi łatwiej poprostu dostosować się i mala niema ani bólu brzuszka ani problemów z kupa robi codziennie rano ćwiczymy nóżkami i teoretycznie za chwile na otwarty pampers jest kupa powoli będę oczywiście wprowadzała do swojej diety produkty i z glutenem i z laktoza ale małymi kroczkami
 
Jahjahbob co spowodowalo ze wprowadzilas butelke? Szczerze mowiac sama sie nad tym zastanawiam, chcialabym wyprobowac karmienie mieszane. Przy tych upalach juz rady nie daje maly by ciagle siedzial przy cycu i mam wrazenie ze praktycznie nic w piersiach juz nie mam.
Nika daj znac jak po szczepieniach.
Przeanalizowalam to co napisalyscie i mysle ze to chyba skok, bo nic nowego nie wprowadzalam, jem wszystko ale zdrowo. Maly jest ostatnio marudny co moze wskazywac ze to byl skok. Zobacze co bedzie dalej, ale czasami to juzm mam dosc tego kp jedni mowia ze to co jemy nie ma wplywu tylko alergeny przechodza do mleka a inni ze ma wplyw i to wielki... I w co tu wierzyc?..

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Czesc dziweczyny po dlugiej nieobecnosci, ciezko Was nadrobic.Mialam mala awarie telefonu...

Witam nowe mamusie[emoji5], ciesze sie ze jest nas coraz wiecej.

U nas wszystko dobrze, bylismy pare dni u rodzicow i tesciow, troszke odpoczelam. Moj M mial urlop wiec troche czasu spedzil z nami[emoji5]. U malego z brzuszkiem jest jak bylo, czekamy na krople sab simpex i zobaczymy czy faktycznie sa takie dobre... Oby[emoji57] jak tam u dzieciaczkow z bolacym brzuszkiem, polrawilo sie cos?
Pytanie do karmiacych piersia, co ile Wasze maluchy robia teraz kupki? Bo moj Milek zaczal robic co 3 do 5 dni, niby to normale ale przy tym tak smierdzaco pryta ze przydalyby sie maski gazowe[emoji51] i zastanawiam sie czy tak powinno byc.
Helenka 05 ja tez mialam dylemat co do ubierania malego, teraz staram sie go ubrac adekwatnie do pogody. W te upaly ubieramy rampersa i cienkie skarpetki na spacerek, czapki nie ubieram gdzies przeczytalam ze czapke powinno sie ubierac wtedy kiedy i my zakladamy no i oczywiscie w ochronie przed sloncem, wiatrem i zimnem. A w godnoli nie wieje i sloneczko tez nie swieci, wiec jak jest cieplo to po co mam mu glowe przegrzewac. Obowiazko czapeczka jedynie po kapieli.
Madziolek gdzie kupowalas opaske dla malego? ja szukam i wszedzie tylko dla dziewczynek... A chcialam kupic ze wzgledu na lekko odstajace uszy bo moj synek uwielbia sie za nie lapac...
Dziewczyny wytrwalosci w te upaly[emoji27] my z ledwoscia te ostatnie przetrwalismy...

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
Gdzie zamawiałaś krople sab simplex?
Aleks jest na piersi i kupki robi mniej więcej co 3 dni góra 4,chociaż teraz 2 dzień pod rząd jest kupka.Położna mi na początku mówiła,że do 5 dni jest norma jak kupki nie ma a malec jest na cycu.
Opaskę kupiliśmy w centrum handlowym i nawet był wybór co do koloru.Może sprawdź na internecie.
 
Jahjahbob co spowodowalo ze wprowadzilas butelke? Szczerze mowiac sama sie nad tym zastanawiam, chcialabym wyprobowac karmienie mieszane. Przy tych upalach juz rady nie daje maly by ciagle siedzial przy cycu i mam wrazenie ze praktycznie nic w piersiach juz nie mam.
Nika daj znac jak po szczepieniach.
Przeanalizowalam to co napisalyscie i mysle ze to chyba skok, bo nic nowego nie wprowadzalam, jem wszystko ale zdrowo. Maly jest ostatnio marudny co moze wskazywac ze to byl skok. Zobacze co bedzie dalej, ale czasami to juzm mam dosc tego kp jedni mowia ze to co jemy nie ma wplywu tylko alergeny przechodza do mleka a inni ze ma wplyw i to wielki... I w co tu wierzyc?..

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
Mam to samo,Aleks co chwilę chce cyca,ale nie myślę o butelce.Oprócz mleka dostaje jeszcze wodę ale tylko jak chce mu się pić a nie chce cyca ewentualnie jak są upały to często podaję mu butelkę bo boję się żeby się nie odwodnił.
 
Uff my po szczepieniu. Synek zniósł je bardo dzielnie. Płakał tylko chwilę. Nic mu nie dolega jest taki jak zawsze. Mam nadzieję, że tak zostanie. Dostaliśmy skierowanie na morfologie i żelazo bo podobno trochę blady i na przycięcie wędzidełka. Waży 4880 i 58 cm.
 
Gdzie zamawiałaś krople sab simplex?
Aleks jest na piersi i kupki robi mniej więcej co 3 dni góra 4,chociaż teraz 2 dzień pod rząd jest kupka.Położna mi na początku mówiła,że do 5 dni jest norma jak kupki nie ma a malec jest na cycu.
Opaskę kupiliśmy w centrum handlowym i nawet był wybór co do koloru.Może sprawdź na internecie.
Znajoma mojejego meza bratowej jest w niemczech, kupila nam i wyslala poczta. Balam sie zamowic gdzies przez internet bo to nigdy nie wiadomo. Gdybysmy sie wczesniej zgadaly na temat tych kropli to mielibysmy juz je dawno. Ja zobacze jak po tych kropelkach bedzie i zdecyduje czy damy butelke czy nie.

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Czy macie jakiś sposób na usypianie pociech bo mój ma straszny z tym problem ?
Moj w sumie sam zasypia ale obowiazkowo musi byc kapiel, karmienie z przytulasem pod kocykiem i melodyjka z karuzelki i juz dziecko spi[emoji5] ostatnio jest tak ze zasypia o 22 i spi do 4[emoji16] wiec jak dla mnie rewelacja.

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry