reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Mój mąż w nocy nie wstaje, ale ja sobie nie wyobrażam budzić go w nocy ( skoro ja i tak bedę karmić - i co mam czekać w łóżku aż mi poda.... nie widzę sensu żeby 2 osoby nie spały w tym czasie skoro może jedna ) i potem miałby iść do pracy.... Mój mąż wychodzi z domu ok. 8 rano a z pracy wraca 18-19 i ja jestem do tego czasu z 3 dzieci bez pomocy z zewnątrz ( tzn. raz w tygodniu mam panią do sprzątania). Ale ja jestem stachanowiec.
Szczerze to Lalamido jestem w szoku że masz taaaaaki luz ;-) nigdy mi sie nie zdarzyło żeby mąż był przed 17tą w domu - nawet za kawalerskiego życia :-)
Rano bierze młodego na dół i dopóki nie wyjdzie do pracy to urzędują razem ( dziewczyny jeszcze śpią) i jak wróci z pracy i zdejmie koszule - albo nawet nie :-) to wtedy robi co może. Kąpie dzieci - wszystkie 3, myje dziewczynom włosy, robi kolację albo zajmuje się młodym. W weekend poza tym, że się wysypia ;-) ( do 9tej) to robi dużo. prasuje, gotuje, sprząta i pyta w czym pomóc. Teraz więcej czasu spędza ze starszymi pewnie niż ja.
Ale jak w weekend chce jechać na rower po górach to nawet go wypycham, żeby mózg przewietrzył.
Wydaje mi się ze tak samo ma przejebane w robocie jak ja w domu :-)
U mnie to ze mną jest problem bo ja nie umiem się dzielić obowiązkami i wydaje mi się że wszystko powinnam ogarniac sama :-)
Lalamido - a masz część " rodzeństwo bez rywalizacji"? Moim zdaniem to pozycja obowiązkowa każdego kto ma więcej niż 1 dziecko - lepiej się wchłania niż ta pierwszą. Ekstra jest. Polecam.

mamaAWR- ja juz się nauczyłam że każdemu- nie tylko mężowi trzeba wytłumaczyć dokładnie bo potem ma się nieuzasadnione pretensje. Ską on biedny miał wiedzieć jaki Ci olej kupic - kupił najlepszy jaki uwazał za słuszny - jego oczami. Tak samo będzie z dziećmi. Jak powiesz ubierz się to za dużo - jak powiesz załóż spodnie i bluzkę to OK.
Dzieci np. ( przynajmniej moje) jak mówią, że chca kanapę z szynką to ona ma być z szynką a nie z masłem i szynką! :-))))))
Zasada nr 1 jak wiesz jak Ty wiesz to nie znaczy że ktoś wie albo się domyśli - Twoim sposobem myślenia.
Jak ma kupic mleko to kupi mleko - nie było polecenia w jakim opakowaniu, jakiej firmy, j aka pojemność...
 
reklama
Aaaa od wczoraj znów karmienie z lewej nie boli :-) bądź tu człowieku mądry z tym przystawianiem :-)

Słuchajcie od kilku dni szukam stanika do karmienia - porządnego, wygodnego ale białego. Nie ma.
Kupiłam sukienkę na chrzest - za tydzień - i powinnam mieć stanik biały ( z resztą mam białe bluzki do których tez potrzebuję) i DUPA.
Może kosztować ponad 200zł byle był!! A tu w okolicy nie ma, a w sieci mojego rozmiaru tez nie!
 
@Karlik super, ze cyc dziala! Ten bialo rozowy sie nie nada pod te sukienke? A patrzylas moze na astratex.pl?
Co do nocnego przewijania - nawet jak jest siku to zmieniamy, bo mloda w tej pieluszce spedza kolejne 6h. Zreszta juz sie utarlo, ze w nocy zawsze jest kupa. Jej produkcja trwa od wybudzenia Mary, wiec czekamy az sie skonczy i przewijamy. Czasem w trakcie cos malego jeszcze wystrzeli ;) z mezem rozmawialam odnosnie tego przewijania w nocy i on nie ma z tym problemu. Pewnie, gdyby bylo tego wiecej, to troche by mial inne nastawienie ;) a tak to ok. On wstaje do pracy o 8:30, wiec sporo spi i sie wysypia :)

A i u nas nie zawsze jest odbitka, ale troche czasu mala trzymam na klatce pod katem okolo 45° - tak doradzila doradczyni laktacyjna. Nawet jesli nie odbije, to jest szansa, ze to co zjadla juz nie wroci do nas ;) w ciagu dnia czasem jak ja odloze bez odbicia, to po jakims czasie sie zaczyna wiercic i marudzic - to znak, ze trzeba spionizowac, bo ja powietrze w brzuchu wkurza ;)

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja na małżonka też nie mogę narzekać- wieczory spędza z Wiktorią, a ja ze starszakiem. Czyli po kąpaniu już mała jest jego od ok. 19. W razie potrzeby piersi przychodzą do starszaka do pokoju i przez tą chwilę karmienia to tata czyta bajki synowi. Później idą poskakać na piłce i albo Wika usypia na chwilę albo nie. Po uśpieniu brata znów biorę małą do piersi, ale jak nie chce jeść to już mąż się nią zajmuje do porządnego uśnięcia (czyli do 22). W nocy jak nie ma kupy to nie zmieniam pieluchy chyba, że jest jakaś dłuższa przerwa w spaniu co zdarza się rzadko- wtedy znów przejmuje małą mąż.
Teraz w wakacje nie musi wstawać o 5 jak w roku szkolnym i pracuje w domu więc ja to dopiero mam luz :)
Dzisiaj wybraliśmy się na długi spacer i Wika w jedną stronę spała w chuście, później chwilę w wózku (5 minut?) i w powrotną drogę u taty na rączkach. Wyspała się cudnie, za to my wróciliśmy utyrani jak rzadko :) Nasz wózek parzy mam wrażenie...
 
Olo- rozmiaru na mnie biustonosza nigdzie nie ma :( wezmę 70f choć mój freya i hotmilk są 65f ale chyba już rozciągnięte.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Olo - mnie doradczyni kazała przerzucać dziecko do odbitki razem z rękami za plecy :)

A syn dziś drzemki 1x30minut i się przesikal cały a teraz spał 2,5 godziny w domu ciurkiem.
Słońce wyszło wiec trzeba spacer uczynić bo od rana była ulewa.



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@Karlik ten blossom jest specyficzny - ja mam w nim ten rozmiae 34c 75d/dd, czyli mocno zanizony vs inne biustonosze karmniki, w ktorych czasem do f dochodze.
U nas mowila doradczyni, ze mozna na ramieniu, mozna na klacie i mozna na kolanie. Byle dziecko bylo pod katem, a nie w pionie.

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Olo- rozmiaru na mnie biustonosza nigdzie nie ma :( wezmę 70f choć mój freya i hotmilk są 65f ale chyba już rozciągnięte.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Karlik pod biały strój to cielisty stanik też będzie pasował, nie przebija tak mocno jak biały ja się lepiej w takim czuję, może to jest jakieś wyjście.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny a macie może jakaś dietę dla matki karmiącej? Ja ostatnio to na chlebie raz z szynką raz ze serem jadę i kawa zbożowa...
Wczoraj do 22bylismy na imieninach u teściowej i nie wiem czy mi się wydaje ale mała jest jakaś niespokojna i tłumaczę to sobie tymi atrakcjami wczorajszymi, każdy chce na rece, nowe miejsce- mieliście taką sytuację...

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@DaWo ja jestem zdania, ze nie ma diety matki karmiacej. Oczywiscie jesli ktores z rodziców ma alergie pokarmowa, to trzeba zwracac uwage na produkty alergizujace. Ogolnie trzeba obserwowac reakcje dziecka na to, co zjadlysmy, ale stosowac zroznicowana dietę pelna owocow i warzyw.
Polecam hafija.pl :)

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry