reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

A co powiecie na taką akcję....
Kilka dni temu byłam na poczcie. Wychodząc podbiegl do mnie dzieciak, może ze 12 lat miał i od razu z pytaniem: "Przepraszam, czy Pani jest w ciąży?" Ja taka dumna: "Tak, jestem". A on czy może dotknąć mojego brzucha... najpierw mnie zatkało, a potem szybko odmowilam. Mały uciekł.
Co to do licha miało być...?!
Najdziwniejsza sytuacja brzuszkowa jakiej doświadczyłam.
Potem siedziałam w samochodzie i zastanawiam się, co właśnie zaszło... zaczęłam sobie wkrecac, że to może coś znaczy... Ale co???
Powiedziałam sobie: STOP! i staram się o tym nie myśleć. Nawet mężowi nic nie powiedziałam.
Wytlumaczylam sobie to najracjonalniej jak umialam: pewnie ma młodsze rodzeństwo i lubił dotykać brzuszka mamy i czuć jak braciszek czy siostrzyczka się rusza. I tego się trzymam :p
A może poprostu chciał dotknąć, dziecku się nie dziwić, gorzej jakby jakiś starszy dziad się brał za dotykanie....

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Swierzbiła mnie już ręka ale syn nr 1 patrzył na całą sytuację więc nie wypadało [emoji12]. Poszła obrażona fajki palić za sklepem [emoji4]. Mi wierci się mały strasznie i jeszcze ułożył się bokiem tak, że wypycha mi prawa stronę brzucha. Zastanawiałam się co jest nie tak ale chyba bardzo mu ciasno i wali po żebrach i pęcherzu i nerach... przeszłam już nawet na posiłki płynne bo nogami mi wypycha jedzenie stałe [emoji12].

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom

Mój też jest strasznie ruchliwy. Zaniepokoilo mnie to i powiedziałam lekarzowi (może to objaw jakiegoś zaburzenia). A on, że to dobrze i że to nie USA żeby podawać leki uspokajające... :)

Mały uwielbia kopać mnie w żołądek tuż po obiedzie... od razu przypominają mi się nudności z pierwszego trymestru... :)
 
A co powiecie na taką akcję....
Kilka dni temu byłam na poczcie. Wychodząc podbiegl do mnie dzieciak, może ze 12 lat miał i od razu z pytaniem: "Przepraszam, czy Pani jest w ciąży?" Ja taka dumna: "Tak, jestem". A on czy może dotknąć mojego brzucha... najpierw mnie zatkało, a potem szybko odmowilam. Mały uciekł.
Co to do licha miało być...?!
Najdziwniejsza sytuacja brzuszkowa jakiej doświadczyłam.
Potem siedziałam w samochodzie i zastanawiam się, co właśnie zaszło... zaczęłam sobie wkrecac, że to może coś znaczy... Ale co???
Powiedziałam sobie: STOP! i staram się o tym nie myśleć. Nawet mężowi nic nie powiedziałam.
Wytlumaczylam sobie to najracjonalniej jak umialam: pewnie ma młodsze rodzeństwo i lubił dotykać brzuszka mamy i czuć jak braciszek czy siostrzyczka się rusza. I tego się trzymam :p
Mnie w klasie Olka wszystkie dzieci juz wysciskaly i wyglaskaly. Ale nie dało się tego uniknąć bo nie pytaly się mnie o pozwolenie tylko rzuciły się na mnie. Ale dzieciaki z klasy to co innego ;) bo ich to ciekawi w tym wieku a nie kazde ma na codzień możliwość przekonania się że dzieci jednak nie kupuje się na allegro :-) :).
 
Monia, bardzo ale to bardzo podoba mi się Twoje podejście do porodu. Masz rację, dla dziecka to jest strasznie ciężkie przeżycie, mi jakoś łatwiej jak myślę bardziej o maleństwie niż o sobie. Dzięki, że to napisałaś!
 
Mój też jest strasznie ruchliwy. Zaniepokoilo mnie to i powiedziałam lekarzowi (może to objaw jakiegoś zaburzenia). A on, że to dobrze i że to nie USA żeby podawać leki uspokajające... :)

Mały uwielbia kopać mnie w żołądek tuż po obiedzie... od razu przypominają mi się nudności z pierwszego trymestru... :)
I tu sprawdzają się zupy kremy :biggrin2: na obiad ... nie są w stanie tego skopac.
 
ale dziewczyny rozpisałyscie :))

Klaudia - Gratulacje, i trzymaj sie dzielnie.


którys dziewczyny mowiły ze jakie mam luskus ze połzona przychodzi do mnie. raczej nie jest to lukus, chyba w UK tak mają ze przychodzą do domów by zrobic masazu, w pierwszej ciazy tez przychodziła do domu, w drugim równiez.

Fatalnie sie czuję, nie mogę zjesc czegos słodkiego, bo po nim zle sie czuję. Nawet cukier do herbaty.
Poza tym, mam pytanie, mam silny zawroty głowy, tak silny, ze wiruje mi wszystko, co robić ? nie zaszkodzi to dziecku ? Jechac do szpitala?
Joanna Krupa się trafiła czy słownik tak przekształca?

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Joanna Krupa się trafiła czy słownik tak przekształca?

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
Chodzi ci o to ze nie pisze zbyt dobrze po polsku? Niestety język polski nie jest moim pierwszym językiem, i jest ciężko mi pisać poprawnie po polsku, niestety.
Przepraszam za błędy.


Wróciłam ze szpitala, ze dzieckiem wszystko w porządku. Co do silny zawrót głowy, prawdopodobnie mam zapalenia ucha - coś ze błoną, wczoraj spacerowaliśmy nad morzem, i pewnie od tego mam. Doktor każe jeść i pic w mniejszych porcjach.
Mam nadzieje jutro będzie lepiej .

Dobranoc.
 
Melduje sie po aktywnym dniu. Niedawno wrocilismy z urodzin kumpla meza. Oczywiście robilam za kierowce i rozwozilam ekipe po domach ;)
Powiem Wam, ze mi to glaskanie po brzuchu nie przeszkadza o ile ktos zapyta najpierw czy moze oraz jest znajomym, a nie obcym dziadem ;)

Co do ruchow mlodej.. Dzis postalam troche w kuchni i jak usiadlam i zjadlam obiad, to Mary dostala takiej szalejki, ze nie wiedzialam, co ze soba zrobic.. Czulam ciosy wszedzie - i pod zebrami i w spojenie lonowe. Az mi sie slabo zrobilo i bylam bliska powiedzenia mezowi, ze ja impreze mam brzuchu i do kumpla z nim nie ide. No ale sie na szczescie uspokoila :)

Dobranocki! :)

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Chodzi ci o to ze nie pisze zbyt dobrze po polsku? Niestety język polski nie jest moim pierwszym językiem, i jest ciężko mi pisać poprawnie po polsku, niestety.
Przepraszam za błędy.


Wróciłam ze szpitala, ze dzieckiem wszystko w porządku. Co do silny zawrót głowy, prawdopodobnie mam zapalenia ucha - coś ze błoną, wczoraj spacerowaliśmy nad morzem, i pewnie od tego mam. Doktor każe jeść i pic w mniejszych porcjach.
Mam nadzieje jutro będzie lepiej .

Dobranoc.
Dobrze, że jest dobrze [emoji16] odpoczywaj, mi słownik takie wyrazy czasami tworzy, że sama nie wiem po jakiemu to jest,a staram się to kontrolować więc przy dłuższych wypowiedziach dostaje szału..... To nic osobistego, wybacz [emoji57]

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry