reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Ja palilam. W każdej ciąży rzucałam, nawet przed. Teraz nie paliłam pół roku, zaczęłam popalać no i jak doszłam do paczki dziennie i ciągot żeby palić w domu to z dnia na dzień rzucilam. Ciągło trochę, a teraz już mi przeszło. W sumie to już trzy miesiace

Napisane na LG-D280 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć dziewczyny ;) dopiero udało mi się przeczytać wszystkie posty, a w ciągu 1,5 tygodnia trochę się tego uzbierało ;)

Wczoraj widziałam swoje maleństwo , serduszko też już biło, termin na 4 maja :)

Co do apetytu to ja na nic nie mam ochoty, mięsa i ryb nie tkne, jedynie nabiał i pieczywo, choć i to nie zawsze zostanie u mnie w żołądku ;( ostatnio zaszkodził mi chleb z masłem..... narazie żyje na bananach i krakersach

Dziewczyny też miałam takie plany co do gondoli, że mój syn będzie jeździł w niej przynajmniej 5 miesiecy, ale szybko pokazał mi kto tu rządzi. Moja gondola była użyta Może z 10 razy po 10 minut ..... mały jej nie znosił, ciągle płakał, nasze spacery wygladaly jak jakieś istny horror..... Sytuację uratowal fotelik samochodowy, dzięki niemu mój syn polubił spacery i spał na nich nawet 3 godzinki. Wiem że foteliki nie są mega zdrowe dla kręgosłupa
nie miałam wyjscia inaczej musiałabym ciągle małego nosić na rękach.


Jakie witaminy bierzecie ? Czy tylko kwas foliowy ?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja biore kwas foliowy i falvit mama. Juz jakis czas przed ciążą bralam. Teraz po wizycie pójdę na badania to powie mi czy mam jeszcze cos brac. Kwas foliowy biore tylko jedna tabletke

Napisane na LG-D280 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej, hej [emoji4] U mnie remontowych, przeprowadzkowych stresów ciąg dalszy. Synek ma kryzys przedszkolny, a mi serce pęka. Lubi tam chodzić, ale chciałby żebym chodziła razem z nim. Upewnia się czy na pewno po niego przyjdę i jak myślę, że Misiek mógłby faktycznie pomyśleć, że nie przyjdę, to łzy mi od razu płyną.... Ojojoj...

Co do mówienia dzieciom o ciąży, to my wczoraj powiedzieliśmy. Nie planowaliśmy tego, wyszło spontanicznie, a reakcja synka super pozytywna. Pogłaskał brzuszek i powiedział, że musi uważać żeby nie zgnieść dzidziusia. [emoji4] [emoji173] A później złapał mnie za pierś i stwierdził, że tak chyba też mieszka drugi dzidziuś, bo odstaje. [emoji1] [emoji23]

Aż mi się łezka w oku zakręciła, bo też czasem mam przemyślenia, że mój mały człowieczek mógłby pomyśleć, że już mnie nie będzie widział. A jeszcze gorzej, jak pomyślę, że taki mały człowieczek straci mamę w jakimś wypadku. Tragedia dla dziecka. Aż mi serce pęka na samą myśl.

Pewnie mi też kiedyś wróci chęć [emoji18]
Pijecie kawe? Ja od jakiegoś czasu nie pije, ale mam straszną ochotę. W poprzednich ciazach nie piłam bo nawet zapachu nie mogłam wytrzymać

Ja popijam rano, a teraz jak widzę niedopitą resztkę to mnie lekko mdli.

Ja ogólni nie pijam kawy i nigdy nie lubiłam więc nie mam takiego problemu. Papierosów też nie paliłam to i tu nie mam dylematów

Przeczytałam "pampersów nie paliłam" :D

Co do witamin, to ja też kwas od lutego i co 2-3 dni falvit mama (on też ma bodajże 200ug folianów), bo jeszcze karmię i używam ich od dłuższego czasu ze względu na kp właśnie, bo nie jestem wzorem zdrowego żywienia, a czasem to i śniadanie o 15 zjem, więc suplementowałam.

A w temacie ryb, to Wam chyba obrzydzę, a może zwrócę na coś uwagę. U mnie w pracy mamy dział szkoleń i tam zwykle catering jest dla kursantów. Jak nie ma kompletu, to obiady, które zostały rozdają dziewczyny w firmie. No i dziś np. była ryba. I nie pierwszy raz zdarzyło się, że ewidentnie była zrzucona wprost z patelni do styropianowego opakowania, które się aż stopiło. Na moją logikę jedzenie stopionego styropianu nie jest zdrowe (a wręcz od razu wyobrażam sobie raka). Zadzwoniłam do sanepidu wybadać temat, to babeczka mówi, że jak kontrolują "producentów żywności", jak określiła m.in. firmy cateringowe, to sprawdzają, czy mają deklaracje na używane opakowania, czyli czy stosowane opakowania nadają się do ich żywności. No i nie spotkała się z takim problemem. Ja mówię, że często, gdy zdarza mi się jeść pakowane do styropianu smażone rzeczy, przetapiają one opakowanie. Ona mówi, że to ciekawe, że zgłębi temat i przyjrzą się dokładniej przy kontrolach. Ja mówię, że nawet kiedyś jadłam zupę (niejednokrotnie) w styropianowych miskach i aż mi się odbijało smakiem/zapachem styropianu. Nie chciałam jeszcze mówić wprost, o których dostawców chodzi, ale powiedziała, że jak będę znała konkretny przypadek, to żeby im napisać/zadzwonić, to skontrolują pod tym kątem tę firmę. Z jej wypowiedzi wynikało, że póki co sprawdzali, czy papierologia się zgadza i dziękuję. A jednak jest chyba coś więcej. To tyle wywodu ;)
 
Cześć dziewczyny ;) dopiero udało mi się przeczytać wszystkie posty, a w ciągu 1,5 tygodnia trochę się tego uzbierało ;)

Wczoraj widziałam swoje maleństwo , serduszko też już biło, termin na 4 maja :)

Co do apetytu to ja na nic nie mam ochoty, mięsa i ryb nie tkne, jedynie nabiał i pieczywo, choć i to nie zawsze zostanie u mnie w żołądku ;( ostatnio zaszkodził mi chleb z masłem..... narazie żyje na bananach i krakersach

Dziewczyny też miałam takie plany co do gondoli, że mój syn będzie jeździł w niej przynajmniej 5 miesiecy, ale szybko pokazał mi kto tu rządzi. Moja gondola była użyta Może z 10 razy po 10 minut ..... mały jej nie znosił, ciągle płakał, nasze spacery wygladaly jak jakieś istny horror..... Sytuację uratowal fotelik samochodowy, dzięki niemu mój syn polubił spacery i spał na nich nawet 3 godzinki. Wiem że foteliki nie są mega zdrowe dla kręgosłupa
nie miałam wyjscia inaczej musiałabym ciągle małego nosić na rękach.


Jakie witaminy bierzecie ? Czy tylko kwas foliowy ?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja biorę metafolin 0,8, witaminę b12, witaminę b6, prenatal dha, femibion natal, witaminę D3. Wszystko przepisane i pod nadzorem lekarzy.
 
Co do wozkow to moj ukochany temat jesli chodzi o zakupy dla dziecka. Zuzi kupilismy tutek tambero- wozek porazka, tzn gondola mala a spacerowka zuza wyrosla zanim rok skonczyla. Na szczescie dziada sprzedalismy. Teraz patrze zeby byla duza gondola, duza spacerowka , duzy kosz, pompowane kola, zeby spacerowka byla skladana ze stelazem i zeby byl dobrej jakosci i poki co na oku mam pare ale na zywo nic nie ogladalam.


A ja ciagle glodna, matko...

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Co do wozkow to moj ukochany temat jesli chodzi o zakupy dla dziecka. Zuzi kupilismy tutek tambero- wozek porazka, tzn gondola mala a spacerowka zuza wyrosla zanim rok skonczyla. Na szczescie dziada sprzedalismy. Teraz patrze zeby byla duza gondola, duza spacerowka , duzy kosz, pompowane kola, zeby spacerowka byla skladana ze stelazem i zeby byl dobrej jakosci i poki co na oku mam pare ale na zywo nic nie ogladalam.


A ja ciagle glodna, matko...

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
Wyczytałam, że jak kobieta w ciąży jest ciągle głodna to nosi pod sercem chłopca :-)
 
reklama
Do góry