reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

reklama
Dziewczyny, ostatnio odkryłam na Facebooku fajna grupkę. Teraz w ciąży, gdy macie jeszcze duzo czasu dla siebie możecie sobie popatrzeć, poczytać. Jak wcześniej wspomniałam moi synowie chodzą do szkoły Montessori. Jest to uznawana elitarna szkoła na całym świecie, a chyba teraz robi sie coraz popularniejsza. Spróbujcie poczytać cos w internecie o metodzie albo wejdźcie sobie na FB. Mi sie strasznie ta stronka podoba i pasja tych mam i to, ze duzo rzeczy dla dzieci robią same.
W Warszawie kiedyś do przeszkola i szkoły Montessori chodziło w większości duzo dzieci z ambasad (w mojej anglojezycznej szkole, to oczywiste)poslow, etc. Ale Teraz zauwazylam, ze duzo polskich dzieci chodzi do tej szkoly, czyli staje sie ta metoda popularna. Zobaczycie Na FB "Dom w stylu Montessori". Ja jestem zauroczona. Tam wiecej wiedza niz ja Na ten temat.
 
Pacman, Ty to jakbyś się z innej planety urwała ;)

w4sq3e3ki6cqzuyy.png
 
reklama
Dziewczyny, ostatnio odkryłam na Facebooku fajna grupkę. Teraz w ciąży, gdy macie jeszcze duzo czasu dla siebie możecie sobie popatrzeć, poczytać. Jak wcześniej wspomniałam moi synowie chodzą do szkoły Montessori. Jest to uznawana elitarna szkoła na całym świecie, a chyba teraz robi sie coraz popularniejsza. Spróbujcie poczytać cos w internecie o metodzie albo wejdźcie sobie na FB. Mi sie strasznie ta stronka podoba i pasja tych mam i to, ze duzo rzeczy dla dzieci robią same.
W Warszawie kiedyś do przeszkola i szkoły Montessori chodziło w większości duzo dzieci z ambasad (w mojej anglojezycznej szkole, to oczywiste)poslow, etc. Ale Teraz zauwazylam, ze duzo polskich dzieci chodzi do tej szkoly, czyli staje sie ta metoda popularna. Zobaczycie Na FB "Dom w stylu Montessori". Ja jestem zauroczona. Tam wiecej wiedza niz ja Na ten temat.
Pacman, Montessori to nie jest elitarna szkoła i nie o miejsce jako szkole w tym wszystkim chodzi. Jeśli w Polsce tak jest uważane, że chodzi o elitarna szkole to myślę, że zalozycielke Marie Montessori szlak w trumnie trafia. Montessori to ideaa nauczania dzieci nie tylko w szkole ale i w domu. Sposób przekazywania wiedzy, a przede wszystkim pozwalanie dziecku samemu odkrywać świat i wiedzę we własny sposób i we własnym zakresie.
Ma inne wytyczne w dziedzinie nauczania niż powszechne szkoły a większość rodziców nie puszcza dzieci do szkoły tylko uczą sami w domu.
Jest to szkoła dla wszystkich, biednych, bogatych. Dla tych co chcą żyć w zgodzie z naturą i według jej zasad.
Normalnie jakiś obłęd jeśli w Pl w tym wszystkim chodzi o to że to "elitarna" szkoła?! Bo na świecie tak nie jest i nie o to w tych naukach chodzi. Elitarny to jest Oxford, Cambridge i wiele innych światowych szkół.

thgf3e3k5dy58h2b.png
 
Do góry