reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Z suplementow biorę MamaDHA od początku tak lekarz zaproponował 2x dziennie.
Olo32 z krzywej wydaje mi się że chodzi o małą różnice między tymi dwoma wynikami. Super filmik <3 uwielbiam 3D :)
 
reklama
Jestem po badaniu. :)

Panna waży równo 500g i jest na 50centylu, ja przytyłam od początku 3,5kg.

Krzywa cukrowa zaś wygląda następująco: 77/80/85mg/dL (i jest w porządku), gdzie normy w ciąży rozpisane są u mnie w ten sposób:
na czczo - 70-92
1h - <179
2h - <152.

:)




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Extra! :)
 
Ja biore falvitmama stosunkowo tani ok 30zl za 60 tabletek i dobre dawki.

Ja dzis byłam na wynikach druga toxmoplazmoze robiłam mam nadzieje ze dobra bedzie.

Olo moze u Ciebie chodzi że miedzy drugim a trzecim wynikiem taka mala roznica.

A jak ogolnie dziewczyny sie czujecie? Twardnieje Wam brzuch? Czujecie te skurcze co powinny być po 20 tyg?
Brzuch twardnieje najczęściej wieczorem po odpoczynku na kanapie powraca do normy :) skurczy narazie żadnych nie czuje. Ogólnie czuje się dobrze tylko lewa strona brzucha mnie pobolewa ale lekarz wczoraj stwierdził że to albo od powiększającej się macicy albo od kręgosłupa bo też lewa noga dretwieje czasami. A fakt jak dużo chodzę i sprzątam to kręgosłup boli.
 
Klaudia i nikodem mam do Ciebie pytanie pisalas wczesniej ze masz jakas infekcje powiedz mi czy w ogolnym badaniu moczu masz jakies nieprawidlowosci z tego tytulu.
 
Klaudia i nikodem mam do Ciebie pytanie pisalas wczesniej ze masz jakas infekcje powiedz mi czy w ogolnym badaniu moczu masz jakies nieprawidlowosci z tego tytulu.
W moczu miałam poprzednio liczne bakterie ale uznano to za normę w ciąży i nie kazała mi robić posiewu. Natomiast infekcje miałam wykryta po wymazie szyjki, ale jak pokazalam gin wynik to też powiedziała że wszystko ok. Ja mam z wymazu szyjki jakąś bakterie wychowywana ale nie podam Ci teraz nazwy bo nie mam tych badań u siebie....

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie tez jakos byly w wyniku jakies bakterie robilam posiew i juz byl dobry. Pytam bo przez te infekcje to moga byc duze problemy. Dzis odebralam wyniki to teraz dobre.

Mnie to martwi ze ta moja gin nie bada mi szyjki macicy jak w 12 tyg ostatni raz mnie badala dopochwowo to od tamtej pory nie. Jak pytalam o to to mowi ze jak sie nic nie dzieje to nie trzeba bo moze dojsc do infekcji po badaniu ale skad mam wiedziec czy nic sie nie dzieje.

Teraz ide w czwartek na badania. Ostatnio na prenatalnych pytalam innego lekarza o ta szyjke to mi powiedzial ze jak nie ma potrzeby to tez nie trzeba dziwne.
 
Mnie się wydaje że powinno być badane, przede wszystkim po to, że szyjka może zacząć się skracac z różnych powodów. Nawet można tego nie odczuwać. Moja koleżanka musiała leżeć pół ciąży bo właśnie szyjka za szybko zaczęła się skracac, w końcu założyli jej pessar koło 30 tygodnia. Różnie bywa.

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi tez wydaje sie ze trzeba badac zobacze czy w czwartek zbada. Ja wiem o tym skracaniu i ze nawet mozna miec rozwarcie i o tym nie wiedziec. Martwie sie tym bardziej ze jedna ciaze juz stracilam a dzieci jeszcze nie mam.
 
reklama
Asia, dlatego ja dla świętego spokoju idę do innego ginekologa, chce znać jego opinie. :) mimo, że moja gin jest ok, bardzo szanowany lekarz w środowisku, ale bardzo się ze wszystkim spieszy i nie traktuje kobiet indywidualnie. Za dużo babek w ciąży nabrała i robi z gabinetu maszynkę do robienia pieniędzy :)

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry