reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

To ja znów odwrotnie słyszę, jak mówię, że nie planujemy więcej dzieci niż jedno to pada tekst, to nie chcesz tych 500+ Jakby człowiek dla tych 500 złotych miał układać sobie życie.
 
reklama
hehe Papatki dobre. Wiadomo ze każdy chce ale nie jest to jedyne co chce bo jak dziecko się nie dostanie do przedszkola to 500 zl na prywatne nie wystarczy.
ja się nie spotkałam z tym żeby mi ktoś mowil o 500+ na szczęście.
dziś zaczekam 37 tc jeszcze tydzień i będzie donoszony. Mam nadzieje ze tydzień wytrzyma ☺
 
Bo ludzie są daremni. ...co oni myślą że jak się dostanie na drugie dziecko 500 zł to jest jakiś majątek dziecko kosztuje dla mnie to jest chore ze wprowadzili takie coś ze od 2 dziecka bez dochodów....to co moja pierwsza córka jest gorsza? Ona nie potrzebuje tego co drugie dziecko? To jest bez sensu zrobione pierwsze dziecko jest poszkodowane !!!! Albo dadzą wszystkim albo nikomu niech nie dadzą ! Te pieniądze miały iść na złobki przedszkola szkoły na obiady w szkole. Ja mam takich znajomych maja 3 dzieci a każdy grosz maja to pija! Niech te 500 zł zrobią w bonach na jedzenie albo ciuch a nie na fajki czy alkohol!!!!
 
Dziewczyny, żeby nie było - nie popieram tego programu, ale nie mówcie, że te 500 zł jest tylko na drugie dziecko. Te pieniądze są na potrzeby całej rodziny, wszystkich, również dorosłych. Nikt nie będzie rozliczał czy zostały wydane tylko na drugie dziecko.

plucik,
możesz dać 250 zł na pierwsze dziecko i 250 zł na drugie, nikt nie każe wydawać Ci tylko na drugie tych 500 zł.

Polityka prorodzinna w tym kraju kuleje bardzo, ale jak dla mnie - dobrze, że coś zaczyna się dziać w tym temacie, nawet tak nieudolnym programem.
 
Ostatnia edycja:
Bardzo boli to 500+ ... mnie w ogole boli wiele decyzji z zakresu polskiej gospodarki duzo bardziej niz 500+ jednak staram sie na wszystko patrzec ekonomicznie i horyzontalnie a nie emocjonalnie... i polecam to tez Wam :) i polecam CZYTAC madre opinie a nie tylko emocjonalny belkot w jedna czy druga strone.

Pytacie w czym drugie dziecko jest lepsze? - Dlaczego Panstwo ma wspierac model rodziny 2+1? To bylaby glupia ekonomicznie decyzja bo taki model prowadzi do zgonu spoleczenstwa. Dlatego wspiera modele >2+1. Dlatego wszystkie mamy ktore sie burza ze Panstwo uwaza ich pierwsze dzieci za gorsze to niech troche racjonalnie pomysla nie tylko czubkiem swojego nosa ale perspektywą ogolu ;) bo Panstwo nie mysli Waszym jednostkowym dzieckiem, tylko dziecmi globalnie.

Pieniadze trafiaja do patologii. Owszem, niestety w takim kraju z takim ludzmi zyjemy i owszem Panstwo sobie z tym nie radzi. Jestem jednak naiwna, bo wierze ze sa rodziny ktore tego potrzebuja i sa uczciwe. Moze dlatego ze sama wychowalam sie w domu gdzie byla 4 rodzenstwa i od polowy miesiaca byl przyslowwiowy chleb z maslem. Teraz - zarabiamy z mezem duzo pieniedzy nie myslac nawet czy nas na cos nie stac - bo na stac. Jednak pamietam swoje dziecinstwo i wiem, ze tak jak mozna mowic "patologia ta kase bierze" mozna powiedziec doklanie przeciwienstwo.

Zrobiono dlug za glosy wyborcow. Byc moze. Moze nawet na pewno. To strasznie zle swiadczy o ludziach...

Nie bronie tej ustawy. Gdyby bylo referendum i mialabym mozliwosc wyboru - bylabym przeciwna. Ale nie mam. Godze sie wiec z tym co ode mnie nie zalezy i staram siewidziec w tym cos dobrego, by trzymac sie tej ostatniej iskry wiary w ludzi...
 
Dla mnie to jest chore co oni wprowadzili i zdanie nie zmienie ! Sa rodziny w ktorych te pieniadze by potrzebowalli ale nie dostana bo maja jedno dziecko i im przekroczy20zl...jest to.nie uczciwe !
A tak apropo witam z ranka :) wstaje robic porzadki bo do poludnia ma byc ladnie to chce z cora na spacer wyjsc :)
 
Ja myślę, że prędzej czy później wprowadzą próg dochodowy w tym całym 500+ jeżeli w ogóle tego programu nie zlikwidują więc znając życie i tak się na nic nie załapię :D też uważam, że nie ma co się obrażać, jedno dziecko rzeczywiście nie pozwoli zastopować starzenia się społeczeństwa, trzeba płodzić więcej i tyle ;) ogólnie ta ustawa jak i rząd do mnie nie przemawiają przede wszystkim dlatego, że nas na to najzwyczajniej w świecie nie stać jako społeczeństwo! Dla mnie lepszym rozwiązaniem byłaby większa dostępność żłobków czy przedszkoli bo to jest dla mnie najważniejsza kwestia jeżeli chodzi o posiadanie dzieci. Jak będę miała je gdzie zostawić i iść pracować to mogę rodzić :D

Z innej beczki to od 3 dni tak mnie strasznie kłuje w podbrzuszu, że nie wiem juz co robić :/ dodatkowo dostałam takich obrzęków na nogach, że wyglądam jak jakiś potworek ;) ale z dobrych wiadomości wyniki krwi i moczu praktycznie w normie, jakiś cud nad Wartą ;) czy to może tak jak z cukrami, że ich normalizacja jest znakiem bliskiego porodu?[emoji14]
 
Ostatnia edycja:
Wprowadza próg tak jak i wprowadzili na becikowe, ktore jeszcze 4 lata temu było dla wszystkich. Teraz jest dla osób, ktorych dochód na osobę nie przekracza 1922 zł. Ja niestety wg. Państwa pod tym wzgledem jestem bogaczką i mi sie nie należy :)

A wiecie ktora decyzja w kwestii polityki prorodzinnej mnie najbardziej wkurzyła? 23% VATu na ubranka i artykuły dziecięce. Stawianie tych rzeczy na równi z alkoholem, papierosami i ekskluzywnymi produktami to paranoja. I wlasnie tu powinny zaistnieć zmiany - wspieranie finansów rodzin poprzez ulgi podatkowe, a nie rozdawanie kasy.

Ja wczoraj wieczorem przez jakies dwie godziny miałam bolesne nieregularne skurcze i okropne kłucie w pochwie. Pomogła No-Spa. Mysle, ze to ze stresu przed tym usg, na ktore dzisiaj jade :/
 
Witam się i ja. Musiałam wstać, bo głodna byłam :)

A nawet pospałam dzisiaj, bo tylko raz na siusiu. Tylko coś z bólem gardła się obudziłam.

Niesia_88 chyba lepiej przekraczać próg niż dostać jednorazowo 1000 zł? Powodzenia dzisiaj na usg.

No właśnie polityka prorodzinna powinna służyć zwiększeniu dzietności rodzin. Juz pisałam, że nie ma co oceniać każdej rodziny przez jeden pryzmat, bo sa różne sytuacje.
Tylko taka ogólna mentalność mnie drażni, że państwo musi dać, a samemu najlepiej ni nie robić. Tylko państwo to my i żeby coś z państwa wziąć trzeba mieć skąd.

Plucik to że moje dziecko starsze nie będzie miało 500 zł to ja go nie uważam za gorszego. Pieniądze przeznaczam wg potrzeby, czy to na młodzsze czy na starsze.
 
reklama
Tak Gosia, ale w założeniu becikowe miało być dla wszystkich i uważam, że to było w porządku - taka jednorazowa zapomoga na wózek czy cokolwiek innego. Niezależnie czy rodzina średnio sytuowana czy uboga, pojawienie się dziecka jest sporym obciążeniem finansowym.
Teraz 500+ nawet milionerom będzie się należeć i zgodnie z założeniami programu słusznie, skoro zwiększają dzietność :D
 
Do góry