reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

reklama
Malutka bez przesady, to jeszcze nie jest letnie powietrze. W zasadzie to pogoda jest beznadziejna, bo za ciepło na niektóre okrycia a za zimno żeby się rozebrać zupełnie. Słońce jeszcze nie jest tak wysoko.

Szyszunia ja robię rosół i pulpety z indyka zapiekane w sosie pomidorowym.
 
Szyszunia u nas dzisiaj kaszotto z boczkiem i grzybami :D
Co do pogody u nas tez była piękna wiosna całe 2 dni:) dzisiaj deszcz i z tego co patrzę w apke pogodowa to po wiośnie na przynajmniej tydzien :D temperatura niby po 13/15 stopni ale deszcze, burze i deszcze[emoji23]
 
Kaylla wlaśnie - czy jak już tak leżysz na Polnej to z nudów mogłabyś się dowiedzieć czym szczepią dzieci na żółtaczkę po urodzeniu? w piątek idę do pediatry po recepte, ale może mają jednak engerix?

GosiaLew i dobrze mu powiedziałaś.. a suwaczek widzisz u mnie ręcznie zmodyfikowany, bo nie będe w "zepsutym" chodzić. wnerwia mnie to, ewidentnie coś namieszali programiści, ze suwaczki są niekompatybilne z forum

Maui
, spytałam położną o te szczepionki - specjalnie dla Ciebie:) Tutaj szczepią Euvaxem, Engerix tylko wtedy, kiedy rodzice dostarczą. Z uwagi na to, że te szczepienia są najczęściej w pierwszej dobie trzeba Engerixa dostarczyć najpóźniej w dniu porodu.
 
Dzień dobry,

Dziewczyny, a szczególnie Gosiu prośba o pomoc. Diabetolog kazał mi robić też badanie glukometrem przed obiadami i kolacją, ale w rozpisce nie podał mi jaki jest prawidłowy wyniki w tym czasie. Bo rozumiem, ze nie mam brać tego co na czczo.

Podał mi tak:
Na czczo <90
1h po poisłku <120

I już sama zgłupiałam jak ma być, a do poradni idę dopiero pod koniec tygodnia i nawet nie wiem gdzie to sprawdzić.
 
Kaylla bardzo CI dziękuję! Euvax odpada. Radzę Tobie tez receptę załatwić na engerix- w aptece wydają w takim termostatycznym pakowaniu; jakbyś nie miała a nie chciała euvaxu to możesz nie zgodzić się w ogóle na szczepienie i odwlec termin; dopiero w piątek idę na konsultację i po receptę- niezależnie czy w 1 dobie czy później receptę chcę mieć;

Potwierdzam- w Poznaniu upał- chodzę w gaciach i koszulce męża; w spodenki chyba też tylko jego wejdę, ale na razie jestem sama i tak sobie paraduję!
Byłam na zakupach małych w Piotrze i Pawle i niestety obok w drzwi ROSSMANNA JUŻ NIE WESZŁAM - NIE NADAJĘ SIĘ NA DŁUŻSZE NIŻ 30 MIN CHODZENIE CIĄGIEM. MAM UCZUCIE WYPADANIA DZIECKA!
 
Papatki na czczo tak jak napisałaś poniżej 90 a po posiłku poniżej 120 po 1h.

Ja wstaje rano to pierwsze co mierze poziom cukru.

Potem praktycznie po każdym posiłku. Powinnaś badać glikemie koło 6 razy na dobę. Najgorsze są cukry rano po śniadaniu. I tez nie przejmuj się jak masz cukry wyższe niż zalecenia. Ja mam po 6 dawkach insuliny i dwóch kanapkach cukier 125.
 
Dziękuje Gosiu, od dziś sobie mierzę i dlatego ma te dylematy, a poszłam prywatnie do Diabetologa to wizyta trwała może z 10 minut. Dobrze, że chociaż dał glukometr. A do poradni idę dopiero pod koniec tego lub na początku następnego tygodnia, a chciałam chociaż już cokolwiek wiedzieć co mogę jeść a co nie. Mam nadzieję, że w poradni więcej czasu mi poświęcą.

Czyli tylko rano przed posiłkiem mierzyć (na czczo) a potem już 1 H po posiłku. Dobrze, że można się do Was zwrócić, bo oczywiście wpadłam w panikę, a w internecie co strona to inna porada.

A co do klimatu, to u nas na osiedlu młodzież już w spodenkach pomyka. Ja poszłam na spacer i po pół godziny tchu z tego gorąca złapać nie mogłam, nie wyobrażam sobie jak ciężko musi być latem na końcówce ciąży. Zdecydowanie przyjemniej być w ciąży zimą, nawet kurtkę da się jakoś zorganizować ;)
 
reklama
GosiaLew a co jadasz na sniadania przy wysokich cukrach. Ja co rano mam problem bo noewiem co mpge jesc. Zkem cos a potem dostaje palpitacji serca i trzesa mi sie rece. Podpowiesz cos?
 
Do góry