reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Jacslyszalam ze te zbiorowe opakowania ktore ida np do szpitali sa z rtecia ale nie wiem. U mnie polozna powiedziala zeby zabrac engerixa

My juz po wizycie. Wszystko pozamykane, szyjka 28 , w nast tyg moge juz zaczac funkcjonowac normalnie. Wyniki super. Od następnego tyg. też mam ktg 2xw tyg. No i mamy termin 27 kwiecień, 25 mam się położyć do szpitala juz.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Piękna dziś pogoda. Cały dzień z dziewczynami na powietrzu. wszystkie sprawy zaplanowane na dziś przy okazji załatwione. W domu wszystkie okna pootwierane a ptaszki śpiewają, szkoda że jutro ma już nie być tak pięknie.
Mała mi się strasznie rozpycha.
Co do szczepionek prawdy nigdy nie poznamy co w nich jest. Czytanie w necie w sumie nie jest niczym pewnym bo nigdy nie sprawdzisz czy jest to artykuł napisany rzetelnie czy wizja (nie zawsze zgodna z prawdą) przeciwnika szczepień.
 
sylwia.ka - ojj no to niech mała się nie śpieszy za bardzo żebyście sobie na spokojnie ogarnęli mieszkanko.
ważne że wszystko dobrze :)

kameleleon - super wieści! :) to tylko bądź aż 22 dni :) zazdroszczęęęęęę :)


U mnie dziś znów dzień sprzątania, prania dwa zrobione poprasowane co prawda nie ubranka dla małej tylko nasze, łazienka ogarnięta na szybko jestem dumna z siebie :)
wypiłam dziś ponad 2l wody co za gorąc! 26stopni było na mym termometrze, dzieciaki w krótkich spodenkach biegały.. naprawdę bardzo się cieszę, że znostał ostatni miesiąc nie wiem jak z brzucholem wytrzymałabym mega upały.. muszę zainwestować w leżaczek na balkon żeby zacząć się relaksować :D
 
GosiaLew ja nie mam glukometru na badaniach bylam w gorne granicy normy u nic mu lekarz nie tapropinowal oprocz kontrilowania tego co jem i ograniczenia slodyczy. Niestety nie umiem nad tym cukrem zapan i wac szczegilnie wlasnue rano
 
Dziewczyny, wiecie co mogłabym wziąć na alergię oprócz wapna? Posiedzialam drugi dzień na balkonie i czuje katar. Co roku w kwietniu /maju tak mam i pewnie to pyłki.
 
Malutka tak na noworodkowy zadzwonisz, to powiedzą myślę; co mają nie powiedzieć;

Kaylla Euvax po 1. Był już 10 razy wycofywany na przestrzeni kilkunastu lat- to produkt koreański i to wycofywanie daje do myślenia; 2. Rtęci nie ma, ale w opakowaniu indywidualnym, a szpital kupuje zbiorcze… nie będę ryzykować, moje dzieci miały engerix i to tez będzie miało; pamiętam , ze jak syna szczepiłam czymś – dopłacałam, to właśnie była jakaś koreańska na NFZ a potem afera ,że jakieś partie nie takie, że dzieciaki reagowały na tych koreańskich źle, więc nie zaryzykuję tego producenta, choćby i darmo dawali; nie; 3. Znajomi lekarze pielęgniarki noszą swój engerix dla własnych dzieci… więcej informacji mi nie trzeba;

Paraduję w koszulce i spodenkach letnich męża :evil: bosie, oby nikt mnie nie zobaczył:cool2:
 
Maui, a ten engerix to jest ta szczepionka w pierwszej dobie? I to wtedy 3 dawki musisz sama kupić? Czy tylko pediatra może to przepisać, czy mój lekarz też? Przecież mnie pediatra nie przyjmie :( przynajmniej u mnie w przychodni. Muszę o tym poczytać, ale gdzie...
czuję się taka głupia i zagubiona w tym temacie.

Ja dzisiaj w croppie kupiłam piekną sukienkę, jeszcze się mieszczę w nią. Ale muszę kupić rajstopy i cienkie leginsy ciążowe. Bo mam same grube :)
 
Mi dzis polozna dala recepte na mnie ale dla dziecka dawka. Powiedziala zeby tylko zaniesc do apteki i powiedziec kiedy mniej wiecej sie odbierze zeby nie zabierac do swojej lodowki bo one roznie chlodza i odebrac moze ktos w dniu porodu i przewiesc w torbie termicznej do szpitala.
 
reklama
Ania_Beata inne szczepionki nie na nfz to jest infranix 5w1 lub 6w1 i to najczęściej mają w przychodniach.
Engerix jest jak coś częścią szczepionki 6 w 1.

Mój syn był szczepiony hepavaxem. Muszę się dowiedzieć czym teraz szczepią, bo to zależy od województwa, co jest dostępne i co da sanepid.
 
Do góry