reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Aaaaa, serio myślicie, że to jest możliwe w 13 tygodniu? Jeny, ale bym się ucieszyła :) Mój chrześniak ostatnio z pełną powagą powiedział: "ciociu, Ty będziesz miała córkę, ja to wiem". Ciekawe, czy się sprawdzi, jak tak to muszę się go zapytać, z kim ma układy tam na górze.

Jasmina, ja mam co dwie wizyty krew, a co wizytę mocz. Zalecam zapoznać się z tym dokumentem: od strony 4 jest tabela, kiedy jakie badania powinna mieć kobieta w ciazy: http://dokumenty.rcl.gov.pl/D2012001110001.pdf
 
reklama
Jasmina88 ja robie mocz i morfologie przed każdą wizyta.
Na początku mnóstwo badań typu toxo, cytomegalii, tsh, wr, HIV, glukoza itd. Teraz na razie tylko mocz i morfologie, potem będzie też glukoza z obciążeniem a pod koniec ciąży powtórka toxo, wr i coś tam jeszcze.
 
Kaylla z tą kawa to ja tez tak sobie odmawiałam pierwsze dwa miesiące, ale z moim mini ciśnieniem lekarz kazał mi sobie parzyć jedna mocniejsza. To pijam ze smakiem. Rozpuszczalna z mlekiem z dwóch łyżeczek. I nie wiem czy to dzięki kawie, ale głowa mnie rzadziej boli.
 
ja też pijam kawę, szczególnie w pracy, nie codzinnie bo jako nie przepadam za smakiem kawy. Lekarka mi tak zaleciła. Mam niskie cisnienie a po wypiciu od razu norma i o wiele lepiej się czuje: głowa nie boli, bardziej "zrywna" no i nie robi mi się tak często słabo. Jesli po kawach tez Ci lepiej, to myslę, że jedna słabsza dziennie Tobie i maluszkowi nie zaszkodzi ;)
 
Ja biorę prenatal duo i dobrze sie po nim czuje a wyniki są ok
Co do badan ro u mnie lekarz stwierdził ze wyniki są dobre i teraz tylko mocz kazał zrobic
Ja kawy teraz nie pije w ogóle jakos mnie odrzuca a wcześnie potrafilam nawet 5 wypic
 
Jestem po badaniu. Dziecko nie chciało się odwrócić. Więc niektórych pomiarów nie udało się zrobić. Ale prawdopodobieństwo trisomi 21 wynosi 1:15 928. Więc żadnych dodatkowych badań nie muszę robić.
 
reklama
Malutka super.

Ja biore mama dha ze wzgledu na sklad maja duzo kwasow dha 800mg wit d magnez jod kw foliowy 60 tabl czyli msc 40 zl. Wybieralam pod wzgledem skladu
 
Do góry