reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2015

Ale czy w maju (i to pewnie pod koniec ) takie dziecko się nam nie ugotuje w ciepłym kombinezonie ? pytam, bo nie mam o tym zielonego pojęcia :-) wydaje mi się, że dziecko powinno ubierać się tak jak nas, ewentualnie jedną warstwę więcej - przynajmniej tak czytałam :-) dziecko i tak przykrywamy jeszcze kocem.

Dla mojego męża to nawet przeszło mi przez myśl, że zrobię naklejki w szafie z nazwami ubranek :-D
 
reklama
Ja mam termin na początek maja, więc pewnie trzecia dekada kwietnia będzie moja, więc kombinezon będzie w użyciu .
Corrine- ciężko przewidzieć pogodę na koniec maja...chłodniejsze, deszczowe dni mogą wyskoczyć i w czerwcu. Ale masz pomysł z naklejkami fajny :-) już się chłop nie pogubi :-) Suma sumarum, to oni sobie dobrze radzą w takich momentach. Ja o co nie poprosiłam M to dowodził mi do szpitala, a nawet nieraz czegoś nie wpisałam na listę żądań, a sam się domyślił. M przywoził mi nawet domowe jedzenie, włącznie z obiadem:-)
 
Ostatnia edycja:
No tak, muszę pobuszować po sklepach w poszukiwaniu jakiegoś ciepłego ubranka :-)

wiosna - myślę, że jak nawet zielony chłop zostanie postawiony przed faktem to dobrze mu to zrobi :-) może zorientuje się w końcu, że jest ojcem i że samo się wszystko nie zrobi :-D nie narzekam na mojego, bo pomaga, wspiera i robi wszystko co każę, ale byłoby miło jakby sam z siebie się czymś zainteresował :-) czasem mnie wkurza, że dlaczego tylko ja mam spędzać czas na czytaniu o dziecku, w sklepach na zakupach itp, a on "przyjdzie" na gotowe.
 
Pokój już czeka na nowego lokatora :-) ... Jeszcze kilka tygodni /4-5/ i będziemy w komplecie
 

Załączniki

  • 1427799237569.jpg
    1427799237569.jpg
    12,9 KB · Wyświetleń: 72
Ale czy w maju (i to pewnie pod koniec ) takie dziecko się nam nie ugotuje w ciepłym kombinezonie ? pytam, bo nie mam o tym zielonego pojęcia :-) wydaje mi się, że dziecko powinno ubierać się tak jak nas, ewentualnie jedną warstwę więcej - przynajmniej tak czytałam :-) dziecko i tak przykrywamy jeszcze kocem.

Dla mojego męża to nawet przeszło mi przez myśl, że zrobię naklejki w szafie z nazwami ubranek :-D

Noworodka powinnas ubierać co najmniej 2 razy cieplej niż siebie. Pamiętaj ze on w brzuchu miał ciągle 36,6 i do takiej temp. Jest przyzwyczajony. Niemowlę ubiera się około 1 raz ciepłej niż siebie. A później juz tak jak siebie.
 
A kombinezonie taki tajny to nawet dziś widziałam w ciucharni za parę groszy. Ja mam dwa takie miski i jeden kombinezon konkretnie cieplejszy np. Jakby był taki dzień jak dziś. Ale wszytko z ciucharni za nie więcej niż 5-10 zł za sztukę.
 
reklama
Do góry