reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2015

Jak musi to podpisze tylko się nie przyznawaj do ciązy. Póxniej miesiąc musisz przepracować żeby nabyc prawo do L4 a potem możesz już na L4 iśći należy ci się przez cała ciąze i przez macierzyński.
 
reklama
Karenm podwojne gratulacje! :)

asiaf, wiem, wiem, ale sytuacja wyglada tak, ze do konca pazdziernika jestem w Niemczech i nie mam mozliwosci wczesniejszego powrotu... Nie bede tu prowadzic ciazy i rodzic bede w Polsce. Tutaj za sama wizyte musialabym zaplacic 130€ i ok 200€ za USG diagnostyczne co srednio mi sie usmiecha. Czy nie zgloszenie sie do lekarza do 10tc grozi jakimis konsekwencjami np utrata prawa do porodu w szpitalu w ramach NFZ?
 
nooo tu nie do końca, łatwiej mu będzie się wybronić jak będzie wiedził że jesteś w ciąz, i nie podpisac tej nowej umowy. Zmieniają się warunki zatrudnienia oraz twoja zdolnośc do pracy i związane z tym komplikacje więc jakby się uparł to ma mozliwośc odmówić tej nowej umowy. Więc nie mów mu. A domyślam się ze jest prawnikiem skoro jesteś u niego na starzu prawniczym więc tez wtyki ma. Jak zechce to nie podpisze i się wybroni.
 
nie zgłoszenie się do lekarza przed 10 tyg ciązy grozi ci jedynie utrata prawa do zaiłku z tytułu becikowego ( a co do rodzinnego to nie jestem pewna. Musiała bym doczytać....
 
Prawniczka z nami jest a ja się mądrze..... :p
Proszę mi wybaczyć ja taki mam charakterek na każdy temat cos wiem i mam swoje zdanie :p
 
Jak już podpisze z tobą umowę to nie może cię zwolić do końca ciąży i fajnie bo będziesz mogła iść na l4 a później macieżyński :happy:. I też bym w takiej sytuacji nie mówiła o ciąży zanim nie podpiszesz umowy. :happy:
 
No dlatego ja nie mowie jeszcze:) poczekam do podpisania umowy - tak teoretycznie to nawet jakbym mu teraz powiedziala i tak musi mnie zatrudnic no ale wiadomo niektorzy lubia kombinowac - a mimo ze prawo skonczylam to przy nim ktory jest dobry w te klocki jestem maly pikus z prawem i daltego rozne mi nieraz mysli przychodza - bo jakbym miala z nim walczyc o cokolwiek prawnie to pracy niestety w tej miescinie raczej nie znalazlabym ....

chociaz jak z nim rozmawial to mysle ze nawet jakby wiedzial to swiania by nie byl tylko zrobil wszystko zeby bylo dobrze :) no ale znalam juz nieraz osoby ktore uwazalam za przyjaciol a okazalo sie ze zle mi zycza wiec nikomu juz nie ufam.
 
AsiaF
prawniczka w teorii:) ale zycie nieraz inaczej pisze prawo a to ze wzgledu na to ze niektorzy omijaja te prawo... a nie chcialabym jednak musiec walczyc o swoje - bo nawet jak sprawe sie wygra to niestety rozglos (zalezy z kim sie walczy) nie jest dobry do dalszej kariery w malych miejscowosciach...

i tak jak mowisz nie tyle chodzi o prawo co o kombinatorstwo - bo tak jak wczesniej mowila teoretycznie ciaza nie powinna byc przyczyna do nie podpisania dalszej umowy tym bardziej ze praca dla mnie nie jest szkodliwa i nie musze brac l4 (z tym ze w razie czego trudno walczyc z prawnikiem i wykazac mu te argumenty) - pod warunkiem ze nie bedzie zagrozona i jesli zdolnosc do tej samej pracy sie nie zmieni ... (no ale wiecie jak to jest - chce l4 bo jednak odpoczynek jest lepszy - zobaczymy co powie jeszcze lekarz) ... A on jest dobrym adwokatem wiec sadze ze byloby baaardzo ciezko z nim wygrac...


mimo wszystko wole jednak poczekac z ta wiadomoscia do podpisania umowy... :) w koncu nie musze juz mu mowic... jeszcze nie skonczylam 1wszego trymestru i narazie zdolna jestem do pracy:)
 
Ostatnia edycja:
AnnaMaria masz rację prawo prawem a ludzie tak zrobią poswojemu... lepiej dmuchać na zimne i nie ufać zbytnio w takich sprawach.

Chciałabym się was zapytać jakie są pierwsze badania.?
 
reklama
Hm, o becikowe raczej i tak sie ubiegac nie bede, a przy skladaniu wniosku o zasilek macierzynski w tym roku chcieli tylko moj wypis ze szpitala i akt urodzenia dziecka, ale szczerze mowiac kompletnie nie pamietam czy na tym wypisie bylo cos odnosinie tego w ktorym tygodniu byla stwierdzona ciaza...
 
Do góry