reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2011

No jolek to jeszcze chyba jest jakaś dodatkowa kasa dla samotnych matek. Nikogo to nie obchodzi, czy jesteś z ojcem dziecka czy nie. Jesteś samotnie wychowującą matką.
A czy do liczby członków rodziny mogę wliczyć kota i psa? To wtedy będzie lepiej :-D;-)

Poziomki a długo jej nie ma?
 
reklama
Tak jestem na 100% pewna że do rodzinnego bedzie brany dochód za 2009rok natomiast już po macierzyńskim do wychowawczego bedzie brany dochód za 2010 rok!
Lepi nie ma takiej możliwości aby ta babka nie dostała tego podstawowego tysiąca nie słuchaj pewnie nie dostała tego drugiego i rodzinnego ale tego podstawowego to ściemnia!!!
Macierzyński jest taki jak pensja na umowie
Jolek co do samotnej matki tak owszem jest dodatek ale o ile dobrze pamiętam musisz mieć zasądzone sądownie alimenty aby go dostac z opieki kiedyś było można ściemniać ale teraz to raczej nie bardzo swego chłopa o alimenty podawać dla ok 200zł hahha to jest nasza kochana POLSKA przepsisy zmieniają się
 
Ostatnia edycja:
Agaf no chyba, że ta babka co nie dostała becikowego nie była pod opieka lekarza przed 10 tygodniem ciąży. Wtedy jak się nie ma dakumentów to nici z kasy.
 
Kamcia pewnie znowu się wybrała na miasto bo w piątek chyba wszystkiego nie pozałatwiali ( tak mi się coś po bani bije,że coś pisała) i znowu wieczorem zawita. Dziewczyny bez paniki na pewno wszystko u niej dobrze.

Co do becikowego to słyszałam ,że Jedno płaci ZUS a o drugie w opiece się można starać ale tam to już chyba dochody trzeba przedstawić i są limity
 
Agaf - do obliczenia to nietrudne, tylko zalapac sie na to 504 na osobe to masakra jakas:szok:

No masakra to mało powiedziane tam jest dokładnie 504 i jakieś grosze ale co u nas nie jest masakrą rodzinne takie że nawet na paczkę pieluch nieraz nie starczy zależy kto jakie używa a gdzie kupić dziecku jakąś kurtkę czy buty na zimę TRAGEDIA
 
i to jest właśnie Polska!!!! niestety i trąbią wszędzie żeby dzieci rodzić bo niż jest trele morele kurcze żadnych dodatków od tak sobie bo będzie matka łatwiej bobasa wychować tylko wszędzie dochdy dochody ........ a nikt nie wezmie pod uwage jak cholernie drogie jest życie w naszym państwie , kurcze w Anglii bodajże jak się rodzi dziecko to to któregoś roku życia dostakje podstawowe kosmetyki matka dla malucha a u nas co ... można dostać drzwiami w urzędach albo przychodniach lekarskich nasz NFZ tyle kasy się płaci a jaka usługa bleeee
 
reklama
Ja w tym temacie nie pomogę bo mieszkam w niemczech. Z tego co wiem to tu przysługują mi jakieś pieniądze, ale od kiedy i ile??? Na pewno będzie to większa kwota niż w Polsce. :tak: Ale prawdą jest, że krzyczą żeby dzieci rodzić, a nie pomyślą za co je później wychować (chyba jest ok. 60zł miesięcznie le nie można przekroczyć pewnych dochodów- też niezbyt wysoka kwota, przekroczenie jej nawet o 1zł skutkuje tym że nie dostanie się nic...). Tysiąc becikowego to też strasznie mała kwota, bo tak naprawdę to nawet ciężko za to nowy wózek kupić, nie mówiąc o innych potrzebnych rzeczach. Całej wyprawki za tą kwotę nie da się zakupić....:sorry2:
 
Do góry