reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2011

Witam was wszystkie mamuśki,mam na imię Agnieszka i również mam termin na maj , już od dłuższeg czasu was śledzę ale dopiero teraz sie zdecydowałam aby dołączyć (lepiej puźno niż wcale). Co to krwawienia dziąseł i używania Listerine to można bo sama mam ten problem i pytałam gina i stomatologa śmiali się tylko aby nie pić go!!! Pozdrawiam
 
reklama
Witaj Agaf2204, rozgość się i napisz kiedy dokładnie zostaniesz mamusią, który to już tydzień?
Dla mnie Listerine jest za mocny, a jak używałam go przed ciążą to musiałam go rozcieńczać bo tak mnie paliło!
 
Witam laseczki :-)

Ale u nas śnieżyca jest cała masa śniegu i dalej sypie dzisiaj już ledwo ledwo dojechałam do pracy:shocked2: Zazdroszczę tym z Wam, które nie muszą dzisiaj wychodzić z domku a najbardziej tym, które nie muszą iść do pracy :-). Ale cóż taka praca na zwolnienie jeszcze nie mogę iść bo mam tu kupę pracy nie chcę zostawiać współpracowników moich z tą robotą. Wczoraj byłam na wizycie wsio ok tylko mam bakterie w moczu i ginka dała mi urosept ziołowy. Mam nadzieję, że miną :)
Miłego dzionka wszystkim :-)

Kamcia - trzymam kciuki za Wasze zdrówko :)
 
Witajcie :-)

Udało mi się dziś nawet dość sprawnie dojechać do pracy. Wczoraj natomiast powrót z pracy - istna masakra. Drogę którą normalnie pokonuję autobusem w 20 min., wczoraj zajęło mi 2 godz. 15 min.! Mnie czeka jutro badanie moczu i krwi. Kiepsko znoszę te badania na czczo. Mam nadzieję, że tym razem będzie mniej bakterii. Biorę Lacibios Femina, lekarz ostatnio nic mi nie przepisał. Na początku ciąży trochę tego było, łącznie z augmentinem, więc w piątek na wizycie się okaże co dalej.
 
Też miałam taki problem, na szczęście jest juz za mną :) Polecam stosowanie - ale nie dłużej niż tydzień płynu Eludril, doskonale pomaga na zapalenie dziąseł. Ale najważniejsza jest szczoteczka i sposób szczotkowania zębów. Szczoteczki "miękkie" dostępne w sklepach są niestety często dość twarde i dlatego warto zainwestować w taką, która dostępna jest u stomatologów. Włosie jest delikatniejsze i nie podrażnia. Jesli chodzi natomiast o samo szczotkowanie to najlepiej szczotkować nie okrężnymi ruchami, a ruchami "wymiatającymi" od strony dziąseł.Jest to niewygodne, ale naprawde pomaga, przy okazji zapobiegając powstawaniu kamienia nazębnego. Uffff ;)
 
Oj mi dziąsła też strasznie krwawią, ale już się do tego widoku przyzwyczaiłam bo w każdej ciąży tak miałam.
Pozdrawiam wszystkie Majóweczki z mroźnej B-szczy.
 
poki co nie mam problemu z dziąsłami...może dlatego, że używam pasty i płynu elmex zielony:confused:

Dziewczyny, nie można bagatelizować nawet lekkiego przeziebienia w ciąży.....najlepiej od razu popędzić do lekarza.....pamiętajcie, że to wszystko dla dobra naszych maluszków!!!! Dlatego Kamcia nie zastanawiaj się nad tym szpitalem, skoro zaproponowali ci obserwację to skorzystaj (gdyby byli pewni, że to nic takiego to by sobie odpuscili ten szpital - tak myślę)

Jeśli chodzi o L4 to ja też mam pewne wyrzuty sumienia wobec moich współpracowników (spadła na nich moja robota) i pracodawców, no ale cóż....chodzac do pracy wciaż byłam zestresowana i zmęczona....a teraz na L4 odpoczywam. Poza tym ta zima....wrrrrr.....przynajmniej nie musze marznąć na przystankach. Nie jest powiedziane, że po nowym roku nie wróce do pracy....no ale póki co to lenienie sie baaardzo mi pasuje ;-)
Ostatnio koleżanki, które niedawno urodziły stwierdziły, że nie powinnam żalować tego siedzenia na zwolnieniu, bo to ostatnie dni ciszy i spokoju przed tym.......co mnie (no i Was) czeka od maja ;-)
 
byłam ulekarza się upewnić czy do tego szpitala jechać czy nie...no i mam już list , mam się spakować bo nie wie czy tylko mnie przebadają czy zostawią na obserwacji..,.
mam nadzieję że dzisiaj wrócę bo nie chcę tam leżeć nie wiadomo ile:-(

jak co to się odezwę jak najszybciej..trzymajcie kciuki


aha co do dziąseł to mi krwawiły całą tamta ciążę, terz nie bardzo..
ale miałamk 3 sposoby, przed umyiem mocno namaczałam szczoteczkę goracą wodą żeby włosie było miękkie, myłam krótko a później płukałam specjalnym płynem i mi pomagało:tak:
 
reklama
Kamcia to trzymam za Ciebie kciuki, dobrze robisz, że jedziesz do tego szpitala przynajmniej będziesz wiedzieć co i jak. I życzę Tobie szybkiego powrotu do domciu. Trzymaj się.
 
Do góry