reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2011

Dziekuje za gratulacje :tak: wycieki opanowane jak na razie wacikami

ja tez miewam czasem takie skurcze i bole brzucha szczegolnie po zjedzeniu czegos mi pomaga herbatka na trawienie wraz z ostatnim jej lykiem pedze do WC i po sprawie, ba czuje sie jak nowo narodzona, tylko nie wiem ile jeszcze moja muszla klozetowa wytrzyma :-D

a co do masowania brzuszka to nie mozna? Ja slyszalam, ze w koncowej fazie to moze wywolac skurcze a teraz? To jak smarowac sie kremami zeby nie masowac? Nie wyobrazam sobie wklepywania tlustej i rzadkiej oliwki...musze zasypac swojego lekarza nastepnym razem tymi wszystkimi pytaniami...
 
reklama
Jak ciąża przebiega normalnie to nic nie powinno się stać od wklepywania kremów ale jak macica się stawia albo bywają skurcze to już nie wolno. Ja jak trafiłam do szpitala z tym moim rozpoczętym poronieniem w 7 tyg to już położne zabraniały dotykać brzucha. Dlatego też kremów używam dopiero od kilku tygodni.
 
mandrzejczuk nie popadajmy w paranoję chwilowe masowanie w celu rozprowadzenia kremu nie jest zabronione, ale to wszystko ponieważ podczas masowania brzucha i piersi wydziela się hormon odpowiedzialny za wystąpienie skurczów, co może prowadzić do wcześniejszego porodu, dlatego w ostatniej fazie zaleca się masowanie jako środek przyśpieszający akcje porodową.
 
mandrzejczuk - muszę sobie kupić chyba taką herbatkę, bo niestety zdarzają mi się problemy z kibelkowymi sprawami. Czy to jakaś specjalna jest, czy obojętnie jaką kupię?
Ja co prawda płci jeszcze nie znam, ale śniło mi się ostatnio że oprócz dziecka urodzić miałam rower i puchar. Wygląda na to że kolarz z sukcesami mi rośnie, tylko niestety, nie wyszło na żadnym usg jaki to rower był - górski, szosowy, BMX...
 
Dziewczyny dziekuje jestescie kochane, to forum to skarb

Po nospie mi przeszlo, ale za to weszlo na kregoslup , nie moglam wstac z lozka .. Teraz juz czuje lekko jajniki czasem cos zakluje ale juz czuje sie duzo lepiej .. Oby nic nie wrocilo i jedyne co chcialabym odczuc to wkoncu jakies babelki , niech malutka da znac ze nic jej nie jest
 
A jesli chodzi o sprawy kibelkowe to dzisiaj juz zalatwione to co powinno, wiec limit wyczerpany juz na tydzien bo u mnie ciezko z tym bylo od zawsze ..
Ale bardzo mozliwe ze o to o to chodzi, pije wlasnie herbetke dobrze by bylo jakby ruszylo :)
 
Dziewczyny na zaparcia to dobre są suszone śliwki, albo sok ze śliwek. Ja zaparcia już przeszłam i póki co to nie mam większych problemów, tak co drugi dzień załatwiam sprawę, czasami codziennie więc jest OK :)

Co do masażu brzucha to nie miałam pojęcia, że nie wolno jakoś tak masować. J masuję się codziennie kilka minut jak kremik nakładam ale to chyba w niczym nie zaszkodzi. A takie głaskanie to też wykluczone? Bo ja lubię jak M tak głaska maluszka.

Ze sprawami łóżkowymi to u mnie lipa. Najpierw M nie chciał bo jak to tak z dzieckiem itp, potem mi przeszło a jego naszło, teraz to ja bym niby chciała on też ale jakos tak zabieramy się to tego jak pies do jeża. Ale powoli chyba dojdziemy do tego jakoś wspólnie :)

A to ja też się pochwalę co mi dziś dolega, skoro taki już się wąrek rozwinął. Poszłam rano do pracy, bo po weekendzie czułąm się troszkę lepij i w pracy znów to samo, kichanie prychanie, kaszel katar i wróciłam wcześniej do domu. Szefowa powiedziała, ze jak potrzebuje to mogę nie przychodzic przez kilka dnia i się wykurować porządnie w domu. Więc jutro posiedzę sobie w łóżeczku.

A za tydzień idziemy na USG połówkowe i się zaczynam stresować już. Ciekawa jestem jaki duzy już jest Antek bo jak kopnie w żebra to czuję jakby już był ogromny :)
 
Gratulacje Styna zaręczyn

Witam majowe mamusie.
Weszłam tylko na chwilkę się przywitać bo dziś trudny dzień przedemną, moja starsza córka a urodzinki , w przedszkolu o 17 jasełka a o 19 wizyta u lekarza, jakoś muszę się zorganizować:-)
No i czekam na wieści od Kamci a tu cisza:-)
Pozdrawiam miłego poniedziałaku
już wieści sa, niestety czasem jak jedziemy gdzieś dalej (a do lekarza mamy 80km) to zawsze mój D wpada na pomysł że wjedziemy na zakupy , albo ja że do kumpeli...
a tym razem własnie do mnie kumpela zadzwoniła z tamtych okolic i od razu do niej wjechaliśmy i się zasiedzieliśmy bo ma 5 tygodniowe bliźniaki.. więc musiałam się trochę napatrzeć:zawstydzona/y:


bra masz rację ;) dziękuję!

A tak na poprawę Mamusinych humorków.. Niedawno był wątek naszych zwierzątek domowych. To teraz ja pochwalę się swoim zwierzyńcem. Co prawda nie domowym, ale tym za oknem. Dodaję też, że mieszkam na granicy centrum i wrzeszcza w Gdańsku ;) Zdjęcia robione przed sekundą, tylko daty nie chciało mi sie ustawiać w aparacie ;) Zobacz załącznik 308921Zobacz załącznik 308922
heheh aloe masz zwierzaczka:-D
to czysta przyjemność takiego potulić:-p


aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa cieknie mi z cyckow!!!!!!!!!!!!!!! :szok: :szok: :szok:
dzisiaj przysnila mi sie moja coreczka, sliczna czarna i kudlata jak ja zaraz po urodzeniu i jak tylko wzielam ja na rece to zapragnelam nakarmic ja piersia i masz babo placek wlasnie zauwazylam, ze mam mokra podkoszulke, a z sutkow wyciek!!!!!!!!!!
współczuję... ja po porodzie najbardziej nie znosiłam właśnie cieknięcia z cycków:no:
masakra jakaś,
ale z 2 strony to wiesz że będziesz miała dużo mleka;-)
tylko teraz męczyć się tak do maja , a później jescze troche,
no naprawdę nie zazdroszczę:no:


daria to dobrze że przeszło już:tak:

wogóle dziewczyny co wy takie niehumorzaste??
u mnie humor jak najlepszy , już wszystkie prezenty pokupione , a część już pod choinkami dzieci;-)
jeszcze tylko dla dzieciaczków od brata wysłać do UK trzeba no i dla mojej siory jakoś dostarczyć:confused2:

zakupy też już gotowe, tylko przed świętami warzywka na sałatki bo teraz to za wcześnie trochę;-)
poziomki pisałas jeszcze że mamy 2 tematy jedzeniowe a które to??
bo ja widze Tylko "mam apetyt" wcześniej już z miesiąc temu ponad połączyłam ten 2 co był o jedzeniu dla ciężarnych , a teraz nie wiedzę następnego
 
reklama
Misia89, tą drugą mam w domu, ma nawet fajny materiał- dość gruby i nieprześwitujący,co zdarza się przy niektórych tańszych bluzeczkach.No ale na mnie to ona nie ma się za bardzo na czym rozciągać:-D
 
Do góry