reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Luty 2013

hej babolince.

ikas witaj serdecznie, napisz cos o Twojej słodkiej kruszynie;-)

co do wprowadzania posilkow my zaczniemy od marchewki pod koniec 4 mz(mimo ze jestesmy na cycu). slyszalam zeby zaczynac od warzywka, bo jak zaczniemy od owocka(jablko) to dziecko niechetniej potem je warzywa.

Nutka - trzymajcie sie dzielnie. przeciez dobrze wiesz ze to nie twoja wina. badajcie sie i obserwujcie.najwazniejsze aby byc pod dobra opieka lekarska.

co to jeszcze mialam? pogoda sie spierdzielila:-/ a juz bylo tak cudownie grrrr!

kurcze ale mam glodzille. ja juz tego nie opanowywuje.to jest jakas masakra non stop cos wciagam.

kobitki karmiace cycem, czy dostalyscie juz @? kiedy zazwyczaj sie on pojawia? bo mi tak fajnie bez, az w koncu pewnie uderzy niespodziewanie.
pytanie drugie, z kim zostawiacie swoje maluchy jak wychodzicie gdzies same? ja powoli mysle o jakiejs fajnej niani. pomimo, ze babcia tez sie chetnie zajmuje, ale tesciowej nie moge tak jakos powiedziec ze cos zle robi:eek:bo w koncu dziadkowie sa od rozpieszczania. ale ostatnio sie wnerwilam jak go usypiala kolyszac na rekach i chodzac. a ja potem sie dziwie czemu on ma problem z zasnieciem jak zostaje z nim potem ja.bo ja klade do lozeczka, przytule, szepne slowko, dam smoczka i zasypia po paru minutach.ciezka sprawa, jak znalezc nianie ktora bedzie robila jak ja "nakaze"?????:confused:

no dobra spadam.
 
reklama
Ja tez zastanawiam sie ciagle, kiedy wprowadzac jablko, bo wszedzie pisze ze przy piersi to po 6 mies dopiero. Pediatra tez nie kazal sie spieszyc.. Przy samym mm to wiem, ze juz po 4 mies mozna a jak my dokarmiamy mm? Ja chyba zrezygnuje z podawania mm, moze bede dawac tylko 100ml lub w sytuacjach awaryjnych bo ciagle nam sie ulewa hehe.. a wszyscy mowia ze Leos wyglada jak na pol roku wiec chyba tabbutla jest zbedna hihi
 
Ja Tosi zaczęłąm wprowadzać pokarmy po 4 miesiącu, ponieważ nie chciała pić z butelki i zależała mi aby po macierzyńskim już ładnie jadła i abym nie musiała się obawiać że siedzi w domu głodna-i plan się powiódł. Zaczęłam od jabłka. Teraz też mam zamiar postępować jak przy Tosi :)
 
Madzienka my tą sesje mamy za darmo więc żal było nie skorzystać :)

ja bym chciała wprowadzić marchewkę lub jabłuszko po 4 miesiącu :) ale nie wiem co najpierw czy owoc czy warzywko :)
 
no właśnie ja też już zgłupiałam... nie wiem kiedy wprowadzić jabłuszko/marchewkę.... karmię głównie piersią (max raz dziennie w czasie mojej nieobecności, gdy nie zdążę wrócić na czas karmienia dostaje 120-150mm - dziś po dwóch godzinach już wołał jedzenie, babcia nakarmiła, a ja weszłam do domu praktycznie z ostatnim łykiem :baffled: a to mleko dziś tak w razie W zostawiłam, byłam pewna że zdążę :eek: głodomór mały...)
no i nie wiem czy po 4 miesiącu tzn. od skończonego 4 czyli początku 5.? czy jednak od tego 6-7...
 
Wg. Pediatrow z ktorymi ja mialam i mam kontakt wszyscy mi mowili i przy Izie i przy Nati, zeby zaczynac od marchewki.
Ja wiem ze na mm wprowadza sie pierwsze pokarmy po 4 miesiacu, a na piersi jest jakos pozniej.

Witam nowa mamusie:)
 
ja jak juz wspomnialam zaczynam od marchewki z poczatkiem 5 mca(karmie cycem). a oto co madrego znalazlam na temat wprowadzenia najpierw warzyw a potem owocow.

Warzywa mają delikatniejszy smak, dlatego warto rozpocząć rozszerzanie diety właśnie od nich. Gdy dziecko nauczy się ich smaku, chętniej będzie sięgało po nie w przyszłości. Dopiero w następnej kolejności podawaj maluchowi owoce, które mają intensywniejszy, słodszy, a więc chętniej akceptowany smak.
 
dziewczyny z Warszawy gdzie byłyście jeśli wogóle byłyście u neurologa? bo my mamy iść na konsultację i w sumie to sama nie wiem gdzie, jutro zadzwonie do centrum zdrowia dziecka bo mamy najbliżej w sumie.

witam i ja nową mamusię, dzisiaj na ciemieniuchę pediatra przepisała nam krem sterydowy bo nawraca jak bumerang, spokój był przez pare dni po oliwkowaniu i czesaniu więc wypróbujemy jak tylko kupie i wtedy powiem jak sie sprawdza taka kuracja.

dzisiaj mam znów małą marudę, śpi jak zając dużo ale niespokojnie.
 
reklama
Dzisiaj w gazecie wyborczej jest artykuł Niemowlę na dobrej diecie....schemat niestety dotyczy karmienia piersią ale jesli ktos zainteresowany to moge Wam zeskanować....

ja u Julki zaczynałam od soczku jabłokowego a pozniej marchewka, ziemniak, jabłko czy jakoś tak...
 
Do góry