reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

Martuszka jesteś moim mistrzem z tym dialogiem:)))

Smoniczka moja mała zasypia ładnie, tzn. ok 18-19 (ostatnie karmienie przed snem) idziemy do sypialni tam ją karmię już przy lampce nocnej tylko, i odkładam do łóżeczka i pościeli w której nie śpi w dzień... czasem się wierci, i usypianie trwa od 5 min. do godziny hehe no chyba, że boli ją brzuszek wtedy niech się dzieje wola nieba bo nic nie pomaga:/

tak na nią nagadałam, że płacze a tu prezencik dla mamusi, po powrocie od pediatry powinna spać (jej pora) ale musiałam jej podać antybiotyk i się wybudziła, więc posadziłam ją w fotelik i zrezygnowana zawlokłam do kuchni, pewna, że już nic nie zrobię...a tu bum moja mała dzielnie przygotowała ze mną faszerowane papryczki wydając swoje "guu, aaa, giii, geee" hehe, potem się nakarmiłyśmy i śpi:))

po wizycie u pediatry okazało się, że dawka antybiotyku jest tak mała, że nie mogła pomóc ani zaszkodzić;/ gardło zdrowe a więc nie było zapalenia;/ ale kuracji nie wolno przerywać więc mamy brać do piątku, jak to powiedziała pani dr mała może to wypluć bo ta dawka to i tak jakby nic nie brała;/

co do alergii to skórka jest lekko szklana ale jeszcze za mało to na alergię i nie ma co małej męczyć tym paskudnym mleczkiem szczególnie, że smarowałam ją wysuszającą maścia. Kupki się poprawiają po probiotyku:)
mamy podawać biogaia do końca 3 miesiąca życia:)

dziewczyny na ile Wam to starcza? tego jest tylko 5ml!!

Super wieści mam dziś więc i humor ekstra:))

jeszcze wponiedziałek jak się dowiem, że rozwórka pomaga to juz mega hepi będę:))
nawet ją polubiłyśmy, uszyłyśmy jej ubranko tak aby nie obcierała nóżek Nati i jest klawo:))

Martuszka gdzie szczepisz małego i u kogo?
polecam Ci Dr Konopkę jest fajna i raczej młodsza więc i lepiej wyedukowana:))
do tego ma takie luźne podejście (ale nie mylić w olewczym) więc o wszystkim można z nią pogadać:))
 
reklama
Martik też wczoraj chustę zamówiłam, bo moja córcia lubi jak ją się na rękach nosi, mam nadzieję, że i chustę polubi. :tak: Uwielbiam ten jej wzrok, gdy ją noszę do odbicia, a ona z zainteresowaniem rozgląda się po pokoju.;-)
A i mam nadzieję, że z tą wysypką będzie tak jak Ty i martuszka mówicie, bo nie chcę by się okazało, że to skaza...

Bella ja stosuję BioGaie od 1 marca i mało co jej zostało... Wiec u mnie nawet na miesiąc nie starczy.
 
Mól synek obudził się po niemal 3 godz z jeszcze gorszą wysypką..Myślę, ze to trądzik niemowlęcy..Tylko czy coś z tym robić? Smarowanie Oilatum nic nie daje..No i biedak ma kaszel..Juz 3 razy od rana kaszlał:no:

Ja też planuje dziś zamówić chustę, chyba womar wybiorę:tak:
 
Witam dziewczyny. Podczytuje was już jakiś czas bo sama za niedługo zostanę mamą . Niestety jestem zielona w sprawach niemowlęcych i stąd moje pytanie do Was ile na dzień czy tydzień zużywacie pieluch, chusteczek( bo nie wiem jaki zapas szykować) ile powinnam mieć pieluch 1 czy może od razu 2. Ile tetrowych pieluszek tak do pielęgnacji. I jak z ubrankami co polecacie, kaftaniki i śpiochy czy może pajace czy boby i spodnie. Podzielcie się jeśli to nie kłopot swoimi doświadczeniami. Z góry dziękuję
 
hej
zacznę od wysypki. dzisiaj u nas oglądała to lekarka i powiedziała, że na żadną alergie to nie wygląda i są dwie opcje. pierwsza to się dziecko w ten sposób oczyszcza jeszcze po porodzie. druga to kwestia hormonalna - zwłaszcza u chłopców jeśli są karmione piersią. mogę przemywać przegotowaną wodą i smarować emolientem, a równie dobrze mogę nie robić nic i powinno po jakimś czasie zniknąć.

Nie nadążam za tym moim dzieckiem- ledwo zmienie pieluszke przed karmieniem a w trakcie jedzenia Kubuś robi sru i pieluszka cała:szok: Nie wiem czy się martwić, może tak reaguje na zmiane mleka i wprowadzenie wody między karmieniami- masakra.
Widze u Was też cały czas się coś dzieje- prościej by było mieć instrukcje obsługi do dziecka:cool2:
dzieci bardzo często robią kupki w czasie karmienia więc ja przed karmieniem nie przewijam tylko po ;-) taka ze mnie wyrodna matka hehe
Dostałam też dzisiaj Medical Card dla Antka :-D Gosia jak wyrabiasz Europejską kartę? Gdzie to trzeba pisać?
ja mc jeszcze nie dostałam buuu :eek: na europejską kartę ściągałam wniosek z neta i wysłałam do lokalnego health centre (u nas to Tralee). ale jak już masz mc to możesz wniosek w necie wypełnić.

martik nam form A podpisała GP, a Gardziarz wniosek i zdjęcia. nawet zdjęcie, którego się obawiałam przeszło bez problemu
 
Witam dziewczyny. Podczytuje was już jakiś czas bo sama za niedługo zostanę mamą . Niestety jestem zielona w sprawach niemowlęcych i stąd moje pytanie do Was ile na dzień czy tydzień zużywacie pieluch, chusteczek( bo nie wiem jaki zapas szykować) ile powinnam mieć pieluch 1 czy może od razu 2. Ile tetrowych pieluszek tak do pielęgnacji. I jak z ubrankami co polecacie, kaftaniki i śpiochy czy może pajace czy boby i spodnie. Podzielcie się jeśli to nie kłopot swoimi doświadczeniami. Z góry dziękuję

witaj:) my zużywamy ok 8 pieluch na dobę. Pampersy 1 używaliśmy ok 3 tygodnie. Z ubrań- odradzam rajtuzki, kaftaniki, ciuszki z kapturkami..Co do pieluch tetrowych- kup ich dużo...U nas w 3 dniu mąż leciał do sklepu aby dokupić, w sumie mamy ich z 20:)
 
dreamuś, podniosłaś mnie trochę na duchu..fajnie wiedzieć, że nie jestem z tym sama:tak:nie myśl tylko, że cieszę się, że was też skaza dotknęła...tylko razem tak raźniej;-) gdzieś tam wyczytałam że można zrobić jakieś testy, które pokażą na co dokładnie jest dziecko uczulone, jestem zielona w tym temacie ale jeśli coś takiego jest to chętnie skorzystam..muszę przewertować internet.
 
hej
dzieci bardzo często robią kupki w czasie karmienia więc ja przed karmieniem nie przewijam tylko po ;-) taka ze mnie wyrodna matka hehe
Ja zawsze zmieniałam pieluche przed bo Kubusiowi strasznie się ulewa i jak to robie teraz po to ulewanie jest jeszcze większe i dłużej musze go usypiać:wściekła/y: stane dziś z nim na wadze i zobaczyć czy przytył i czy mu w brzuszku coś w ogóle zostaje z tego jedzenia.
U nas wysypka jest na policzkac, przemywam często wodą i troszke bledną.
Bella super, że u Was poprawa oby z bioderkami też było ok coby Nati nie musiała dłużej w tym ustrojstwie chodzić a dr Konopka gdzie przyjmuje bo ja dopiero zczaiłam, że my z Wawy:-)
 
reklama
moja mała dzielnie przygotowała ze mną faszerowane papryczki wydając swoje "guu, aaa, giii, geee" hehe, potem się nakarmiłyśmy

ale te papryczki to chyba nie dla Natalki???:szok:
:-D:-D:-D

Bella- my wczoraj zaszczepilismy sie tu u tej Adamczyk 6w1, bo w medikawerze bardzo drogo. Ciagle mysle nad dodatkowymi, mam mega dylemat....Na razie tyko podstawowe zrobilismy.

Laski, Felusiowi trądzik juz zszedł, ale mam kolejny problemik: strasznie mu sie odparza pod brodą w trych faldkach. Całe czerwone. Kąpie go wieczorem i w dzien przynajmniej rano przemywam na wacikami z wodą
Ale tam wplywa mleczko, poci się, mały dostęp powietrza i sie odparza :((( Macie te ten problem? Czym pielęgnować?
 
Do góry