reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Luty 2013

Eve u mnie dzisiaj z głodem nie było źle ale bardzo mi się herbatki chciało z rańca. Wróciłam z laboratorium i pierwsze co to wstawiłam wodę. Jeszcze gapa ze mnie bo zapomniałam zabrać mocz i jutro muszę zanieść. Dobrze że to nie trzeba być na czczo :)
Co do szkoły rodzenia to ja chciałam chodzić ale ceny mnie powaliły i chyba zrezygnuję.
poszukaj na NFZ, często są przy szpitalach, nie musi być to koniecznie przy tym szpitalu w którym chcesz rodzić
Ja chodziłam do szkoły która kiedyś była prywatna a teraz już na nfz, trzeba tylko deklaracje do położnej która ją prowadzi. I w dodatku położna rewelacja. Po porodzie ma obowiązek odwiedzić matkę 4 razy a u mnie była 6 i do tego mogłam dzwonić o każdej porze, więc zacznijcie się rozglądać za dobrą położną i podpiszcie u niej deklaracje bo barto znaleźć taka z powołania;-)

moja waga spada mimo głodu- w ciągu 2 dni znów straciłam 20 dkg chudnę w oczach normalnie:(
szkoła rodzenia nie bierzemy jej pod uwagę z 2 powodów- po 1 nie będę tam chodziła sama a z mężem nie ma jak bo on jak wiecie w innym mieście jest cały tydzień a po 2 nie wiem czy przy planowanej cesarce taka szkoła ma w ogóle sens...
na aquaaerobik też bym szła no ale w naszym kochanym mieście to oczywiście nie ma takich rzeczy...
ja w sr byłam kilka razy z mężem, może z 3,4 a tak to sama chodziłam:) było dużo na temat cc, znieczuleń, i najważniejsze było dużo o nowej ustawie okołoporodowej która daje nam bardzo duże prawa w szpitalu. Dzieki tej wiedzy np nie pozwoliłam sobie zrobić lewatywy, ogolić się, wypchać dziecka po porodzie, zabrać mi dziecka... poza tym są też zajęcia z opieki nad dzieckiem

U na 8 spotkań po 2h kosztuje 600zł
strasznie dużo i mało zajeć.
Ja nie wiem ile miałam dokładnie zajęć ale zaczęłam od 20 tc i ostatnie zajęcia miałam 2 dni przed porodem, zajęcia były raz w tygodniu 2 godziny teoria, raz w tygodniu 2 godziny ćwiczenia i dodatkowo płatny taniec brzucha i relaks przy gongach, więc sporo tego było


macie do poczytania nowe standardy opieki okołoporodowej (już nie takie nowe) ale w szpitalach udają że ich nie ma i jeśli kobieta jest nie świadoma to nadal jej nie szanują i robią tak jak chcą a tak naprawdę o wszystkim kobieta decyduje, bo to przecież jej dziecko! http://www.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/zal_opiek_24092010.pdf
 
reklama
, wypchać dziecka po porodzie,

???????


, macie do poczytania nowe standardy opieki okołoporodowej (już nie takie nowe) ale w szpitalach udają że ich nie ma i jeśli kobieta jest nie świadoma to nadal jej nie szanują i robią tak jak chcą a tak naprawdę o wszystkim kobieta decyduje, bo to przecież jej dziecko! http://www.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/zal_opiek_24092010.pdf
super dzięki!!!
to ważne by wiedzieć co i jak!!
super , że nam udostępniłaś!!! :-)
:-)
 
Nie znalazłam żadnych bezpłatnych, nawet przy szpitalach kosztują mnóstwo kasy. Tam gdzie chce rodzić są bezpłatne ale to ponad 80 km od Bydgoszczy więc nie da rady dojeżdżać na zajęcia. Jeszcze popytam tutaj.
 
wiecie z tymi szpitalami w Pl jest różnie. ja np. miałam tylko jeden szpital, w którym chciałam rodzić bo wiedziałam, że obsługa super, że znieczulenie bez problemu za darmo, że po porodzie pomogą na maksa itd. i byłam baaaardzo zadowolona. ale wiem, że to był jedyny szpital w Poznaniu gdzie wtedy znieczulenie było za darmo i nie robili problemów bo zawsze anestezjolog musiał być po to dostępny. ogólnie o szpitalach od siostry i znajomych się tyle nasłuchałam, że głowa pęka!
w irl jest ten plus, ze idąc rodzić czujesz się jak królowa hehe podobno bo tu jeszcze nie rodziłam.
kasiadz a co do lewatywy to znam dużo dziewczyn co wręcz o nią proszą. godzić się nie trzeba jak chcą sami robić, ale jak dla mnie to jest to jednak dobra sprawa. potem różne sytuacje się zdarzają...
 
Witajcie
Ja do szkoły rodzenia tez nie pojde bo maz pracuje a ja nie mam prawka.

Dzisiaj bardzo boli mnie brzuch i w plecach mnie kluje wzielam nospe i leze mam nadzieje ze mi przejdzie.
 
Hej dziewuszki
Wychodzi na to że moje dziecko będzie leworęczne, będzie miało truskawkowe znamiona, będzie nadmiernie włochate a jednocześńie łyse :-)

Ja chodziłam do szkoły rodzenia od 28 tygodnia, aż do momentu jak się dowiedziałam że będe mieć cesarkę Potem ryczałam że ja ma być cesarka to nie będe wogóle rodzić i przestałam chodzić do szkoły:-)
Ale mimo wszystko warto chodzić Wielu rzeczy się można dowiedzieć, co prawda lalke się znacznie łatwiej ubiera przewija i kąpie ale to zawsze coś :D

Mam jeszcze do was pytanie trochę zbaczające z tematu Mamy wesele w przyszłą sobotę i mam sukienkę z dużą ilością falbanek Czy nie jestem za stara na falbanki ???? :zawstydzona/y: Najchętniej to bym nie poszła ale ma być dobe jedzonko :-) no i fonntanna czekoladowa :-)
 
Cześć Dziewczynki!:-)
Zaglądam do Was codziennie, ale jakoś brak weny na pisanie mnie ogarnął...:no2:
Nadal mam mdłości i od czasu do czasu wymiotuje...:baffled: Szczególnie naciąga mnie na zapach zielonych ogórków i "powiewu" ze zmywarki;-):-p
Dodatkowo zaczęły mi się wyżynać 8-ki- kochane ząbki mądrości:dry: i bolą jak cholera....:baffled: Już się zastanawiam czy przypadkiem się ich nie pozbyć, bo mam dość momentami:baffled::dry:
Ściskam Wszystkie!!
 
Nutko mam ten sam problem z ósemkami One są chyba tylko po to żeby boleć :-( moje mi sie wyrzynają od szkoły średniej órne zanim wyrosły to się zepsuły ale juz wyrwane a dolne trochę wyrosły miałam spokój rok i znowu rosną PRzed ciążą pytałam czy moge je usunąć ale były za małe... :dry:
 
tonka- dlaczego za stara? falbanki są teraz na topie więc spokojnie. zresztą nie ma co sie az tak nakrecać strojem. ja tam na wesele zazwyczaj zakładam to co akurat mam w szafie albo co uda mi sie pozyczyć:) jakoś nie przywiązuje wagi do tego czy ma to ciut więcej czy mniej falbanek. a jak lubisz te sukienkę i dobrze się w niej czujesz to czemu masz jej nie założyć?? Ważne żeby tobie było wygodnie:)

Ćwierć Nuta mam podobnie z zapachem tyle ze ja nie mam zmywarki:) mnie odrzuca zapach z lodówki- juz kedys o tym pisałam ale to sie wciąż utrzymuje:)
 
reklama
Dzień dobry:)
Witam serdecznie nową przyszłą mamusię kiara_q !!!!
Miałam napisać coś wczoraj ale za nim przeczytałam wasze posty już się zabardzo zmęczyłam hihi
u mnie młodści jak tylko pomyślę o myciu zębów brrrrrr:no:
A co do zachcianek to ślinotok był na myśl o soku z czarnych porzeczek i zupce ogórkowej z kopereczkiem i śmietanką :-)
dziś mężuś pojechał sam po mebelki i porządki u córci będą.
Też myślałam o usg 3 lub 4 D ale tu u nas to koszt 180 euro:szok::szok::szok:
to wolę coś dzidzi kupić:) miłego dzionka:)
 
Do góry