reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

Są cały czas ale jakby trochę złagodniały. Najgorzej wieczorem a rano jakby odpuściły. Mam nadzieję, że już będą słabły bo w pierwszej do do ok. 14-stego tygodnia mnie męczyło i wróciło w 7-miesiącu.
 
reklama
no życzę nam tego bo ja już ledwo daje radę:((
dziś przyjeżdża do mnie moja przyjaciółka z synkiem 3 tygodniowym:)))
ciekawa jestem jaka będzie reakcja Belli:))
wczoraj tak się uśmiałam, bo mąż kąpał Izke i myjąc jej "pipi" jak to facet nie był za delikatny no i ta sie rozpłakała, że ją piecze, ale ryk na całą łazienkę. Zabrałam ją w ręcznik i wymyłam dokładnie no i tak leżymy na łóżku i staram się ją uspokoić, i Robert się nachyla nad nią, żeby ją pogłaskać a ona do niego: "No teraz możesz mnie przeprosić" hahaha myślała, że padnę jak zobaczyłam jego minę:D

Dziewczynki macie już może ustalone terminy tego niby genetycznego USG między 11-13 tygodniem?
Ja mam na 19lipca i zaczynam się już!! stresować;/
 
Nareszcie nadrobiłam zaległości. troszkę mnie nie było, ale dużo się dzieje:)

Witam się ze wszystkimi- z tymi z którymi już się znam i z tymi nowymi:)

bella spóźnione życzenia urodzinowe:) wszystkiego naj naj

eve ja mam zaplanowaną z góry cesarkę ze wskazaniem:( nie wiem czy to lepiej czy gorzej, ale nie mam wyboru.

Byłam na pierwszej wizycie. Napiszę w odpowiednim wątku

co do ciuchów- mieszczę się we wszystko bez problemów i schudłam około 2 kg a jem raczej normalnie. czuję się nadal dobrze. tylko ostatnio upały dały mi się we znaki i byłam taka słaba...
 
bella ja tak samo nie mogłam spać, a mąż jak zabity nawet ta okropna burza go nie ruszyła. ja wogóle nie mogę spać, mogłabym siedzieć całe noce, nie męczy mnie senność. codziennie 3-4 rano pobudka i łaskoczący ból brzucha, tak jakby mnie ktoś piórkiem od srodka drażnił, jest to tak nieprzyjemne i drażniące, że mogę tylko wstać i chodzić. jak sie zmęcze to staram się jeszcze iść spać i tak dzien w dzień:no:
 
Witam się z rana
Mdłości mnie nie opuszczają do tego cały tydzień mam dość silne bóle głowy:szok:
Wczoraj odebrałam wynik cytologii i wszystko ok. to tylko wykryli ta infekcje. Nie potrzebnie jechałam bo mogli wysłać wynik pocztą:no:
Kolejny dzień deszczowy. Ja od 2 dni mam jeszcze większe zmęczenie godz. 12 musze sie przespac dobrze że córcia o tej porze chodzi spać no a wieczorem to 21 już śpie.
 
u nas była straszna burza z gradobiciem wieczorem - kwiatki mi w ogórdku wszystkie poniszczy ło :( to już deuga taka burza zaledwie w ciągu kilku dni!!!!

co do cc to ja rodziłam naturalnie i sczerze Wam powiem, że nie wiele z tego wszystkiego pamiętam...najbardziej to, że po byłam strasznie głodna :) :) :)

co do l4 to na razie nie mam takiej opcji, bo szef jedzie na wakacje i muszę być na miejscu. Potem w połowie sierpnia my jedziemy i zobaczę jak sie bede czuła...

ja niesttey ani w spodnie ani w spódnice się nie mieszczę - tzn na chama bym się zapieła ale robi mi sie ciasno i zaczyna brzuch boleć wiec po co...a waga ani nie pokazuje wiecej ani mniej - chyba po prstu w 2 ciąży mieśnie są słabsze i brzuch się szybciej robi...

jeśli chcecie dowiedzieć się fajnych rzeczy o ciąży to polecam stronę 9 Weeks Pregnant | Pregnancy Week 9 | BabyZone Można się zapisać i oni co tydzień przysyłaj a na maila info o rozwoju maluszka i wiele fajnych ciekawostek :)
 
Hej dziewczyny! A ja dzisiaj w ogólnej załamce :(
Wczoraj byłam na badaniach krwi (morfologia i toxo igg i igm).
Dzisiaj odebrałam wyniki i mam oba toxo podwyższone. Igg mocno, bo skala jest do 3 a ja mam 14,8, a Igm skala jest do 0,600 a ja mam 0.64. Niby niewiele, ale jednak. Prawdopodobnie wskazuje to, że właśnie choruję na toksoplazmozę :( Najgorsze jest to, że moja lekarka właśnie zaczęła dwutygodniowy urlop i ma telefon wyłączony. Tylko nie wiem skąd ta choroba mogłaby się wziąsc skoro przenoszą ją koty, a ja nigdy z żadnym bliższej styczności nie miałam, bo panicznie boje się kotów i psów!
Ehh... i dzień zaczął mi się tak do d.upy!
Sorki, że wprowadzam taka atmosferke. Już znikam. Miłego dzionka!
 
Poczytaj sobie o toksoplazmozie. Kot jest ostatecznym żywicielem pasożyta ale nie jedynym! I nie mówię o kotach tylko domowych tylko o kotowatych. Od Psa też można się zarazić,jeśli akurat będzie żywicielem pośrednim. Ale najczęściej ludzie zarażają się z mięsa. Surowe, niedobrze przygotowane lub po prostu dlatego,że ktoś po takim mięsie nie umył dokładnie rąk. Niestety zwierzęta hodowlane są pośrednimi żywicielami które bardziej zagrażają Nam niż kot bo w przypadku kota wiesz czego się spodziewać i myjesz ręce po każdym kontakcie. W dodatku w przypadku np. świni, toksoplazmoza nie daje żadnych objawów.
 
Eve mialam tak w pierwszej ciazy, okropnie sie balam ale zrobilam dodatkowe badanie igg awid , to pozwala okreslic czy chorujesz teraz czy kiedys u mnie okazalo sie, ze to stare zachorowanie!
toxo moze tez byc w zmiemi, surowym miesie itp.
polecam badanie ja mialam igg 105 a igm 0,65
 
reklama
Do góry