reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

Martuszka i co dowiedziałaś się w pracy jak to z tym macierzyńskim ma być...ja na razie mam 20 tygodniu mam składać podanie o te 6 dodatkowych czy jak bo już tego nie czaję...
a wiecie kiedy sprawa naszego macierzyńskiego będzie ostatecznie zakończona...

Gnidka przy pierwszym tez popełniłam mnóstwo błędów zakupowych:-D:-D przy drugim człowiek już wie co się sprawdza a co nie wiec nie martw sie tak to jest...
ja mam jeszcze mnóstwo z metkami, których Jula nie załozyła ciekawe czy lenka zdąży:-)

moja dopiero 62 nosi :tak:

dziewczyny może to dziwne ale mam problem z rozpoznawaniem Was na fb, podpowiecie mi kto jest kim...:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
 
reklama
Madzienka wysłałam Ci wiadomość na fb kto ja jestem ;-) co do ubranek to ja też mam kilka które w ogóle się nie sprawdziły, należą do nich m.in. bluzy z kapturem (może w późniejszym czasie będą ok ale dla tak małego dziecka u nas się nie nadają) do tego wszelkiego rodzaju jeansy (to tylko dla ładnego wyglądu moim zdaniem się nadaje bo wygodne to nie jest) i koszulki, no chyba, że są dość długie i da się je schować do spodenek bo inaczej to całe plecy gołe...

najlepsze natomiast okazały się pajace, bodziaki i półśpiochy :-)
 
Madzienka a my nie mamy jeszcze 4 tygodni? Te 6 to od wrzesnia mialo byc...choc teraz jak i nas obejmie urlop to ja juz nie kumam
 
Madzienka- nie wiem dokładnie jak i kiedy skladac bo sie tym troche nie interesuję. Dzwonię do kadr i oni mi sami pisma piszą i ja tylko podpisuję :)

Czyli jak był półroczny to przysługiwały 4 tygodnie dodatkowego a jak roczny to 6??? Tak?
 
Laski moja mama jutro zadzwoni do zusu to sie wywie:) ostatnio jak dzwonila to przyslugiwalo nam 4 tyg. (sama pracuje w placach wiec tez jest tym zainteresowana)
Podobno te 6 bylo od przyszlego roku... Jutro Wam napisze.
 
Ja to tak zrozumiałam...ale może zle

że roczny sklada sie z 20 tygodni macierzyńskiego + 6 tygodni dodatkowych+26 tygodni rodzicielskiego....

ja dostałam pismo z pracy że moj macierzyński 20 tygodniowy kończy sie 30 czerwca, mogę jeszcze pisac podanie o 4 tygodnie dodatkowe...tak było zanim przyznali nam roczny

a jak jest teraz ktoś wie....

znalezione w sieci Siostra Ania - Urlop macierzyński 2013

Od 1 września urlop macierzyński będzie wynosić pół roku – 20 tygodni podstawowych oraz 6 tygodni dodatkowych (obecnie jest 20 tygodni podstawowych i 4 dodatkowe) niezależnie od liczby urodzonych dzieci przy jednym porodzie. Kobieta będzie miała możliwość przedłużenia go o kolejne pół roku (tj. o 26 tygodni , co uznawane jest za urlop rodzicielski). Matce, która skorzysta z rocznego urlopu będzie przysługiwał zasiłek w wysokości 80%. Jeżeli zdecyduje się na urlop w wymiarze półrocznym – otrzyma 100%. O tym, czy matka chce korzystać z półrocznego czy rocznego urlopu, będzie musiała zadecydować na 14 dni przed planowanym terminem porodu. Wówczas decydując się na cały rok, będzie to urlop płatny w wysokości 80%. Kobieta, która najpierw zdecyduje się na pół roku otrzyma 100%, a jeżeli wyrazi chęć przedłużenia go o kolejne pół roku – przez te kolejne pół roku otrzyma świadczenie w wysokości 60%.


Kwasia dziękuję...
 
Ostatnia edycja:
No wlasnie tez to tak rozumiem, ze te 6 jest dla nowych przepisow ktore do tej pory mialy nas nie objac, ale jak moge wnioskowac o 6 tyg. Skoro ustawa jeszcze nie weszla...pewnie bede musiala wypisac o 4 a potem o dodatkowe dwa i dopiero te 26 rodzicielskiego...
 
Heloł! Powracam!

Ponadrabiam, ponadrabiam i będę na bieżąco.

Laski mówcie mi tu szybko jak się nazywa ta witamina D w kroplach? I czy jest na receptę?
Dawałam Kubolkowi te w kapsułkach twist off, ale od jakiegoś czasu ciągle to wypluwa jak tylko mu to wycisnę do buzi. No, a z łyżeczki ładnie zlizuje więc po co mam przepłacać na te kapsułki jak i tak nie chce z nich pić :-)

Pliss pomóżcie!
 
reklama
Mi w pracy też kazali dziś czekać na wejście w życie ustawy..Póki co mogę składać w połowie czerwca wniosek o te dodatkowe 4 tygodnie urlopu:sorry:

Martuszka, ale Ci dobrze z urlopem:szok:Ja za 2012 rok mam zaległych 11 dni jedynie, bo do tej pory przysługiwało mi tylko 26 dni..

Laski, a któraś z nas nie korzysta z rocznego macierzyńskiego??? Nie pytam oczywiście nie pracujące;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry