reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

Martunia- mojemu mlodemu tez okropnie sie ulewa, i przed wazeniem sie obawialam czy cos z tego jedzenia zostaje, a tu prosze 1 kg na plusie a jak tam u Was po wazeniu
Martik u nas też w 3 tyg przybrał 1 kg czyli prawidłowo:-) zastanawiam się, czy nie zagęścić mleka nutritonem ale na własną rękę nie chce eksperymentować a wizyte u pediatry mam dopiero 11 kwietnia. Kubie potrafi się ulać nawet po godzinie- próbowałam już różnych metod nosić przez godzine, układać na boku a i tak mu się ulewa niezależnie od pozycji. W nocy boje się jak zasypia, żeby się nie zachłysnął i o spacerach też narazie nie myśle:-( A może po prostu za dużo je i reszta musi mu się ulać- no kurka sama nie wiem i jestem bezradna:zawstydzona/y:
 
reklama
Ja uzywam smoczki firmy MAM, bo butelki tez mam tej firmy i malego da sie lepiej uspokoic, inne smoczki szybciej wypluwa ;-)

Tradzik nam tez juz zanika i blednie, tez nie chce zapeszac i mam nadzieje ze nie wroci. Mam tylko dylemat teraz- nawilzac mu dalej twarz kremem czy dac sobie juz z tym spokoj skoro zanika i tylko woda przemywac? :confused:

U nas tez zima zla, ale juz sie przyzwyczailam ;-)
 
Ja tez mam smoczek MAM bo tata taki znalazł, jest chyba najmniejszy (inne większe były cięższe i wypadały z buzi).

Mamy ulewaczy: a kładziecie dziecko na klinie? Moze to pomoże
 
Mamy ulewaczy: a kładziecie dziecko na klinie? Moze to pomoże
ja klade ale u na sto nic nie daje, wczoraj wieczorem moj ulewator tak sie zakrztusil ze powietrza zlapac nie mogl, masakra :confused: wsytarszylam sie bardzoooo ! :-(on zreszta tez, najgorsze jest to ze czasami mu chyba mleczko wraca i zaczyna kaszlec, lezki w oczach i blagalne spojrzenie RATUJ MNIE MAMO ;-)
 
Doszla chusta, wiec moja kluseczka juz opatulona spi mamie na klacie:-) a mama w tym czasie powiesila pranie, pozmywala naczynia i wstawila zupke:-)
Jak tylko sie obudzi to smigamy na spacerek, moze jakies sklepy odwiedze... tak mnie cos wiosennie naszlo na nowe buty:-D
Czy ktos wie co slychac u Orchidei, dawno cos tu nie pisala. A miala tyle przezyc z malutka, mam nadzieje ze wszystko u nich ok:-)
mojemu tez sie ulewa nawet 2 godz po jedzeniu, nie ma na to reguly... nawet kiedy siedzi(lezy) w hustawce z glowka sporo wyzej od reszty ciala:angry: i ja podaje mleko antykolkowe ktore jest troche gestsze od normalnego, ale slyszalam ze to nutri-cos tam dziala- kolezanka tym zageszczala i byla zadowolona z efektu, wiec moze warto sprobowac.
 
Byliśmy już u lekarza..Mały ma mocno czerwone gardło i bolące uszko:crazy::no:Ale jestem zła na siebie, że poszliśmy do tego kościoła jak było tak mroźno..Ucho nie ma zawiane (nawet bo jak, zawsze go przykrywam kocem całego)lecz przeszło z katarku na ucho i gardło. Mocno na bank go nie boli bo nie jest wcale marudny. A ten trądzik to jednak potówki..Nie wiem już jak go od nich uchronić..Aby się ich pozbyć mamy nie używac tlustych kremów, przecierać buźke kwasem bornym, octeniseptem i smarować kremem wysuszającym jak sudokrem..Leo został zważony- w tydzień przybraliśmy 300g

Nam też smok wypada ciągle- co mnie doprowadza do szału- nie raz mały budzi się przez niego. Co do klina, może i coś daje, bo w nocy nigdy małemu się nie ulewa..a w dzień potrafi zwymiotowac całe mleko ...

Ale synek mnie urządził- karmiłam wygłodniałego po lekarzu i jednocześnie szła megaaa kupka. Nagle czuję mokro na udach- małemu obsunęła się pieluszka (nie dziwię się, jak pediatra nim tak rzucał) i narobił mi na nogi:szok::szok::szok: Nie dość, że dżinsy moje do prania, to jak wyglądał jego pajac:-pktóry ściąga się przez głowę:szok:Ale jakoś udało się go zdjąć hihi
 
Ostatnia edycja:
poli zdrówka dla was!

z tymi uszami to prawda jest taka, że jak buda jest osłonięta i mu do środka nie wieje to nie zawieje. o wiele bardziej niebezpieczne jest szczelne zasłonięcie uszka, które jak nabierze wilgoci od ciepła pod czapeczką i w takim stanie będzie na chłodzie to dopiero się "rozchoruje". ja nie panikuje jak gdzieś leciutko czapeczka się zsunie i nie zasłaniam całkowicie małego.
 
Hej,
my cały czas walczymy z wysypką. Lewy policzek jest ładny ale prawy i broda wygląda okropnie. We wtorek mamy szczepienie więc chyba poczekam z tym do wtorku bo nie chce go ciągać w taką pogodę i gdzie tyle chorób do ośrodka. Skaza może byc tylko na jednym policzku??Porobiły mu się takie zaczerwienione place, wkoło ma takie czerwone a w środku jasne i bardzo suche. Nawilżam kilka razy dziennie kremem Oilatum ale nie widzę żadnej poprawy.
A ten Linomag można stosować gdyby okazało się że to skaza???

Ja na odparzenia stosuje Alantan plus u nas sprawdza się rewelacyjnie. Bepanten nam nie pomagał.
 
reklama
MegiPegi, to mój synuś jest lepszy z tym kikutem, bo odpadł nam wczoraj równo 6 tygodni po porodzie i też dopiero jak zaczęłam czyścić spirytusem, a już nawet położna mówiła, że jak nie odpadnie sam to trzeba będzie usuwać chirurgicznie:szok:

maruszka5, jak Feluś ma gulkę po szczepieniu, to rób okłady z łyżeczki sody rozpuszczonej w szklance ciepłej wody.

dreamuś, agaod, przyłączam się do Was w diecie bezmlecznej, bo kupki ostatnio zzieleniały, bywa w nich śluz i dwa razy była krew:no::no::no:,

Madzienka
jak możesz to podeślij instrukcję do kieszonki, bo chustę mam ale nie mam się gdzie nauczyć wiązać.

Poli0105 zdrówka dla Leosia i dla Ciebie.

U nas nie zapeszając, dwie ostatnie noce synuś spał po 7 godzin:-), przed spaniem ma długi czas aktywności, bo wczoraj nie spał 4 godziny, grzeczny nadal:tak::tak: ooooooooooo i już się budzi, na jedzonko, bo spał od 11.
 
Do góry