reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Luty 2012

Pola też je szybko i nie mogę nic mówić podczas jej posiłku :sorry2: bo od razu się odsuwa i patrzy na mnie wzrokiem "czemu mi przeszkadzasz??" więc jak ona je to staram się być cicho :-p
dziś wykąpię ją w starym rytmie. Zobaczymy...
 
reklama
No Maciej jak jest na brzuchu to przemieszcza tak raczki że łapie leżące przed nim zabawki i do buzi oczywiscie,jak wsadze mu do raczki to tez trzyma nawet przeklada z reki do reki ale jak cos przed nim wisi albo ja przed nim trzymam to tylko patrzy i nie wyciaga po to rączek od dzis kłade mu zabawki na brzuszek zamiast wieszac zobaczymy czy cos to pomoże, dzieki
 
tynka - najlatwiej chyba kupic na allegro, ale jest tez ta kaszka dostepna w sklepach internetowych, widzialam tez w sklepie zwyklym ze zdrowa zywnoscia :)

Suzi - pewnie ze mozesz gotowac zwykla manne, nie ma chyba specjalnej manny dla dzieci, ja pisalam ze kupilam taka Nominal - ale to tylko dlatego, że niewyobrazam sobie gotowania pol lyzeczki manny dziennie :/ a ta nominal jest jakas przerobiona i nie trzeba jej gotowac, dodaje się ją do ciepłego jedzenia

tynka - na stronie holle jest nawet jakis dystrybutor w IRL wymieniony :) gdzies na miejscu tez ja dostaniesz :)

http://www.holle.ch/english/Verkaufstellen/Verkaufstellen.asp
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dziewczyny, zobaczcie jaka bezbłędna koszulka :-D Koszulka SCHUDŁABYM ale Cycków mi SZKODA :p XL/42 (2380803587) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. "schudłabym ale cycków mi szkoda" hehehe

Tynka ja się nie znam, więc nie odpowiem na pytanie, ale żeby ono nie znikło, to może ponów pytanie w naszym forum o chustach https://www.babyboom.pl/forum/dzieci-urodzone-w-lutym-2012-f417/chusty-58898/index6.html

U nas piękny wieczór, aż wraca ochota do życia. Poszliśmy na wieczorny spacerek, tak cieplutko i nawet nie wieje :szok:, jeszcze słonko świeci, ptaszki śpiewają. Irlandia jest TAKA PIĘKNA jak nie pada.
 
Dziewczyny mam do Was kilka pytań w związku tym że mój mały jutro kończy 5-mscy i chcemy zacząć mu podawać jakieś dodatkowe jedzonko.Miałam jeszcze poczekać...ale on tak patrzy na nas jak jemy że szok.A 5mscy to myślę że dobry czas i teraz moje pytanka.
1. Jakie zupki(z czego najpierw)-jakie firmy (wiem że gerber podobno do dupy)
2. Jakie łyżeczki (plastik,silikon?)
3. Ile razy dziennie i jaką ilość?
4. Ile czasu taki otwarty słoiczek może postać w lodówce?

I teraz się zastanawiam nad tym w czym podgrzać tą zupkę?? Koleżanka wstawiała słoiczek do gorącej wody i podgrzewała,ale wtedy jej córeczka zjadała już cały słoiczek.A jak dziecko zjada kilka łyżeczek to przecież nie będę całego słoiczka podgrzewać.

I jeszcze jedno.Mój Gabrysiek bardzo często je i na wieczór w moich cyckach jest nie wiele mlesia.Tak myślę ponieważ zawsze jest zły że już mu nic nie leci i płacze często przed snem.I słyszę że jak ssie to nie połyka za każdym zassaniem tyko dopiero jak zassie kilka razy i dopiero wtedy połyka.Jak jest dużo mleka to zassie i połyka,zassie i połyka.I tak się zastanawiam czy poprostu na wieczór nie podać mu najpierw cyca a potem jeszcze trochę mm.Co o tym sądzicie.Acz kolwiek nocki przesypia super.
Sorki za głupie pytania ale zielona jestem jak szrek;-)
 
cyska - na Twoje pytania będzie pewnie wiele prawidlowych odpowiedzi, bo przy zywieniu dzieci nie ma idealnych rozwiazan, trzeba dostosowac sie do potrzeb dziecka, z mojego pkt widzenia:
1. marchewka - w wielu poradnikach właśnie ona podobno jest idealna aby zaczac przygodę z warzywami
2. koniecznie lyzeczki! zadne smoczki do papek itp.. - mogą być miękkie - ja mam silikonową -
3. przy karmieniu piersia przez 4, 5 miesiac warzywa nie moga zastepowac posilku mlecznego, taka jest zasada - to jest czas na poznanie nowych smakow, nauczenie sie jesc lyzeczka, na tyle aby ja opanowac dość dobrze i od 6 mz jesc juz większe porcje - dlatego dajesz raz dziennie, po karmieniu piersią, tyle ile dziecko ma ochote - ja podgrzewam pol sloiczka w miseczce - klade na garnek z gotujaca woda - w 1 min jest cieple
4. sloiczek warzywny moze byc przechowany na drugi dzien w lodowce

co do firmy to ja mam hippa - tylko oni maja sloiczki marchewki bez dodatku ryzu itp... a ze nie moglam znalezc tej marchewki czystej w zadnym sklepie to kupilam w ich sklepie internetowym od razu wiekszy zapas marchewki, dyni z ziemniakiem, marchewki z ziemniakiem:) no i cenowo wychodzi troszke taniej niz w zwyklym sklepie typu Tesco
 
Cyska
1. Ja polecam Hipp pierwsza Marchewka :) Mojej Anielce bardzo smakowała:tak:
2. My łyżeczkę mamy plastikowa Canpol ;-)
3. Ja na początku dawałam 2-3 łyżeczki dziennie
4. Otwarty w lodowce moze stac 48 godzin.

Ja przekładam część do miseczki i do mikrofalówki.
 
reklama
Do góry