reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Antila- taaak co do cen słoiczków to są naprawdę wysokie, szczególnie te po roczku. Ostatnio w Tesco zrobiłam dla Młodego zapasy i jedno danie z Gerbera kosztuje 8zł!!! masakra jakaś. Staram się gotować mu sama, ale czasem i czasu i chęci brak więc słoiczek idzie w ruch.
 
reklama
Jak leżałam w szpitalu to doświadczone mamy mówiły, że same sobie robiś takie jedzonko w słoiczkach dla malucha. Z resztą żadna filozofia np. marchewka/wcześniej ugotowana/ banan jabłko (można podpatrzeć z czym są te firmowe) miksujemy i do słoiczka, pasteryzujemy. :)
 
Antila- taaak co do cen słoiczków to są naprawdę wysokie, szczególnie te po roczku. Ostatnio w Tesco zrobiłam dla Młodego zapasy i jedno danie z Gerbera kosztuje 8zł!!! masakra jakaś. Staram się gotować mu sama, ale czasem i czasu i chęci brak więc słoiczek idzie w ruch.

Ja nigdy w życiu po tych aferach z gerberami nic tej firmy nie kupię... ostatnio
z ciekawości popatrzyłam sobie na te ich ściemniane składy i zalamka na maxa..Jak słoiczki to tylko z Hippa, co do własnoręcznego robienia zupek , to robie tylko wtedy jak przywożę mięsko, warzywka i owoce od teściów, bazarowych sie boję, a ze sklepów eko nie są najtańsze i wtedy jzu wole słoiczki.

Byłam dzis oglądać szpital w Piasecznie, Bardzo mi sie spodobał, ale decydująca będzie dla mnie rozmowa z lekarzem , a pogadam sobie z nim około 10-go stycznia.
 
dagrab chyba najlepiej przeliczać cenę pieluch na sztuki bo każda paczka ma inną ilość sztuk. Ja chyba najtaniej widziałam po 44gr za sztukę ale już nie pamiętam co i gdzie.

krisowa nie ma co się dołować bo każdy dzidziuś jest inny, ważne żeby był zdrowy, a cała reszta to tylko liczby. Każda z nas jest inna więc dzieci tez mamy różne.

mama Niki
coś jest na rzeczy bo mnie tez ostatnio mąż wkurza, też go od rana do nocy nie ma, a jak jest to też zajęty. Może to jednak hormowny skoro tak samo nas męczy ta samotność. Gdzieś kiedys czytałam że im bliżej końca ciazy tym bardziej możemy czuć się samotne i niezrozumiane zwłaszcza przez swoich mężczyzn.

blair całe szczęście że skurcze zatrzymane, jak już Cię wypuszczą na Święta to też nie szarżuj;)

Munie ważne że ma ponad 2kg, ale swoją drogą to ja na przyszłośż juz bym na tą Polną jechała żeby potem nie przewozili. Ty też trzymaj się w dwupaku najdłużej jak się da.

Isia olej te okna, u mnie też straszą, ale sama nie umyję dopóki wszystkiego dla maluszka nie przygotuję. Może w lutym jakby poród się opóźniał;)

Antila właśnie się zastanawialismy dzis z mężem czy jedzenia tez podrożeja bo jak tak to warto słoiczki pokupować przynajmniej te długoterminowe.

lady87
robic można samemu jak jest sie w domu. Od lipca wracam do pracy i boje się że mężowi będzie prościej wprowadzać maleństwo pokarmy ze słoiczka. Synkowi przygotowywałam wczesniej i porcjowałam do zamrażalki. Metoda dobra tylko pracochłonna i dobrze mieć produkty ze sprawdzonego źródła.

Mitra
napisz cos więcej o tym szpitalu w Piasecznie, są momenty że sie nad nim zastanawiam bo stosunkowo niedaleko mam, a z Madalińskiego nie wiem czy mnie nie odeślą.

Pracowity dziś dzionek miałam - ogarnęłam kuchnie, pozamiatałam, umyłam podłogę (spokojnie wiele tej podłogi u mnie nie ma;), potem obiadek upichciłam bo siostra z dzieciakami przyjechała i za pierniczki żesmy się wzięły. Jeszcze jak wróci z pracy to będziemy dekorować - jak dzieci posną to najwyżej same;)

Jutro mąż po choinkę idzie i będziemy ubierać, ale wpierw do taty pojedziemy bo wraca dzis wieczór po paru miesiącach nieobecności. Miłego weekendu dziewczyny.
 
Digitalis szpital na Polnej to najlepsza klinika położnicza w Poznaniu, niestety opieka w nim pozostawia wiele do życzenia. Lepiej niech Munie trzyma nogi mocno zaciśnięte aby nie musiała tam się udawać jeśli nie chce :)

I gdzie tu polityka prorodzinna, jak ma być nas więcej jak wszystko coraz droższe a ulg coraz mniej. Dziś czytałam o ulgach na dziecko przysługujące we Włoszech - kraju, który podobno przechodzi kryzys.
Małej gotowałam zupki na przemian ze słoiczkami, póki dziecko małe to słoiczek starcza na dwa razy. A co do pewnych czy niepewnych źródeł pochodzenia żywności - te słoiczki takie zdrowe produkty też nie zawierają.

My dziś kupiliśmy choinkę, m poszedł ją ustawiać w stojaku. Jutro mam cały dzień by ją ubrać. W tym roku zaczynam szybciej, nie chcę się forsować bo wolę spędzić święta w domu.
 
Digitalis, jak na mój gust powinnać sama pojechać i sie przekonać, Ja Madalinskiego nie lubię , uważam ze to koszmarny szpital - fabryka i lubię małe , kameralne miejsca jak np Wołomin, Takie sanatoryjne - i taki e wydało mi sie Piaseczno.
Ale jak chcesz to zapytaj konkretniej to ci odpowiem.
 
czesc dziewczyny:)
Jakos dajemy rade 2w1 :)
Skurczy brak, a twardnienie brzucha spowodowane ruchami malej.
Nie wiem czy pisalam ale dzis na Usg znowu wyszlo, ze Mala wazy 2900 wiec duzo, gigancik mamusi :)
Szczerze to mogla bym byc w domu bo dostaje nospe i zwykle witaminy wiec brac to moge w domu.
I jesli bedzie dobrze do poniedzialku to sie sama wypisze.
Wczoraj dostalam sterydy dla Malej aby Pluca sie wyksztalcily szybciej.
Mitra ja mam pytanie co do piaseczna bo chcialam tam rodzic, mimo ze mam daleko.
Jak jest z opieka poloznych?
I wiesz cos moze o cenie zzo i pojedynczych sal?
jakie wogole sa Twoje wrazenia na temat tego szpitala?
A jesli chodzi o Wolomin to ja sie tam urodzilam :)
 
Cześć Kobietki
Nie miałam czasu wcześniej do was zajrzeć bo jakoś ten dzień zakręcony.Rano wróciliśmy od szwagra,m pojechał do szkoły a ja pomyślałam że się zdrzemnę bo wczoraj zasnęłam ok 2:szok: A tu drugi szwagier zadzwonił że wpadnie na kawkę to już po spaniu.Wstałam zrobiłam obiad,posiedzieli i pojechali.
Wczoraj moja koleżanka urodziła synka 3,5kg przez cc nie mogła naturalnie bo rozwarcie było małe.Ale wszystko ok.Akurat rodziła w tym samym szpitalu co ja będę rodzić więc muszę ją odwiedzić jak dojdzie do siebie i wypytać co i jak w szpitalu.Nawet mamy tego samego lekarza i był przy jej porodzie.
Taka jestem padnięta ale jakoś mam problemy żeby zasnąć:wściekła/y:
W dodatku sąsiedzi nas troszkę dziś zalali a niedawno malowaliśmy.Sąsiad ma w tygodniu malować nam korytarz i łazienkę:no:
Zaraz zmykam się położyć jutro mam wigilię w pracy z samego rana.
Dziewczynki trzymajcie się w dwupakach jeszcze na nas za wcześnie:tak:
Miłego wieczoru:-)
 
Witam kochane.
Dopiero teraz mam chwilkę żeby cokolwiek naskrobać.
Dziś mieliśmy z m trochę zalatany dzionek.Pojechaliśmy przed poludniem na zakupy,myślałam że szybko się uwiniemy a wróciliśmy dopiero ok 16.00.Normalnie nogi to mi w tyłek weszły.A żebyście widziały jaki padnięty był mój m:-DŚmiałam się z niego że wygląda jakby maraton przebiegł hehhe.I dlatego jak wróciliśmy to odrazu na małą drzemkę się udaliśmy:-D:-D:-D:-D.Ech...juz takie długie zakupy i łażenie to chyba nie dla mnie:wściekła/y:
Dziewczynki a Wy się nie wygłupiajcie i mocno nóżki ściskamy:tak: I przede wszystkim zwalniamy ze sprzątaniem i zakupami na Święta.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Digitalis- ja zawsze przeliczam na sztuki :-) nam sie udalo kupic hugissy za 40 gr sztuka :-D
Blair - uffff, dobre wiesci,ale nadal 3mam kciuki zeby nie bylo:-)

Jak sie zacznie sezon i tescie beda jezdzic na swoje "ranczo" to beda mi napewnio przywozic warzywa bezposrednio od rolnika, a i tesciowa od siostry tez cos przekaze.Potem tylko sklepowe albo z targu.Ale nie przesadzajmy, same jemy rozne rzeczy i zyjemy.Nie bede szukac specjalnie eko produktow.
Bede starac sie sama malej cos gotowac,ale pierwsze dania raczej sloikowe.Pozniej juz swojej produkcji, a jak mala bedzie zajmowac sie tesciowa to juz zapowiedziala ze ona moze dac sloik,ale od czasu do czasu jak bedzie czas to zrobi malej sama.Wiec chyba nie bedzie tak zle jesli chodzi o koszty.

Tak wogole to widze ze dzisiaj kazdy zalatany, zakupy albo goscie.Ja bylam na zakupach rano, potem obiadek i nadzor mezowego mycia okien i wieszania firanek(fajne to bylo), potem do znajomych i o 22 tesco , bo mi sie zachcialo jablek:) a co nie wolno mi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry