reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Nikos tez praktycznie to co my, a jesli mam na obiad cos co nie jest dla niego to robie mu cos dla niego albo sloiczek, ale za sloiczkami to juz nie przepada.
Moj Nikodem jutro skonczy 14 miesiecy. Ma 85,5 cm dlugosci :), wazy 15 kg i ubranka nosi 18-24 m. Chiciaz nie ktore ma jeszcze 12-18m. :)
On jest duzy :). Wysoki jest. Przewaznie ludzie uwazaja ze wyglada na starszego :). Ale on tez i duzy sie urodzil, 4300g i 61 cm.
na codzien mieszkamy w uk i nasza health visitor mowii ze wszystko jest ok.
 
reklama
Witam nowe "twarze" ;).

Przeczytałam co u Was i widzę znów temat jedzenia się kręci. hmm... no to ja dopiszę, że młody je swoje obiady, wciąż zdarzają się słoiczkowe, bo najwygodniej i najpewniej (ja mało gotuję mięsnych dań, a dziecko jednak musi mięcho jeść). jeśli akurat nie daję miesnego dania, to je z nami makaron (nawet z pesto), ryż z wszelkimi dodatkami itp itd. cokolwiek mam, byle nie przesolone, bo tego staram się pilnować. kaszkę swoją na wodzie z owocami dalej wcina, jogurty, twarożki aż uszy mu sie trzęsą :D (dobrze, że ta półroczna dieta eliminacyjna była skuteczna!!! ufff). ostatnio smakuje mu mleczna kanapka jako słodka przekąska... (aż tak drastycznie nie ograniczam cukrów). oprócz tego cycowe mleko-wiadomo :D.

młody tez jest duży (wysoki), ale też urodził sie jako ten wiekszy, bo miał 4,5kg i 61cm ;).


ech, a ogolnie znowu ta posrana "polityka" w pl mnie wkur... wyobraźcie sobie, że w mojej firmie żądają żebym co miesiąc przynosiła od lekarza zaświadczenie, że karmię piersią. nie potrafię zrozumieć o co chodzi :confused2:.
 
Ostatnia edycja:
moja Mała ma ubranka na 86-92cm ;P czasem jakieś większe 80 się trafi. wszyscy mi mówią, że wygląda na 2 lata, a jak się urodziła miała 55cm i 3450 g.
 
Sprite wiadomo, że firma ma to gdzieś, ale nigdzie w prawie pracy nie jest napisane, że pracownica ma przynosić zaświadczenie. Wg przepisów wystarczy jedynie oświadczenie kobiety.


Witam nowe mamusie :-)


Kacper je tak sobie. 2 tygodnie temu załapał chyba rotawirusa, był taki biedny jak wymiotował. I wtedy mu się z jedzeniem przestawiało. Praktycznie wyłącznie przez tydzień był cycowy :baffled: Ale trudno, skoro nic innego nie chciał, to dobrze, że moje mleko pił. Teraz już jest lepiej. Kasza na śniadanie wchodzi najlepiej. Ostatnie jakieś 3-4 dni i z obiadkami lepiej. Ja mu sama gotuję, bo jednak wolę to niż słoiczki. A i taniej, a u mnie teraz krucho z kasą. My nie jemy mleka i przetworów, tolerujemy jedynie masło i trochę sera żółtego. Kacper w zasadzie je, to co i ja/my, bo nasze żywienie jest dopasowane pod dziecko (tylko na tym korzystamy). Od ostatniej soboty Kacper miał mega uczulenie na całych ramionkach, udach, pupie i buzi, i nawet nie wiem od czego. Może coś zjedliśmy, ale ja staram się jeść zdrowo i dietetycznie, albo dotknął się do mnie i wybiło mu uczulenie od olejku jakim byłam posmarowana na masażu. Ubranka mamy z reguły na 80 cm, bodziaki z Marks&Spencer nadal na 74, bo one strasznie duże były i rozciągliwe :-D
 
Hej!
No to mój Kubuś jest malutki przy Waszych dzieciach. Ma 75 cm i waży ok 10 kg. Nosi ubranka na 80, niektóre jeszcze na 74. No ale on to mały się urodził - 52cm i 3200g.

sprite - u mnie w pracy wymagają zaświadczenia co 3 m-ce. A najlepsze jest to że trzeba za to płacić...ehhhh.

Mój Kubuś przedwczoraj "zaprotestował" w sprawie spania w dzień i nie poszedł spać po 9 jak go niania położyła. Zasnął po 11 i spał do 13.30. Później zasnął o 20. Niestety nocka była kiepska, 4-5 razy się wybudzał. A ostatnio było tak fajnie 2 razy się budził. Dzisiaj też miał 1 drzemkę. Na noc oddałam go do dziadków, my z mężem odpoczywamy:)
Myślałam, że przestawię go na 1 drzemkę w niedzielę bo przestawiamy czas, no ale wyszło inaczej:)
 
geniusia, wiem i dlatego jestem taka zła, bo skoro takie mamy prawo i na dodatek ja NAPRAWDĘ karmię piersią, to nie rozumiem o co halo! gdyby to chodziło np. o 3letnie dziecko, to potrafiłabym zrozumieć pracodawcę, ale kurde!!! 14 miesięczne?! paranoja:/.

estranea, byłam w przychodni, mojej lekarki nie było, więc weszłam do gabinetu innej i dla niej to też absurd żeby co miesiąc z zaświadczeniem latać. ale powiedziała, że mam dzwonić na rejestracje i prosić o zaświadczenie, to mi to pielęgniarki podobno załatwią i będę miała do odbioru w dogodnej dla mnie godzinie. dobrze, że przynajmniej lekarka ok. ech.


nie wiem jak to się stało, ale młody nie ma dziś piżamki, bo wszystkie w praniu i biedny poszedł spać w body i rajstopach bez stóp :baffled:.
 
Hej!
No to mój Kubuś jest malutki przy Waszych dzieciach. Ma 75 cm i waży ok 10 kg. Nosi ubranka na 80, niektóre jeszcze na 74. No ale on to mały się urodził - 52cm i 3200g.



Mój Kubuś przedwczoraj "zaprotestował" w sprawie spania w dzień i nie poszedł spać po 9 jak go niania położyła. Zasnął po 11 i spał do 13.30. Później zasnął o 20. Niestety nocka była kiepska, 4-5 razy się wybudzał. A ostatnio było tak fajnie 2 razy się budził. Dzisiaj też miał 1 drzemkę. Na noc oddałam go do dziadków, my z mężem odpoczywamy:)
Myślałam, że przestawię go na 1 drzemkę w niedzielę bo przestawiamy czas, no ale wyszło inaczej:)
moj maluszek to był dopiero malutki bo 49cm i 3020kg.

U nas tylko jedna drzemka okolo 2 godzinna,raz mu pozwoliłam spać 3 godziny i zasnąć wieczorem nie mógł.
To samo sie tyczy drzemki popoludniowej,niekiedy jak pośpi do godziny rano to go klade okolo 15.00 jak mocno padniety,
i wtedy sa problemy z zasypianiem;tak generalnie zasypia w minute.
Z reguły ma 6-7 godz czuwania przed pójściem spać na noc.
 
Hej Dziewczyny :). Jak tam przygotowania do swiat? Ja jutro dopiero biore sie za robote :).
Macie moze sprawdzone przepisy na pyszne i nieskomplikowane sałatki?
Z gory dziekuje :)
 
reklama
Happy ja nic nie szykuję, bo idzemy do mojej mamy. Mam tylko umyte okno, sprzątnięte jedno biurko i wysprzątaną łazienkę. Wczoraj się bardzo pochorowałam (strułam się czymś czy jak) i nie mam na nic siły :-( A że jeszcze wczoraj byłam sama i dziś też przez większość dnia, to będzie bałagan, trudno. Sprawdź w wątku o gotowaniu https://www.babyboom.pl/forum/dzieci-urodzone-w-lutym-2012-f417/lutowki-gotuja-52398/
 
Do góry