reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Isia no to niezły ten dom i bogactwo. Myślisz ,że szczęśliwi są poza tymi pieniędzmi?(tak z ciekawości pytam).
ania_kropla no widzisz nareszcie i Twoja ruszyła ;-) Moja teraz też zaczęła tak śmiesznie się przemieszczać. Jedna noga jest do raczkowania ustawiona a druga do przodu wysunięta i tak pokracznie się przesuwa:-D
Sprite współczuję ogromnie bo wiem jak jest jak coś tak męczy. Miałam takie zmartwienie przy tym uczuleniu na antybiotyk(całą noc nie spałam bo nie mogłam przestać się drapać) Z domowych sposobów łagodzących takie dolegliwości możesz spróbować jeszcze ugotowac sobie krochmalu i w nim moczyć dłonie pare razy dziennie. Pomagają też gotowane płatki owsiane a dokładnie to woda w której się one gotują. No i natłuszczaj jak najwięcej.
A ja dostałam @ pierwszą od porodu:zawstydzona/y: Ech a tak fajnie było. No ale odstawiłam Ninusię i w końcu się pojawiła małpa wredna;-)Poza tym siedzę w domu ze średnim synkiem bo kaszle okropnie , jak do jutra się nie poprawi to uderzamy do lekarza
 
reklama
Ja tam bym bogatemu chlopu nie ufala. Podejrzewam, ze 70% zdradza swoje zony bo co im szkodzi?
Kiedys rozmawialam z jedna klientka wlasnie na temat, ze oni nie maja zadnych problemow bo maja kase.
A ona sie zaczela smiac i mowi, ze to tylko sie tak wydaje i ze oni maja problemy i to finansowe (dom za 2 banki, ona w domu, jedno dziecko, wakacje w Puerto Rico itp.). Gosciu jest kardiologiem i musi trzymac pewny "image" wiec raz w miesiacu musza byc przyjecia i to nie byle jakie tylko jedzenie z najlepszych restauracji, drogie alkohole; musi jezdzic conajmniej mercedesem, na wakacje tez nie moga byle gdzie poleciec....
Taaa no ja bym chciala miec TAKIE problemy.
 
w mleko matki nie wierzę, a moczu się nie brzydzę i spróbuję na łokcie, bo na głowę raczej nie bardzo. ale byłabym szczęśliwa, jakby pomogło. z płatkami też spróbuję. dziękuję!
 
hej

moja chyba jest po jakimś skoku rozwojowym, bo od kilku dni zaskakuje nas jakimiś nowymi umiejętnościami...
dzisiaj powiedziała nianiania:laugh2::laugh2::laugh2:, ma szczęście, że mamamama też mówi;-);-)

uwielbia czytać książeczki, a dzisiaj na własne oczy zobaczyłam jak leży na brzuszku, przed nią książka otworzona a ona palcem po stronie i czyta na głos (po swojemu oczywiście)...

jak mówię "halo, Kingusia, halo, halo" to przykłada szczotkę do włosów (czy co tam ma ) do ucha...

no to się pochwaliłam,

a i zjadła dzisiaj wszystko co dostała, i od razu matka ma lepszy humor...
 
ojej, młody też robi halo halo :-). te nasze dzieci takie nowoczesne haha :-). a telefon, to tylko dotykowy. taki z guzikami nie wie o co chodzi, a na dotykowym ekranie od razu wie, ze trzeba placem operować. szok! :-)


mam pytanie do Mam, które podają swoim Dzieciakom jogurciki, twarożki itp. kupiłam w ramach kolejnych prowokacji słoiczek hipp od 6 miesiąca jogurt z owocami. na słoiku pisze żeby podać połowę między posiłkami. mam zamiar dać między śniadaniem a obiadem (to już tak na przyszłość, bo jak wrócę do pracy, to ten cycowy posiłek właśnie odpadnie). resztę wkładam do lodówki, a co na drugi dzień? przecież nie podgrzeję jogurtu! ale zimnego z lodówki też nie podam... he? jak Wy robicie?



i jeszcze jedno, zgodnie ze schematem żywienia, nasze dzieci powinny dostawać już obiad z dwóch dań. hmmm... kto stosuje i przykład proszę :-). znowu zmiany w menu.
 
Ostatnia edycja:
AneczkaK i ania_kropla- dzięki dziewczyny za podpowiedź z tymi przytulankami. Muszę pomyśleć czy kupić z pozytywką czy dać zwykłego misia.
ania_kropla - mój też przykłada do ucha zabawki jak się mówi "halo, halo". Ma taką słuchawkę-grzechotkę i najpierw ją zaczął przykładać, a później to już kaczuszki w kąpieli i inne zabawki też :) No i niania nauczyła go machać głową na "nie,nie,nie". Śmiesznie to wygląda - a zarazem słodko:) Niestety ciągle nie może załapać "pa,pa".
sprite - ja dawałam mojemu już jogurciki (te dla niemowlaków) i te od nestle (tylko drogie są) i takie deserki z jogurtem. Ja je wkładam do podgrzewacza i podgrzewam je do temp. 38-40 stopni. Ale jak nie chcesz podgrzewać, to zawsze możesz wcześniej z lodówki wyjąć i niech nabiera pokojowej temperaturki :p
Mój je na obiad mały słoiczek,nieraz trochę więcej. Nie wyobrażam sobie, żeby miał zjeść 2 dania...
 
Wiesz, my sami w domu nie jemy obiadu z 2 dań. A zresztą dietetyczka też nie kazała mi jeść 2-daniowego obiadu. Tylko takjaby II danie na obiad, a zupa warzywna na kolację. Ja Kacperkowi nie podaję 2 dań.
 
Sprite ja bym też zrobiła tak ,że przed podaniem wyjełabym z lodówki na pół godzinki np. Moja Ninka nie je z dwóch dań , przeważnie jest to gęsta zupka miksowana częściowo ,czasem podjada od nas potem trochę ale typowo 2 dań nie ma nigdy. Co więcej my też rzadko tak jadamy , dzieci jak zupę zjedzą to drugie im marnie wchodzi. Czasem robię tak ,że podaję starszym zupę a godzinę później drugie ale to muszę mieć czas na takie akcje. A no i koniecznie spróbuj na tą egzemę krochmalu wiem ,że wiele osób stosuje go nawet przy atopii.
 
Martino je jogurt na jedno posiedzenie. Ja trzymam jogurty w lodowce (mimo, ze w sklepie sa na polce zwyklej) i wyjmuje mu wlasnie z pol godzinki przed jedzeniem.
Dzisiaj mialam przyjemnosc przesadzania kwiatkow z 10-miesieczniakiem. Nawet nie wiem kiedy ziemie zjadl.
Poza tym sie poklulam bo to kaktusy. Czy ktos jeszcze ma taki talent do kwiatkow, ze ususzyl kaktusy?
Zebralam sie na odwage i wyszlam dzisiaj na dwor. Na spacer mi sie isc nie chcialo to poszlismy na chwile na ogrodek. Posiedzielismy 10 minut na chustawce i nawet Miskowi zimno bylo wiec wrocilismy do domku. A to dopiero 0 stopni i slonko.
 
reklama
dla mnie te dwa dania to masło maślane, zupka to przecier jarzynowy z mięskiem a drugie to mięsko z jarzynką, też miałam pytać o to pytać ale widzę, że u was tak jak u mnie tylko jedno danie obiadowe...

jogurciki są tak pyszne jak drogie, ja ostatnio próbowałam dać małej jogurt naturalny (zwykły) z bananem, po kilku próbach nic się nie dzieje i przy tym zostanę...
tak się pochwaliłam dzieckiem, że dopiero później pomyślałam, że to pewnie nic niezwykłego, ale co tam:-):-):-), i jeszcze jedno: mała nauczyła się pić z niekapka, tzn. już wie, że to trzeba pociągnąć, bo samo nie poleci...

Isia witam w klubie, ja już od kilku tyg patrzę na kwiatki czy jeszcze żyją, bo z podlaniem jakoś mi nie po drodze, a mój aloes do tej pory odchorowuje wakacje na balkonie, normalnie byłoby mu tam idealnie tylko jak go nie widziałam to o podlewaniu zapominałam i zmarniał niestety...
 
Do góry