reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Czesc dziewczyny...chyba idą nam żabki bo dolne dziąsełka rozpulchnione, ślinotok i 2x częstsza kupa..az sie boje o swoje cyce ;) No i Tito wczoraj po raz pierwszy świadomie choć z dużym wysiłkiem przewrócił sie z plecków na brzuszek. RAz tylko na razie, ale myślę że juz to pójdzie dalej. :)
 
reklama
Beti - no wiem, ze mix najlepszy, ale mam za mala wiedze w tym zakresie zeby miksowac, a maciek baaaardzo chetnie z literkami pracuje i szkoda by mi bylo ten okres przegapic, bo pozniej moze byc roznie. Miejmy nadzieje, ze z czytaniem pojdzie za mama nie za tata. A co do dysleksji, to caly czas myli gloski, no i ńie potrafi powtorzyc prawidlowo. Woda to np. od zawsze boda i koniec. a jak nie slyszy w wyrazie tej poprawnej gloski (choc potrafi ja wymowic w innym czasie), no to jak ma umiec napisac wyraz w przyszlosci. Bedzie zamienial. A co do sluchu to ma prawidlowy, kilka razy mial juz badany.
Mitra - gratulacje dla Tito
 
Nie sądziłam że ząbki już mogą dawać o sobie znać.... mój to się okropnie ostatnio ślini..

Ile wasze skarby wypijają dziennie mleka mm? Mi ostatnio się wydawało mało... bo mój to je tak na raty. Aczkolwiek przez ostatnie dwa dni potrafi wypić 120 gdzie zwykle było to raptem 70ml. Dziś sobie podliczę ile to on przez dzień wypije.

Ja mam takie niedyskretne pytanie bo mnie to okropnie krępuje jeśli ma dojść do przytulanek... Nie wspomnę że moja chęć na jakiekolwiek przytulanie jest bliskie zeru (dlaczego?!) a jak już dojdzie do niego to moje cyce tryskają mlekiem i dla mnie koniec dobrego. Brzydzi mnie to strasznie a nie chcę myśleć co mój M myśli (nic nie mówi).... Wam też tak cieknie mleczko podczas miziania......:zawstydzona/y: Ja karmię 2x w dzień i w nocy też 2x albo 1x (zależy). A reszta to mm.
 
lady nie znajdę teraz, ale czytałam kiedys artykuł, że sex z kobietą w ciąży jest latwiejszy (mimo bruszka) jak z kobietą karmiącą i tu się zgodzę
co prawda ja miałam zakaz seksu w ciąży, ale miałam ochotę, teraz nie mam, a jak mam to sporadycznie, biust pozostaje nietykany, karmię i uważam to za wspaniałą rzecz, ale moje piersi są rozdrażnione i tylko nie przeszkadza mi jak Adaś ssie mleko

moje dziecko już przesypia od 20-21 do 5 rano więc luz

wczoraj zapraszaliśmy gości na chrzciny i moje dziecko wszystkich urzeka szczerbatym uśmiechem, ale już się ślini i pewnie za chwilkę ząbki ruszą... ja jak Mitra boję się karmić ;)

wczoraj mi wielka przykrosć (ze swojej niewiedzy chyba) sprawiła teściowa, bo ja powiedziałam że maly spi prawie cała noc, jak się budzi to od razu dostaje jeść, a ona wyczekała jak będziemy same i powiedziala mi, że Adam nigdy nie nadrobi wagis traconej tym że w nocy nie budzę go na karmienie, a przecież on jest karmiony na żadanie, płakałam dziś, bo serce bym mu oddała, a ona tak mi powiedziala... s...

mam dziś kiepski nastrój, napiszę potem więcej bo Adam się obudził na papu :)
 
krisowa - nie smuć się kochana.Teściową się nie przejmuj.Spójrz na Adaśka...jego uśmiech on Ci wszystko wynagrodzi. Przytulam mocno. Osz te teściowe...o mojej to nawet myśleć nie mogę,bo mnie szlag odrazu trafia a ona NIESTETY mieszka na dole.:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Czesc Dziewuszki!
Jejku jak dobrze juz byc w domu.
Moj M "posprzatal" a wyglada jak po przejsciu tornada a zaraz przychodzi W KONCU rehabilitantka i bedzie co piatek przychodzic do Martineza.
Antila miod kupuje z Amazon.com z firmy Manuka Health New Zealand. Tylko 550+.
Active MGO 550+ (Old 25+) Manuka Honey 100% Pure by Manuka Health New Zealand Ltd. - 250 g: Amazon.com: Grocery & Gourmet Food
U nas sie naprawde sprawdza, moje dzieci nigdy w zyciu antybiotyku nie braly a przeziebienie sie trzyma max. 2 dni.
lady87 Misko wypijal 120ml ale od paru dni chyba ma jakis skok bo rano 180 ml a tak w ciagu dnia 150 ml.
Wychodzi nam 6 karmien na dobe (6,9,12,15,18,21).
OK lece chate ogarnac, pozniej zajrze.
 
No i wróciliśmy z Zakopanego:) Pogoda była swietna, dopiero wczoraj troszkę się chmurzyło ale i tak długi spacer zaliczony. Byliśmy przy skoczniach,oczywiscie na Gubałówce, w Dolinie Białego (mała byla w chuście) w Kuźnicach no i Krupówki i okolice zdeptaliśmy doszczętnie:) Nina zaskoczyła nas kompletnie, bo była tak grzeczna ze szok, jak chodzilismy to potrafiła spać po 5 godzin,jak nie spała to grzecznie leżała i się usmiechała wieczorami spokojnie mogliśmy isc na kolacje czy piwo i podróz też zniosła dobrze miała może ze dwa troszke płaczliwe momenty...jestem z niej strasznie dumna. Mitra to jak zeby wychodzą to jest więcej kup? dlczego?:)? bo włąsnie moja od kilku dni robi po kilka dziennie co jak na nią jest mego dużo...no a slini sie już od dawna...może i jej zeby wychodzą...
Krisowa w ogóle nie słuchaj takich głupot...i sie nie przejmuj, Adasia na pewno nie krzywdzisz!
 
Krisowa... nie ma sensu się przejmowac, ja wiem, że takie słowa ranią, ja kiedyś usłyszałam coś bardzo nie przyjemnego od babci mojego męża... do tej pory siedzi we mnie to, niby już nie boli, ale kobietę tą pomimo szacunku jaki jej się powinien należeć ze względu na wiek ciągle kojarzę ją z tamtymi słowami i nic ona dla mnie nie znaczy:/
każde dziecko jest inne, nie musi ważyć tyle samo co kolega przecież... mój Adaś waży 5800g a jego kolega starszy o 5 dni(urodzony o czasie) waży prawie 8kg... nie robię sobie nic z tego, bo przecież każdy z nich jest inny, a poza tym mój Adaś jest zdrowy a to jest najważniejsze:)

Adaś też się ślini, ale to raczej nie na zęby, tylko po prostu nauczył się robić bańki ze śliny i uskutecznia to teraz;p na boki się jeszcze nie przekręca sam, i główka mu się chwieje jak leży na brzuszku, ale idzie coraz lepiej ;p

najlepsze jest jak już pada to nawet zasypia na macie, muszę wtedy bardzo cichutko pozdejmować wiszące zabawki, bo jak się ruszy to zaczną szeleścić i się wystraszy ;)

u nas jak czasem daję mm małemu to wypija max 110ml ale ja mu rzadko kiedy daję więc to chyba nie miarodajne ;p w każdym razie cały czas robi co karmienie kupsko:/
 
dziękuję za pocieszenie, ale oddałabym Adasiowi wszystko, oddałabym za niego życie, walczyłam o ta ciążę, o to by się urodził a ona wyczekala aż nikogo nie bedzie i mówi do mnie, że Adam tego nie nadrobi, porażka :(

susi mój Adaś się nie zamierza póki co przekręcać, ze 3 razy jak był zły i leżał na brzuchu to poderwał sie na łokciach, przewaliłby sie na plecki ale mu nie pozwoliłam, wszystko w czasie
chwieje mu sie głowa na pleckach, a wazy ok 5 kilo, ale również jest zdrowy, ma w koncu zdrowe oczka, ma niebieski certyfikat na słuch od 30 kwietnia, ma zdrowe serce, ma zdrowe stawy... czego chccieć wiecej skoro przybiera na wadze i rozwija sie swoim tempem, wysypia sie, bawi, uśmiecha... no ale dla mnie teściowa nie istnieje
STO LAT DLA ADAMA NA 3 MIESIĄCE :*
 
reklama
krisowa, ja tez pare razy juz uslyszalam cos od tesciowej o dziecku- az mi w piety weszlo... nigdy nic nie potrafie odpowiedziec tylko w glebi sobie mowie sama do siebie, że ona swoje dzieci wychowala, popelnila pare duzych bledow a teraz niech mnie nie poucza... i zawsze mi sie humor poprawia, z reszta tesciowe zadne specjalistki od rozwoju i opieki nad dzieckiem...

wiadomo ze wszystkie dzieci sie rozwijaja w swoim tempie, ale troche mnie przeraza to ze tak czytam i prawie polowa juz szkrabow sie obraca z plecow na brzuch??? troche chyba pominiete zostaly niektore etapy rozwoju, jak tak szybko, tak jak pisalyscie ze siad jest z pozycji czworaczej - to obrot powinien byc zainicjowany nozkami, ktore dziecko podnosi wysoko, i wcale tu nie chodzi o to czy dziecko jest silne, czy nie, tylko o to, ze stawy jeszcze nie sa wyksztalcone i takie wczesne ruchy sa ogromnym obciazeniem dla dziecka
 
Do góry