reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki 2014

Małkus - powiem Ci ze ja wczesniej też myslałam czemu mdłości nie mam, ze moge mieć wszytsko byle by była fasolka i wszytsko było ok. No i sobie wykrakałam 3 dzień się mecze mdłości rano, w południe, wieczór.

Katia - dzis to ty konczysz 7 tydzień, a jutro 8 zaczynasz :)

Tak sie wczoraj rozmowa o zupach zaczeła ze i dziś ja sobie machnęłam!
A na ta galaretke to tez mam ochotkę!

Co do opalania - to nie ma co ryzykować ;) eksponować sie na słońce, wiadomo, spacer spacerem, a lezenie plackiem to inna kwestia.
 
reklama
Kasiaczek to ja to już nie wiem jak to z tymi tygodniami jest :confused::confused::confused: Myślałam, że w każdy czwartek (w czwartek miałam pierwszy dzień ostatniej miesiączki) zaczynam kolejny tydzień. Ginekolog kazała mi liczyć skończone tygodnie, więc według mnie wczoraj skończyłam 6 (byłam w 6tc6d), a dziś rozpoczęłam 7. Nieeee????
 
Dziś kończysz 7 :) a 7t1d to już początek 8tc :)
tak samo jak z wiekiem, np we wtorek kończysz 24 lata, to w srode masz 24 lata i 1 dzień, wiec już idzie Ci 25 rok życia :)
 
Dziewczyny, to zamieszanie spowodowane naszym językiem polskim. W ginekologii posługuje się określeniem, ile się ma skończonych tygodni. Tak samo, jak ile ma się skończonych lat. Katia, Twoja ciąża dzisiaj kończy 7 tygodni i choć językowo logicznym się wydaje, że jesteś w ósmym, ginekolog będzie to określał jako "w siódmym". To znaczy tyle, że siedem masz pełnych, ukończonych, wprawdzie leci kolejny, ale liczą się te ukończone. Po angielsku powie się np. "I'm seven weeks along" - i to już nie pozostawia żadnych wątpliwości, siedem jest skończone. Dlatego dla celów komunikacji z lekarzem i dla celów czytania sobie, co się w którym tygodniu dzieje posługujemy się ukończonymi tygodniami ciąży. W sumie dlatego wybrałam sobie taki suwaczek, który nie wprowadza zamętu. Jest napisane "11 tygodni, 4 dni ciąży" - bo tyle dzisiaj mija, a nie, że jestem w 11 tygodniu i 4 dniu ;)
 
Dzięki dziewczyny za wyjaśnienie :-) Bardzo mnie to cieszy, że jutro zaczynam 8 tydzień :-)
 
dokładnie tak jest z tym wiekiem ciąży, mój suwaczek pokazuje 7t6d czyli ósmy tydzień u mnie dobiega końca. Te suwaczki babyboom tak trochę źle pokazują właśnie.

co do opalania, trzeba uważać bo w ciąży często robią się brunatne przebarwienia od słońca na skórze, nabawiłam się takich w pierwszej ciąży i mam je do dziś. Można tam troszkę się wystawić do słońca ale podstawa do dobry krem z filtrem i zasłonięty brzuch no i wiadomo nie przez parę godzin.

ja dzisiaj umieram!!! matko jak mnie mdłości dzisiaj męczą, tak źle jeszcze nie było! nie mogę nic zjeść, nie mogę nawet myśleć o jedzeniu...ale jak czuję głód to jest tylko gorzej ,koszmar!!!
 
Dziewczyny, to zamieszanie spowodowane naszym językiem polskim. W ginekologii posługuje się określeniem, ile się ma skończonych tygodni. Tak samo, jak ile ma się skończonych lat. Katia, Twoja ciąża dzisiaj kończy 7 tygodni i choć językowo logicznym się wydaje, że jesteś w ósmym, ginekolog będzie to określał jako "w siódmym". To znaczy tyle, że siedem masz pełnych, ukończonych, wprawdzie leci kolejny, ale liczą się te ukończone. Po angielsku powie się np. "I'm seven weeks along" - i to już nie pozostawia żadnych wątpliwości, siedem jest skończone. Dlatego dla celów komunikacji z lekarzem i dla celów czytania sobie, co się w którym tygodniu dzieje posługujemy się ukończonymi tygodniami ciąży. W sumie dlatego wybrałam sobie taki suwaczek, który nie wprowadza zamętu. Jest napisane "11 tygodni, 4 dni ciąży" - bo tyle dzisiaj mija, a nie, że jestem w 11 tygodniu i 4 dniu ;)
Katherinne....a tak sie zastanawialam co z Toba?? Jednak ucieklas do lutowek?? :) Pozdrawiam!!!
 
Anbas, jak mam koniec stycznia jako termin wg om to łatwo, żeby mi się z tego luty zrobił ;) te podzialy to są takie trochę umowne.

kurcze, odebrałam właśnie badanie moczu i mi wyszło od cholery bakterii. Nie rozumiem tylko skąd, bo nie współżyje, nie mam wanny, nie chodzę na basen, dbam o higienę i w zasadzie korzystam tylko z mojej toalety ostatnio... Wiec nie wiem, gdzie to mogłam złapać. Wyszły mi też liczne fosforany bezpowtaciowe. Co to? Groźne?
 
reklama
Katherinne nie mam pojęcia co to znaczy :confused: Najlepiej zadzwoń do lekarza. A bakterie lubią pojawiać się "znikąd". Może ph się zmieniło, jest gorąco, a to sprzyjające środowisko dla bakterii... No nie wiem.
 
Do góry