reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki 2014

truskawka to nie dziwne, że on nic nie widział jak przez brzuch robił?? co to za lekarz? przecież na takim etapie to się chyba dowcipnie robi żeby coś było fajnie widać??
a co do sprzętu to fakt różnie bywa bo ja byłam na pierwszym usg dokładnie w 6 tygodniu i było ślicznie serduszko widać a potem dwa dni później byłam i na innym sprzęcie miałam robione i już tak wyraźnie nie było widać.... więc może to wina sprzętu. Nie stresuj się. Będzie dobrze.
 
reklama
No i tu moj wniosek sie nasuwa, ze widocznie innego usg nie maja w tym gabinecie. No nic zapisalam sie do tego niemrawca na przyszly wtorek zobacze co on wymysli ;)
 
Betty myślę, że tak :)

Nie wiem czy w 10 tygodniu mój Mąż będzie mógł ze mną pójść (ze względu na pracę), ale na pewno w 13 idziemy razem na USG genetyczne. Tam już wszystko będzie widać :)
 
USG genetyczne to bardzo ważne USG - tak mówi mój lekarz. Jest bardzo dokładne. Mierzy się tam każdą kostkę, wszystkie narządy w celu wykluczenia wad genetycznych, zespołu downa itp. Można też podejrzeć płeć, ale na to się nie nastawiam.
USG genetyczne wykonuje się miedzy 12 a 14 tygodniem ciąży.

Jak byłam w 6 tygodniu to lekarz kazał od razu mi się zapisać na to genetyczne do specjalisty z lepszym sprzętem.

Myślałam, że takie USG jest obowiązkowe. Może lekarz coś Ci o niem powie na następnej wizycie.
 
reklama
Do góry