reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Właściwie to nie wiem czy dzięki temu. Ale na początku też dokarmialam mm bo myślałam że się nie najada i mam mało pokarmu. A mogło tak byc dlatego że jak dostawał mm to nie ssał piersi tak chętnie to i mniej mleka się produkowało. Teraz w ogóle nie dokarmiam. A nocą odciagam laktatorem bo jak zjada z jednej to druga jest mega przepełniona do następnego karmienia( mam.nadzieke że i to się wyreguluje) . Mamy 7 tyg i 4 dni. 😍
Kurcze, wlasnie my nie dokarmiamy regularnie ... ostatni raz dostala chyba z 1,5 tygodnia temu. Juz myslalam ze jestesmy na dobrej drodze 😔
 
reklama
Mój w nocy to co 3h, zresztą chodzi późno spać bo o 2 gdzieś uda mi się go w łóżeczku położyć to się budzi o 5, a potem ok 7 i wtedy biorę go do łóżka. W dzień różnie ale też raczej rzadko zdarzają się przerwy dłuższe niż te 3h. Teraz np. zasnął na mężu to śpi już ponad 4h.
O, to może z moją panną by wieczory spędzali, bo bardzo często też baluje do 2.

U nas z jedzeniem w nocy to różnie jest. Potrafi wytrzymać 4h bez jedzenia, ale i po 2h też się pobudka zdarza. W nocy ssie trochę dłużej niż w dzień, około 10'. Zasypia z piersią w buzi, chwilkę jeszcze possie raz na jakiś czas i wypuszcza.

Za to w dzień to ostatnio żadnych reguł nie ma :/ Nawet co 1,5h jest głodna, possie 5' i za chwilę zabawa od nowa.
 
Ja wlasnie chcialam sie pokusic o wybudzenie mlodej do spania, bo juz minely 4godziny i zeby jakos laktacja nie „ostygła”, to maz jej przebral pieluche a ta nawet sie nie obudzila 🤪😵 ostatecznie szkoda mi jej wybudzac, taka bidulinka po calym dniu niespania ... wiec spi dalej.
 
Myslisz ze niedojada jak zasypia? Chociaz ok.. jak sie pozniej budzi co godzine 🤔 u nas dzisiaj znow mala wyskoczyla z wiszeniem na cycu.. za dnia. I w koncu doszlo do tego ze zaczela mi plakac na tej piersi, a ja czulam ze po tych dlugich sesjach nic tam juz jej ne leci. Podal maz butle... wypila 90ml (wiecej nie bylo). Nadal mu nie chciala zasnac.. i dopiero jak przyszlam, zlapala sobie za cycusia, possala moze minute i zasnela. Kurde i wkurza mnie to jak ktos mi mowi ze mam tyle mleka ile potrzebuje bobas bo moim zdaniem ewidentnie byla glodna 🥺😢
U mnie tak bylo 3-4 tygodnie temu..., wszyscy lekarze wmawiali mi, że mam duze cycki, wiec duzo pokarmu jest, a mała wisi na cycku, bo potrzebuje, bo ciąża trudna była, bo malutka itp,a płacze, bo to dziecko i czasem płacze..., tylko że ona coraz dłużej wisiała i częściej płakała i mało spała i była rozdrażniona... zaczęlismy dokarmiać butelką i mała jest jak złoto❤, przybiera teraz normalnie na wadze, dużo mniej płacze, pięknie śpi i patrząc, ile wypija mleka po jedzeniu z cycków, mamy pewność, ze oba ssała dużo i długo, bo była zwyczajnie bidula głodna🤦‍♀️
 
U mnie tak bylo 3-4 tygodnie temu..., wszyscy lekarze wmawiali mi, że mam duze cycki, wiec duzo pokarmu jest, a mała wisi na cycku, bo potrzebuje, bo ciąża trudna była, bo malutka itp,a płacze, bo to dziecko i czasem płacze..., tylko że ona coraz dłużej wisiała i częściej płakała i mało spała i była rozdrażniona... zaczęlismy dokarmiać butelką i mała jest jak złoto❤, przybiera teraz normalnie na wadze, dużo mniej płacze, pięknie śpi i patrząc, ile wypija mleka po jedzeniu z cycków, mamy pewność, ze oba ssała dużo i długo, bo była zwyczajnie bidula głodna🤦‍♀️
bidulinka😢 no wlasnie.. dziecko sie uspokaja dopiero po dokarmieniu.. zastanawiam sie skad ta niezaprzeczalna pewnosc ze na pewnk to nie glod 😠

A nie probowalas dostymulowac laktatorem? Ja sie waham, strasznie nie lubie siedziec z ta maszynka 😪 ale moze moja orzez notoryczne przysypianie przy poersi nie moze sobie sama dostymulowac 🤔 po dokarmieniu mala spala 6h, nakarmilam z jednej piersi i zasnela dalej, kolekne 2h drzemki ... i dopiero teraz czuje co to znaczy bol przepelnionej piersi.
 
@Kinia009 , @kinga001 , @rosenberg , @Święta92 ( i inne karmiące tylko piersią :D ) - co ile Wasze dzieciaczki wybudzają sie w nocy? W jakim czasie się najadają? Wypuszczają pierś czy zasypiają z piersią w buzi?
W cały świat. Wczoraj się budziła co 3 godziny i drugiego cycka brała tylko na jakieś 3 minuty. Dzisiaj pierwsza przerwa 6 godzin i jadła z każdego po 15 minut. Potem jadla po 3 godzinach i wystarczył jeden cycek🤷‍♀️
 
@Kinia009 , @kinga001 , @rosenberg , @Święta92 ( i inne karmiące tylko piersią :D ) - co ile Wasze dzieciaczki wybudzają sie w nocy? W jakim czasie się najadają? Wypuszczają pierś czy zasypiają z piersią w buzi?
Mój to co 2h, czasami się zdarzy, że pośpi 3h ciągiem. Jje jednego cyca na jedno karmienie i trwa to tak do 10 minut po czym puszcza i śpi (jeśli to wiercenie można nazwać spaniem) :)
 
reklama
Do góry