reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
@Kinia009 , @kinga001 , @rosenberg , @Święta92 ( i inne karmiące tylko piersią :D ) - co ile Wasze dzieciaczki wybudzają sie w nocy? W jakim czasie się najadają? Wypuszczają pierś czy zasypiają z piersią w buzi?
W nocy tak po 3h zazwyczaj jest pobudka, zasypia około 20-21. Pierwsze karmienie około 23.30. Kolejne 2.30-3.00. i od około 5 jest co 2h albo co 1h zależy od nocy. Z małymi przerwami śpi do 9😇 Zazwyczaj po około 10 minutach jest najedzony. Czasami zasypia z piersią a czasami wypuszcza. A dzisiaj to padłam jak wyciągłam mu pierś a tam cała buźka mleka którego nie połknął i tak spał, bałam się żeby się nie zakrztusił. Więc mu przechylałam główkę żeby się wylało.
 
Wiesz w nocy ona niedojada i sie budzi co chwile niestety. Ja sie pocieszam, ze zaraz to wszystko minie. I to juz nie wróci jak sa takimi bobaskami, chociaz spie z 4 h jestem szczęśliwa.
Myslisz ze niedojada jak zasypia? Chociaz ok.. jak sie pozniej budzi co godzine 🤔 u nas dzisiaj znow mala wyskoczyla z wiszeniem na cycu.. za dnia. I w koncu doszlo do tego ze zaczela mi plakac na tej piersi, a ja czulam ze po tych dlugich sesjach nic tam juz jej ne leci. Podal maz butle... wypila 90ml (wiecej nie bylo). Nadal mu nie chciala zasnac.. i dopiero jak przyszlam, zlapala sobie za cycusia, possala moze minute i zasnela. Kurde i wkurza mnie to jak ktos mi mowi ze mam tyle mleka ile potrzebuje bobas bo moim zdaniem ewidentnie byla glodna 🥺😢
 
W nocy tak po 3h zazwyczaj jest pobudka, zasypia około 20-21. Pierwsze karmienie około 23.30. Kolejne 2.30-3.00. i od około 5 jest co 2h albo co 1h zależy od nocy. Z małymi przerwami śpi do 9😇 Zazwyczaj po około 10 minutach jest najedzony. Czasami zasypia z piersią a czasami wypuszcza. A dzisiaj to padłam jak wyciągłam mu pierś a tam cała buźka mleka którego nie połknął i tak spał, bałam się żeby się nie zakrztusił. Więc mu przechylałam główkę żeby się wylało.
@Kinia009 to Ty pisalas ze raz przykladalas malego dwa dni non stop i Ci sie laktacja dzieki temu wyregulowala? I juz do tej pory jest ok? Ile Twoj maluszek ma juz tygodni?
 
Myslisz ze niedojada jak zasypia? Chociaz ok.. jak sie pozniej budzi co godzine 🤔 u nas dzisiaj znow mala wyskoczyla z wiszeniem na cycu.. za dnia. I w koncu doszlo do tego ze zaczela mi plakac na tej piersi, a ja czulam ze po tych dlugich sesjach nic tam juz jej ne leci. Podal maz butle... wypila 90ml (wiecej nie bylo). Nadal mu nie chciala zasnac.. i dopiero jak przyszlam, zlapala sobie za cycusia, possala moze minute i zasnela. Kurde i wkurza mnie to jak ktos mi mowi ze mam tyle mleka ile potrzebuje bobas bo moim zdaniem ewidentnie byla glodna 🥺😢
Ja mysle, ze moja sobie pociumka ale spac jej sie chce, usnie i pozniej znowu głód czuje i tak ciagle 😂 a ile mala ma tygodni? Moze jakis skok rozwojowy i wisi na piersi? Ja szczepienie mam 15 kwietnia i zobacze ile waży bo jakas lekka mi sie wydaje
 
U nas tak samo, mąż tylko był przy szczepieniu. Następnym razem ja pójdę, bo lekarka mnie wkurzyła jak weszła do gabinetu i słyszałam jak śmiała się do mojego męża, że mama stchórzyła. Także następnym razem chyba jej coś powiem jak zacznie komentować...
:o Wpuszczaliby oboje rodziców, to nikt nie musiałby "tchórzyć"...
 
Ja mysle, ze moja sobie pociumka ale spac jej sie chce, usnie i pozniej znowu głód czuje i tak ciagle 😂 a ile mala ma tygodni? Moze jakis skok rozwojowy i wisi na piersi? Ja szczepienie mam 15 kwietnia i zobacze ile waży bo jakas lekka mi sie wydaje
Jutro konczy 7my tydzien, juz w tamtym tygodniu myslalam ze ma skok 😅 moja wlasnie tez czesto ciumka i zasypia. Ale budzi sie jak ja odkladam albo akurat zbombi - to ja strzelam sobie w kolano bo ja przewijam. Moze to jest blad wlasnie i powinnam pozwolic pospac jej z kupką 🤪
 
Ja mysle, ze moja sobie pociumka ale spac jej sie chce, usnie i pozniej znowu głód czuje i tak ciagle 😂 a ile mala ma tygodni? Moze jakis skok rozwojowy i wisi na piersi? Ja szczepienie mam 15 kwietnia i zobacze ile waży bo jakas lekka mi sie wydaje
Ja wlasnie wazylam ostatnio mala i w miesiac przybrala 1kg to tak akurat spoko. Wiec powinna sie najadac 🧐
 
@Kinia009 to Ty pisalas ze raz przykladalas malego dwa dni non stop i Ci sie laktacja dzieki temu wyregulowala? I juz do tej pory jest ok? Ile Twoj maluszek ma juz tygodni?
Właściwie to nie wiem czy dzięki temu. Ale na początku też dokarmialam mm bo myślałam że się nie najada i mam mało pokarmu. A mogło tak byc dlatego że jak dostawał mm to nie ssał piersi tak chętnie to i mniej mleka się produkowało. Teraz w ogóle nie dokarmiam. A nocą odciagam laktatorem bo jak zjada z jednej to druga jest mega przepełniona do następnego karmienia( mam.nadzieke że i to się wyreguluje) . Mamy 7 tyg i 4 dni. 😍
 
reklama
Mój w nocy to co 3h, zresztą chodzi późno spać bo o 2 gdzieś uda mi się go w łóżeczku położyć to się budzi o 5, a potem ok 7 i wtedy biorę go do łóżka. W dzień różnie ale też raczej rzadko zdarzają się przerwy dłuższe niż te 3h. Teraz np. zasnął na mężu to śpi już ponad 4h.
@Kinia009 , @kinga001 , @rosenberg , @Święta92 ( i inne karmiące tylko piersią :D ) - co ile Wasze dzieciaczki wybudzają sie w nocy? W jakim czasie się najadają? Wypuszczają pierś czy zasypiają z piersią w buzi?
 
Do góry