reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
Dziewczyny karmiace piersia - czy u Was jest juz jakas regularnosc karmien? U nas to jedna niewiadoma, kiedy małej sie zachce ( zazwyczaj pobudka = karmienie ) i jak dlugo bedzie chciala jesc. Zazwyczaj to 15min na piers, czasem potrafi widiec godzine, a teraz np przysnela mi po 5 min 🧐
U mnie regularności brak póki co, mały skończył wczoraj 3 tygodnie. Jje zazwyczaj po przebudzeniu i czasami śpi dalej, a czasami marudzi i marudzi aż w końcu znowu mu proponuje cyca, ale nie zawsze chce😅
 
A czemu odciagasz a nie przystawiasz wtedy? Sorki pytam bo probuje wymyslic tez jakis system zeby tylko mleko z piersi jadla...
Rano odciagam ponieważ mała dostaje leki na tarczyce po których nie może jeść pół godziny. Więc akurat mam czas żeby jej odciągnąć mleko, a że dźwięk laktatora ją usypia to mam kolejna korzyść przy tym 😀 bo chociaż mi nie płacze przez to pół godziny tylko śpi 😀 a w dzień odciagam czasem przez to jej wykręcanie się przy cycku... Jak już mam dosyć szarpania się z nią to wtedy kolejne karmienie odciagam i daje z butli.
 
Dziewczyny karmiace piersia - czy u Was jest juz jakas regularnosc karmien? U nas to jedna niewiadoma, kiedy małej sie zachce ( zazwyczaj pobudka = karmienie ) i jak dlugo bedzie chciala jesc. Zazwyczaj to 15min na piers, czasem potrafi widiec godzine, a teraz np przysnela mi po 5 min 🧐
Ja staram się po 10/12 minut na każda pierś, ale też często mi przysypia wcześniej. Regularności raczej nie ma. Dzisiaj w nocy pierwsza przerwa w jedzeniu trwała 3 godziny, a kolejna przerwa już 5 godzin. 🤷‍♀️
 
Dziewczyny karmiace piersia - czy u Was jest juz jakas regularnosc karmien? U nas to jedna niewiadoma, kiedy małej sie zachce ( zazwyczaj pobudka = karmienie ) i jak dlugo bedzie chciala jesc. Zazwyczaj to 15min na piers, czasem potrafi widiec godzine, a teraz np przysnela mi po 5 min 🧐
U nas brak regularności, ale nigdy karmienie nie trwa dłużej niż 20 min. Zazwyczaj najada się jedną piersią, ale zdarza się że po pół h zachciewa mu się jeszcze to daje drugą. Między drzemkami w dzień je dwa razy i dwa razy w nocy wstaje.
 
Dziewczyny karmiace piersia - czy u Was jest juz jakas regularnosc karmien? U nas to jedna niewiadoma, kiedy małej sie zachce ( zazwyczaj pobudka = karmienie ) i jak dlugo bedzie chciala jesc. Zazwyczaj to 15min na piers, czasem potrafi widiec godzine, a teraz np przysnela mi po 5 min 🧐
U mnie nie ma 😂 pewnie też dlatego, że w dzień jak śpi to maksymalnie po 1 karmieniu, po reszcie albo drzemka albo marudzi do kolejnego karmienia 🧐 z czasem też różnie, rano po samym cycu (ok. 15 minut z każdej piersi) zasnął na dość długo, a przed 16tą 80ml odciągniętego mleka dostał, jeden cyc, drugi cyc (za wiele nie połykał, ale trochę wisiał), zasnął na jakąś godzinkę (na mnie oczywiście), odniosłam do łóżeczka i po chwili ryk, więc dostał 60ml modyfikowanego i od tamtej pory walczymy, bo nic się nie podoba. Teraz chciałam go przystawić do cyca, żeby się uspokoił, ale zanim się ogarnęłam z poducha, nakładką na pierś, to przysnął 😂
 
reklama
Dziewczyny karmiace piersia - czy u Was jest juz jakas regularnosc karmien? U nas to jedna niewiadoma, kiedy małej sie zachce ( zazwyczaj pobudka = karmienie ) i jak dlugo bedzie chciala jesc. Zazwyczaj to 15min na piers, czasem potrafi widiec godzine, a teraz np przysnela mi po 5 min 🧐
Karmie tylko piersią, ale najlepiej karmic Na żądanie czyli właśnie tak jak piszesz. Ciężko o regularnosc bo nikt nie robi się głodny o identycznych porach codziennie 😅 karmię zwykle jedną piersią na daną sesję, w nocy nie dłużej niż 10min bo szybko sie najada i od razu zasypia, w dzień wisi dłużej i często je do porzygu 😂 co do wiszenia godzinę, jeśli nie bolą Cię przy tym sutki to można trzymać przy cycu bo pewno potrzebuje wtedy bliskosci i Przytulanek😇
 
Do góry