reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

My dzis konczymy 6tygodni ❤😍
 

Załączniki

  • photocollage_202131911010893.jpg
    photocollage_202131911010893.jpg
    70,4 KB · Wyświetleń: 75
reklama
My kąpiemy co drugi dzień a tak to przemywam go wacikami. My już mamy prawie że uregulowane godziny karmienia z czego się cieszę :D jedynie w nocy raz budzi się o północy a raz o 1 lub 1:30 :D
No ja tez co 2dzien kapie❤moja siostra W ciazy tez jest chlopaka bedzie miala tez😆i tak pozbieralam rzeczy sporo mi zostalo podklady laktator rozek i wogole ciuszki to sie pozbede😂
 
Co do usg bioderek, byłam dzisiaj i dziewczyny idźcie wcześniej jeśli możecie. Moja ma dysplazję stawu biodrowego z prawej strony. Mamy pieluchę ortopedyczną i nosimy, do tego ćwiczenia, trzymanie na żabkę, nie może leżeć na boku, na brzuchu i na plecach tylko. Lekarz nawet nie zrobił jeszcze usg, a już wiedział, że z tej strony, bo przy pachwinach było mocniej zaczerwienione i niunia odchylała głowę w lewą stronę. U dziewczynek to występuje wcześniej. Lekarz powiedział również, żeby nie nosić dziecka przodem, w kierunku świata.
No my dzisiaj bylismy na bioderkach i ok wszystko bylo. Potem mamy 2wizyte 30Kwietnia
 
Powiem Wam ze kiedyś od Was przeczytałam że do odciagania mleka jest metoda 775533 i tak też robiłam. Odciagalam około 120/140 ml i przy tym zawsze się uchlapalam tym mlekiem zmieniając pierś 😅 dzisiaj stwierdziłam że odciagne najpierw 15 minut jedna, a potem drugą i ledwo mleko zmieściło sie do butelki. Wyszło jak nic 180ml. I co najbardziej mnie zdziwiło że młoda zjadła wszystko ze smakiem 😯😀
Wow, super. Przypomnij mi jak karmisz? Regukarnie odciagnietym? Przystawiasz tez do piersi? Juz nie pamietam kto jak karmi, tyle tych metod tu namy.

mnie wlasnie kusi zeby sprawdzic ile mam w piersiach ale miedzy karmieniami bez szsns..musialabym pominac jedno karmienie i dac mlodej mieszanke.
 
Wow, super. Przypomnij mi jak karmisz? Regukarnie odciagnietym? Przystawiasz tez do piersi? Juz nie pamietam kto jak karmi, tyle tych metod tu namy.

mnie wlasnie kusi zeby sprawdzic ile mam w piersiach ale miedzy karmieniami bez szsns..musialabym pominac jedno karmienie i dac mlodej mieszanke.
Ciężko chyba tak sprawdzić ile jest mleka, ja np. dziś z rana odciągałam systemem 775533 (mniej więcej, bo Czaruś mnie odrywał :D) i ledwo 40 ml wyciągnęłam, a jakąś godzinę później przystawiłam młodego do piersi z myślą, że dam mu trochę possać, żeby się uspokoił, a później mm, a tu się okazało, że 15 min z jednej i z drugiej piersi coś wciąż połykać, a na koniec jeszcze ulał i zasnął, a laktatorem na więcej nie było szans 🤷‍♀️ Chwilę temu wypiłam Femal*tiker, zobaczymy, czy odciągnę po tym więcej, bo jak nie, to znaczy, że tylko do piersi muszę przystawiać, a to tak boli 😭
 
U nas mala leci końcówka 5 tygodnia i waga 4200.... urodzona 3750 ale przez rotawirusa spadla do 3500. My w dzień z drzemkami różnie ale wieczorem zaczynam przyzwyczajać ze kapiel witamina mleko i spac . Jeszcze ze spaniem ciezko po kąpieli ale z czasem moze się przyzwyczai
A u mnie to właśnie działa, o 19ej szykuje kąpiel, ubranka kosmetyki i ok 19:30 go kąpie, dostaje mleko, utule go i ładnie zasypia po 20ej. I śpi już tak do północy czasem do pierwszej 🙂 na początku było ciężko ale mały się już sam chyba przyzwyczaił 🙂 za to gorzej w dzień bo wtedy w ogóle nie chce spać 😔 teraz jesteśmy na dworze to chociaż cicho leży w wózku 😁
 
reklama
Melduję: Femal*tiker o kant du*py, mniej nawet niż 40ml po nim odciągnęłam 😢 no chyba, że to kwestia laktatora, bo rano (w sensie koło 11 :D) po odciąganiu, mały ściągnął tyle, że zasnął i nadal śpi 😯 chyba, że odsypia ostatnie bezsenne dni albo ładuje akumulatory na kolejne 🙈
 
Do góry