reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
Cześć Dziewczyny,
Odzywam się nieśmiało. Pierwsza ciąża, termin na 17.02 i z ostatniej wizyty mamy bliźniaki :O Przyznam, że trochę jestem w szoku, mimo że w mojej rodzinie akurat bliźniaków całe mnóstwo. Mam wrażenie, że stresu dwa razy więcej niż przy pojedynczej, bo ilość rzeczy które mogą pójść nie tak urosła dwa razy, a ja na dodatek jestem z zawodu lekarzem, więc mam wyuczone rozdziały o powikłaniach i ledwie mogę spać jak o nich pomyślę...

Sylwuniu, trzymam kciuki, żeby tym razem badanie wyszło tak jak trzeba :) Pamiętaj, że zawsze sprawdzamy po kilka razy zanim podejmiemy ostateczną decyzję, a ona i tak zawsze należy do Ciebie :)
Gratuluję! Podwójne szczęście 😁 moja dobra rada po wszystkich przejściach, nie myśl o powikłaniach, jeżeli lekarz prowadzący, mówi, że jest wszystko dobrze, to tego się trzymaj! Myśl pozytywnie, może głupie ale na mnie działa. W tej ciąży cieszę się z każdego dnia, mimo, że czuję się podle, czasami cały dzień nie wstaje z łóżka, bo nie jestem w stanie 😂 ale mówią, że jak jest niedobrze 🤮 tzn. że jest dobrze 🙂🙂🙂 życzę duuużo zdrowia i samych pozytywnych emocji 🙂
 
Dziękuję dziewczyny za mega wsparcie. Jesteście wielkie. Jeszcze dwie godz do wizyty. Przeczytałam już tyle wątków z tym pustym jajem, że niedługo książkę chyba napisze. Każdy przypadek inny. A najbardziej jest dolujace podejście lekarzy, którzy stwierdzają już na pierwszej wizycie, że to puste jajo i najlepiej się na zabieg szykowac. Nie ważne czy to wizyta w 4t,5t czy 8t odrazu zakładają, że to puste jajo. Ja w życiu nie słyszałam o takiej ciąży. Dopiero teraz jak mi ginekolog powiedział, to zaczęłam czytać w necie. 11 lat temu też sledzilam rozne fora i nigdy nie znalazlam info o pustym jaju. A teraz gdzie nie wejdę to info, że co chwila dziewczyny wychodzą z wizyty i puste jajo na usg.
Sylwunia trzymamy mocno kciuki, żeby wszystko pozytywnie się zakończyło. 😘 Lekarze też czasami się mylą i zawsze trzeba zasiegnać opinii innego lekarza. Ja teraz chodzę do dwóch , prywatnie i na nfz i przyznam, że ten na nfz jest lepszy.
 
staram się pić bardzo dużo. Ja juz problemy z migreną miałam przed ciąża i czuje ze teraz bedzie mnie meczyć, a tu ani tabletki ani nic🙁

Jeśli naturlane metody nie pomagają to można wspomóc się np. apapem ale też słyszałam ,że aspiryna wcale nie szkodzi tylko w tym przypadku najlepiej poradzić się lekarza
 
Pytanie do dziewczyny, które przechodziły badanie prenatalne czy długo trwa takie badanie ? czy po nim na 100% jest pewność, że maluszek rozwija się prawidłowo? za 2 tyg. muszę to zaliczyć i cholernie się boję
 
reklama
Pytanie do dziewczyny, które przechodziły badanie prenatalne czy długo trwa takie badanie ? czy po nim na 100% jest pewność, że maluszek rozwija się prawidłowo? za 2 tyg. muszę to zaliczyć i cholernie się boję
Z tego co się orientuję badania prenatalne to u nas czysta statystyka....
Mojej znajomej prenatalne wyszły fatalnie, lekarz powiedział, że dziecko urodzi się z zespołem Downa, że ma poważną wadę serca i w ogóle wszystko źle. Super uprzejmy lekarz zaproponował jej nawet dwa razy żeby usunąć ciążę....
Zmieniła lekarza, zrobiła test NIFTY, który wykazal, że dziecko jest zdrowe! Dzieciaczek cały i zdrowy skończył teraz 2 latka 🙂 także, zanim wpadniemy w panikę trzeba zrobić dodatkowe badania
 
Ostatnia edycja:
Do góry