reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Dziewczyny, dzisiaj odebrałam wyniki krwi, które zlecił mi lekarz rodzinny. Sód mam niedużo poniżej normy, ale białko CRP wyszło mi 9,6 a norma jest do 5. Na początku ciąży miałam 5,40 i ginekolog mówił że to normalny wynik w ciąży, ale teraz poszedł do góry. Czy ma któraś doświadczenie z tym ? Jutro będę dzwonić do rodzinnego z wynikami, a w poniedziałek mam dopiero wizytę u ginekologa.
Ja też ostatnio mam ciągle podwyższone crp.Niby norma w ciąży jest do 10.Trzy tygodnie temu mialam podobnie jak ty 9,4 a dziś 7,3.Ginekolog powiedział że to nie jest groźny wynik i mam się nie przejmować.
 
reklama
Daj mi znać co twój lekarz na to crp bo wiadomo że lepiej być czujnym ,chociaż mojemu ufam ale i tak nie potrafię się nie zamartwiać ..
 
Pare lat temu zmagalam sie z dodatkowymi kilogramami ale w ciagu roku, moze ciut wuecej udalo mi się schudnąć 17 kg. Zdrowa dieta, regularne posiłki. Teraz sie boje ze to wsztstko wroci mimo ze nadal jem regularnie, sle juz troche więcej niezdrowych rzeczy co jakis czas. I przez mojego lekarza popadam w paranoje ze jestem gruba o 😅 a idzie mi w uda oraz biodra. Masakra xd
Rozumiem Cię bo znów zmagałam się przed ciążą z nadwagą a w ciąży to te kg jeszcze bardziej mnie przerażają, od 5 lat mam właśnie problem z pozbyciem się 10 kg, u mnie chyba jest problem z regularnymi posiłkami 😉 mi to idzie głównie od brzucha w dół 😯
 
Dzięki za pocieszenie [emoji16]
Zobaczę co jutro powie rodzinny, bo szuka powodu odrzucenia od niektórych produktów przeze mnie i męża ;)
Ja też ostatnio mam ciągle podwyższone crp.Niby norma w ciąży jest do 10.Trzy tygodnie temu mialam podobnie jak ty 9,4 a dziś 7,3.Ginekolog powiedział że to nie jest groźny wynik i mam się nie przejmować.
 
Dziewczyny, ja tez polecam koszule ciazowe i staniki ze strony szykownamama. Zamawialam u nich i maja fajna jakosc i ceny tez jak na allegro.
ja przed ciaza mialam maly biust-miseczka B, a teraz zamowilam stanik Cdo karmienia i za maly🤦‍♀️ Ale ja sie akurat z tego ciesze.
Kojarzę stronę, jak szukałam koszul się na nią natknęłam, ale albo ją zamknęłam jak znalazłam koszule na Allegro albo nie mieli tego, czego szukałam, albo ceny były za wysokie - aż z ciekawość sprawdzę, skoro polecasz ;) Koszule już mam, ale staniki nadal potrzebne.
To ja jak miałam 65E czy F to już się cieszyłam, prawie do idealnej wielkości zmalały, ale te rozmiary rozmiarom nierówne, bo teraz np. mam 2 razy takie piersi, a noszę 75D 🤯 Zależy, gdzie się kupuje 😄
 
Często rozmiar rozmiarowi nie równy :) nawet w tym samym sklepie wystarczy inny model przymierzyć i już nie to :)


Ooo jak szybko ;) na szczęście sklepów online nie zamkną :)
Znając mnie i tak mi się wszystkiego nie uda tak szybko ogarnąć (prezenty świąteczne co roku planuję zacząć kompletować wcześniej albo nawet się za to wcześniej zabieram, a ostatecznie chwilę przed świętami latam jeszcze po sklepach albo modlę się, żeby paczki doszły 😂), chociaż generalnie lubię na wszystko być przygotowana wcześniej 🤪 Z tymi sklepami internetowymi to nie byłabym taka pewna - jednak na tych magazynach też ktoś pracuje, a jak wprowadzą tą narodową kwarantannę, to kto wie jakie branże będą mogły dalej pracować. A druga sprawa nie chcę zamawiać rzeczy dla dziecka w okresie świątecznym, bo wiadomo jak się wtedy za paczkami długo czeka, potem problem jak trzeba coś zwrócić albo wymienić.
 
Sorki, mam lekkie opoznienie :) ja robie w wyciskarce wolnoobrotowej. Bez tego mozna zrobic tez zakwas buraczanyhttps://m.youtube.com/watch?v=ywgxRuqCNxs ale to duzo roboty. Mozna tez kupic sok z burakow w aptece - moim zdaniem duzo mniej smaczny niz robiony, ale jest to opcja. Sprawdz tylko czy kobiety w ciazy moga. Ja ostatnio chcialam kupic sok z pokrzywy ale byla info ze nie jest wskazany dla ciezarnych.
A ja się właśnie wyciskarki jeszcze nie dorobiłam, a w planach zakupowych jest już od roku chyba :( Zakwas buraczany robiłam kiedyś na barszcz - barszcz nie wyszedł 😂 Póki co wstrzymam się z eksperymentami, przynajmniej do czasu badań ;)
 
Jak byłam na połówkowych w 20+3 dni to ważyła 370 teraz czekać do kolejnego usg :) tak córeczka Lena :) a u Ciebie? 😊
A kiedy masz kolejne USG? Ja już nie pamiętam, ile ważył na połówkowym, ale chyba też coś koło tego 😬 Kolejne USG mam 25.11, to już pewnie ponad 1kg będzie 😯 U mnie synuś Czaruś 🥰 Córeczka też miała być Lenka 😊
 
reklama
Mi podobnie-potem mialam korygowana na 27.02, ale ogolnie uznaje koniec lutego 😜
Widze, ze wszystkie bedziecie spac z maluszkami-tylko ja musze go ulokowac w pokoiku od poczatku, bo w sypialni to juz nawet palec nie wejdzie. Czujniknoddechu i elektroniczna niania beda mnie wspierac, no i trzeba bedzie wstawac do karmienia.
Czujnik oddechu i elektroniczna niania? 😲🤯 Co to takiego, jak to działa i ile kosztuje?
 
Do góry