reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Dziewczyny, stosujecie cały czas kwas foliowy? Bo ja przestałam na początku drugiego trymestru (pytałam lekarkę, kazała wziąć do końca opakowania i odstawić), a teraz wyczytałam, że dla zdrowych kobiet bez obciążonego wywiadu położniczego (źródło: mamaginekolog, więc medyczne) powinno się przyjmować te 0,4mg przez cały okres ciąży i laktacji nawet 🤯 Co prawda z dietą też trochę się tego kwasu foliowego dostarcza (na początku roku robiłam badania ogólne i w tym pakiecie był też kwas foliowy to miałam wynik pośrodku norm, a nie suplementowałam go, nie stosowałam też żadnej specjalnej diety), ale w ciąży to pewnie inaczej, dziecko sporo wyciąga... W środę mam wizytę u lekarki, to jeszcze raz dopytam, czy na pewno nie brać, ale jestem ciekawa jak to wygląda u was ;)
Ja brałam na pół roku przed zajściem Prenatal uno a po 13 t.c. biorę Prenatal duo i mam zamiar brać do końca karmienia piersią, jestem w ciąży bliźniaczej 2o2k.
 
reklama
Ujastek? Byłam w zeszłym tygodniu na echu serca, normalnie ze skierowaniem :) mi osobiście szpital się spodobał, wygląda z zewnątrz na nowy w miarę, a w środku naprawdę ładnie i nowocześnie :) co prawda byłam tylko w poradni echokardiografii a nie na oddziale, ale tam pewnie też ładnie :)
ale teraz tak patrzę na ich stronę i zastanawiam się czy to nie jest szpital prywatny....
 
Bierze któraś z was żelazo, zwłaszcza interesuje mnie, czy któraś bierze lek Tardyferon Fol? Jak się po tym czujecie, bierzecie to na czczo, czy podczas posiłku? Bo ja dziś wzięłam na czczo pierwszą tabletkę i zwymiotowałam :( Boję się kolejnej, bo ogólnie cały czas się czuję taka osłabiona, wciąż mi się odbija, nawet apetytu nie mam. A kazała mi brać ten lek 2x dziennie, boję się, że to za dużo, bo jednak ostatnim razem żelazo miałam jeszcze w normie, a w ulotce w 2 trymestrze zalecają brać 1 tabletkę dziennie lub co 2 dni nawet.

Swoją drogą niezła ta moja lekarka - jak się zapytałam o kwas foliowy, czy mam brać, to powiedziała, że nie, a zapisała ten lek, gdzie jest żelazo z kwasem foliowym właśnie 😁
Powiem Ci ja bralam w 2ciazy i niestety dla mnie ta dawka za wysoka zelaza bo ja sie tak zle czulam ze mialam kolatanie serca jak bym miala zejsc zaraz z tego swiata😣odstawilam od razu
 
Ja mam nadzieję, że w razie czego inny preparat będę tolerować. Pierwszy raz w ogóle tak mam po jakimś leku, ogólnie nie jestem raczej aż wrażliwa, więc się zdziwiłam. Moja siostra też miała w ciąży niedobory żelaza i 2 razy urodziła wcześniaka, ale to raczej nie przez to, szczególnie, że akurat dobrze tolerowała żelazo, które brała.
Po posilku bralam tez sle kurde boje ze bede musiala brac jakies tabletki bo ostatnio mialam 12,1
 
Ja nie mialam koszul i musislam teraz zamówić L bo te co dostalam to ciasne sa do porodu do potem ciasny brzuch i w szpitalu lepiej luz miec bo ciezko sie chodzi w tskiej ciasnej koszuli😁a potem bede w nich spala jako pizamka :) dobrze sie sprawdza wygodne i przewiewne mam 1 z 2ciazy i spie w niej😂
Ja to jednak jakąś wolę mieć, (a tak normalnie to mam tylko 1 zwykłą koszulę, która zresztą nie nadaje się nawet do karmienia i kilka do karmienia dostałam od siostry, ale obawiam się, że mogą nie być dla mnie odpowiednio luźne), bo nie wiem, czy zapewniają w szpitalu. Zastanawiałam się nad koszulą jednorazową, ale jednak lepiej będę się czuć w nieprześwitującej bawełnie :D
No właśnie już jakiś czas temu z Lidla zamówiłam i musiałam zwrócić, bo najmniejszy obwód to był chyba 80, taki wzięłam i oczywiście był za luźny :( Ja w sumie nie wiem jak to jest, że kobiety, wydawać by się mogło, szczuplejsze ode mnie, kupują stanik bez problemu, nawet w takim Lidlu, a ja muszę w sklepach, gdzie mają obwód przynajmniej 75, ale przed ciążą miałam nawet 65 w obwodzie (plus miseczka F bodajże 😂 im mniejszy obwód, tym większa miseczka się robi).
 
Ujastek? Byłam w zeszłym tygodniu na echu serca, normalnie ze skierowaniem :) mi osobiście szpital się spodobał, wygląda z zewnątrz na nowy w miarę, a w środku naprawdę ładnie i nowocześnie :) co prawda byłam tylko w poradni echokardiografii a nie na oddziale, ale tam pewnie też ładnie :)

o widzisz, to dzieki za info. Może w takim razie rzeczywiście normalnie na nfz działa. Mam wizyte u ginekologa za dwa tygodnie to dam znac. Chyba ze dowiem sie czegos wczesniej załatwiając tą położną,
 
A co to jest szczepionka 5 w 1? Za moich czasów czegoś takiego chyba nie było. Wychodzę z założenia, że skoro szczepienia obowiązkowe, które przeszłam w dzieciństwie mi nie zaszkodziły, nie zaszkodzą też dziecku, ale skoro są jakieś zmiany, to też będę miała obawy. Chciałabym też zaszczepić dziecko na te wszystkie nowe choroby, co kiedyś nie było szczepionek (meningokoki, pneumokoki i co tam jeszcze jest), no i na ospę wietrzną, ale stres pewnie będzie jak na to zareaguje.
Pneumokoki już są obowiązkowe a rotawirusy podobno dla dzieci urodzonych po 1.I.2021 tez bedą obowiązkowe i za free. Cóż za niesprawiedliwość 🙄
 
reklama
Do góry