reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
Na bonjour mommy patrzyłaś? Tez sa śliczne takie sukienkowe ale juz 220zl 💔 jak Ci się tak podoba to może daloby się skrócić? A Jesli chodzi o ikea, tez czasem maja używki w super stanie, ja np kupiłam ten klasyczny przewijak z pudełeczkami do zawieszenia i ta matą do przewijania za 50zl jak nówka xD jeszcze dziewczyna z pzn takze bez kosztów przesyłki 😌 stanik do karmienia kupiłam w h&m w dwupaku, i w sumie juz w nim chodze jest tak wygodny 😅 i fajnie bo stacjonarnie w m1 np przymierzyć można
I dzięki za odpowiedź, jakoś mnie pocieszyszla, bo ja juz w necie przeczytałam ze takie wyniki to białaczka xd yh. Wizyta u lekarza w poniedziałek takze juz wytrwam w tej niewiedzy..
E 220zł to odpada, zdaje się nawet, że tam patrzyłam, bo kojarzę nazwę, ale ceny nie dla mnie :( Pewnie i by się dało, ale sama koszula kosztuje 89zł, a to jednak tylko koszula, więc jak mam płacić dodatkowe 20-30zł za skrócenie to bez sensu, poza tym pani ze sklepu, z którą pisałam, odradzała skracanie. A to muszę zerknąć do h&m - stanika od nich jeszcze żadnego nie miałam, ale zdaje się, że dziś ostatni dzień na stacjonarne przymierzenie😭
Nieee, białaczka to chyba jak masz skrajne niedobory białych krwinek 😁 Przypuszczam, że to nic poważnego, bo odchyły nie są duże ;)
 
Póki co jestem na etapie poszukiwania odpowiedniej koszuli do porodu i staników do karmienia - nie myślałam, że to taki problem! Bardzo podoba mi się koszula ze sklepu mamaginekolog, ale ma jeden minus - będzie mi za długa, na modelce długość jest ok, ale przy moim 163cm to by była do połowy łydki, a mniejszej nie mogę wziąć, bo cyce takie wielkie :( I się okazuje, że ciężko w internecie znaleźć coś podobnego fasonowo i żeby jeszcze była krótsza. Ze stanikiem też pewnie będę miała problem, bo już przed ciążą miałam - miseczka duża, a obwód mały :(
Ja mam koszule głónie z Dolce Sonno - co prawda moje nie są rozpinane na całej długości i nie mają rozpięcia np. do znieczulenia, ale były w miarę tanie. Pewnie ta, której najmniej będzie mi szkoda, zostanie ochrzczona koszulą do porodu, a reszta będzie poporodowa ;)
 
Sprawdzam codziennie i na stronie wciąż braki, zadzwonię na tą infolinię i się dowiem, może jest szansa, że mają gdzieś dostępne to, co potrzebuję. Jak nie, to raczej do grudnia nie będę czekać za, jednak niepewną, dostawą, tylko poszukam w internecie. Póki co jestem na etapie poszukiwania odpowiedniej koszuli do porodu i staników do karmienia - nie myślałam, że to taki problem! Bardzo podoba mi się koszula ze sklepu mamaginekolog, ale ma jeden minus - będzie mi za długa, na modelce długość jest ok, ale przy moim 163cm to by była do połowy łydki, a mniejszej nie mogę wziąć, bo cyce takie wielkie :( I się okazuje, że ciężko w internecie znaleźć coś podobnego fasonowo i żeby jeszcze była krótsza. Ze stanikiem też pewnie będę miała problem, bo już przed ciążą miałam - miseczka duża, a obwód mały :(
Ja to nawet nie kupuje koszuli do porodu 😂wcześniej tez nie mialam dostalam ja ze szpitala i byla okej 😁na ten jeden raz to sie dla mnie nie opłaca 😁 a po porodzie jakies 2-3 koszule z dekoldem albo rozpinana. A staniki do karmienia fajne maja w Lidlu i zamówię z aliexspres tez sa super :)
 
Ja to nawet nie kupuje koszuli do porodu 😂wcześniej tez nie mialam dostalam ja ze szpitala i byla okej 😁na ten jeden raz to sie dla mnie nie opłaca 😁 a po porodzie jakies 2-3 koszule z dekoldem albo rozpinana. A staniki do karmienia fajne maja w Lidlu i zamówię z aliexspres tez sa super :)
Ja to jednak jakąś wolę mieć, (a tak normalnie to mam tylko 1 zwykłą koszulę, która zresztą nie nadaje się nawet do karmienia i kilka do karmienia dostałam od siostry, ale obawiam się, że mogą nie być dla mnie odpowiednio luźne), bo nie wiem, czy zapewniają w szpitalu. Zastanawiałam się nad koszulą jednorazową, ale jednak lepiej będę się czuć w nieprześwitującej bawełnie :D
No właśnie już jakiś czas temu z Lidla zamówiłam i musiałam zwrócić, bo najmniejszy obwód to był chyba 80, taki wzięłam i oczywiście był za luźny :( Ja w sumie nie wiem jak to jest, że kobiety, wydawać by się mogło, szczuplejsze ode mnie, kupują stanik bez problemu, nawet w takim Lidlu, a ja muszę w sklepach, gdzie mają obwód przynajmniej 75, ale przed ciążą miałam nawet 65 w obwodzie (plus miseczka F bodajże 😂 im mniejszy obwód, tym większa miseczka się robi).
 
Powiem Ci tak. Mama ginekolog jako jedyna ma normalne rozmiary. Zamawiałam teraz jedna koszule z dolce sonno i wzięłam XL z myślą o porodzie, żeby nie było szkoda, a od mamyginekolog m Hannę na później. I tak zł z sonno jest teraz ok, a to dopiero 27tc, a od mamy mam jeszcze zapas. Więc myślę, że bliżej porodu zamówię typowo porodowa od niej, bo ma ludzkie rozmiary. Naprawdę współczuję osobom bardziej prdy sobie. Bo nie mówię, że ja chudzinka. Ale w sumie w ciąży wszystko idzie mi w brzuszek i mam piłeczkę.
Sprawdzam codziennie i na stronie wciąż braki, zadzwonię na tą infolinię i się dowiem, może jest szansa, że mają gdzieś dostępne to, co potrzebuję. Jak nie, to raczej do grudnia nie będę czekać za, jednak niepewną, dostawą, tylko poszukam w internecie. Póki co jestem na etapie poszukiwania odpowiedniej koszuli do porodu i staników do karmienia - nie myślałam, że to taki problem! Bardzo podoba mi się koszula ze sklepu mamaginekolog, ale ma jeden minus - będzie mi za długa, na modelce długość jest ok, ale przy moim 163cm to by była do połowy łydki, a mniejszej nie mogę wziąć, bo cyce takie wielkie :( I się okazuje, że ciężko w internecie znaleźć coś podobnego fasonowo i żeby jeszcze była krótsza. Ze stanikiem też pewnie będę miała problem, bo już przed ciążą miałam - miseczka duża, a obwód mały :(
 
Ja to jednak jakąś wolę mieć, (a tak normalnie to mam tylko 1 zwykłą koszulę, która zresztą nie nadaje się nawet do karmienia i kilka do karmienia dostałam od siostry, ale obawiam się, że mogą nie być dla mnie odpowiednio luźne), bo nie wiem, czy zapewniają w szpitalu. Zastanawiałam się nad koszulą jednorazową, ale jednak lepiej będę się czuć w nieprześwitującej bawełnie :D
No właśnie już jakiś czas temu z Lidla zamówiłam i musiałam zwrócić, bo najmniejszy obwód to był chyba 80, taki wzięłam i oczywiście był za luźny :( Ja w sumie nie wiem jak to jest, że kobiety, wydawać by się mogło, szczuplejsze ode mnie, kupują stanik bez problemu, nawet w takim Lidlu, a ja muszę w sklepach, gdzie mają obwód przynajmniej 75, ale przed ciążą miałam nawet 65 w obwodzie (plus miseczka F bodajże 😂 im mniejszy obwód, tym większa miseczka się robi).
Znam ten ból. Przed ciąża 65H! Teraz wskoczyłam na obwód 70 :D ale niestety z doborem biustonosza do karmienia muszę się wstrzymać do końca bo nie wiadomo na tą chwilę jaki dobrac.
 
Powiem Ci tak. Mama ginekolog jako jedyna ma normalne rozmiary. Zamawiałam teraz jedna koszule z dolce sonno i wzięłam XL z myślą o porodzie, żeby nie było szkoda, a od mamyginekolog m Hannę na później. I tak zł z sonno jest teraz ok, a to dopiero 27tc, a od mamy mam jeszcze zapas. Więc myślę, że bliżej porodu zamówię typowo porodowa od niej, bo ma ludzkie rozmiary. Naprawdę współczuję osobom bardziej prdy sobie. Bo nie mówię, że ja chudzinka. Ale w sumie w ciąży wszystko idzie mi w brzuszek i mam piłeczkę.
No właśnie się zdziwiłam, że ta rozmiarówka u mamy ginekolog wypada dość duża w stosunku do sklepowych rozmiarów, majtki poporodowe wzięłam M, a normalnie noszę L albo XL. Co do koszuli, zgodnie z obwodem biustu, musiałabym zamówić L, tylko ta długość mi nie odpowiada :( A jak patrzę na allegro, to 3xl wymiarowo może być mi niezbyt luźne, często też mają fason nie luźno puszczony od biustu, a bardziej prosty, co jest totalnie bez sensu, bo koszula w ciąży, czy nie ciąży, lepsza luźniejsza no a do porodu to już w ogóle 😯 Właśnie od siostry dostałam kilka koszul z tego typowo allegrowego fasonu i teraz mi są dobre, ale nie są luźne na brzuchu, więc co dopiero później. To już lepszą mam taką zwykłą luźną koszulę, którą aktualnie noszę, ale znowu do szpitala się nie nada, bo ciężko byłoby mi w niej karmić, czy kangurować z maluszkiem (nie ma żadnych rozpięć).
 
Część mamusie :) dołączam do was, podpinam się zeby miec rękę na pulsie!
Termin mam na Walentynki! Czy wiecie może jak to wygląda z położna na NFZ? Różne strony, podają różne informacje, może inaczej to wygląda w praktyce 🙂
 
reklama
Hej [emoji16]
A o co konkretnie pytasz jeśli chodzi o położną ? Poród, wizyty po porodzie czy może coś jeszcze ?
Część mamusie :) dołączam do was, podpinam się zeby miec rękę na pulsie!
Termin mam na Walentynki! Czy wiecie może jak to wygląda z położna na NFZ? Różne strony, podają różne informacje, może inaczej to wygląda w praktyce [emoji846]
 
Do góry