reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Poszukaj lekarza,który Cię poprowadzi,bo fora mogę Ci tylko namieszać w głowie. Każdy przypadek jest inny
Justyna, to z pewnoscia skierowali Cie na dalsza diagnostyke. Nie denerwuj sie jeszcze, bo samo usg i Pappa to tylko statystycznie wyliczone ryzyko. Zrob test genetyczny nieinwazyjny albo amniopunkcje. Bedziesz miala pewnosc.
 
reklama
To nie chodzi o to, ze Pappa klamie, ale to jest bardziej statystyka, gdzie duzy wolyw na wskazane ryzyka ma wiek, a wiadomo, ze po 35 roku sa one wysokie. Ja od wielu kolezanek slyszalam, ze Pappa wyszedl im zle i i tak robily potem dalsze badania i wszystko wyszlo dobrze. Lekarz mi doradzil, ze jak moge sobie pozwolic na wyzszy koszt to zdecydowanie nieinwazyjnectesty genetyczne-Panorama albo Sanco. Ja robilam Sanco.
Ciekawe czy zdarzają się odwrotne sytuacje tzn. Usg prenatalne plus test pappa ok, a dziecko rodzi się z jedna z trzech wad?
Jutro przed południem wizyta wiec będę cokolwiek wiedziała na temat moich wyników. Teraz myśle, ze mogłam odrazu wykonać test Sanco ... długo czekałaś na wyniki ?
 
Ciekawe czy zdarzają się odwrotne sytuacje tzn. Usg prenatalne plus test pappa ok, a dziecko rodzi się z jedna z trzech wad?
Jutro przed południem wizyta wiec będę cokolwiek wiedziała na temat moich wyników. Teraz myśle, ze mogłam odrazu wykonać test Sanco ... długo czekałaś na wyniki ?
Tylko amniopunkcja daje pewność czy dziecko jest zdrowe. Pozostałe badania mają większe lub mniejsze % błędów.
 
Hej dopiero Was nadrobiłam nie było mnie kilka dni. Witam Was przy kawce później lecę do laboratorium dla mnie to jak wyprawa na księżyc nie lubię tam chodzić haha.
Co do d-dimerow to chodzi że jest za gęsta krew miałam to w ciąży z synem ale u mnie było praktycznie cały czas 1500 i musiałam iść do hematologa po zastrzyki w brzuch z heparyną nic strasznego brałam je do końca ciąży przez kilka miesięcy więc głowa do góry.
Co do takich wyników papa to ja bym poszła jeszcze gdzieś na USG dodatkowo a czy ten lekarz który to wykonywał miał certyfikat? Mało który go ma mimo że robi badania. Mam nadzieję że będzie wszystko dobrze. Pozdrawiam Was i miłego dnia a wizytującym samych dobrych wiadomości 😘😘😘
 
Hej dopiero Was nadrobiłam nie było mnie kilka dni. Witam Was przy kawce później lecę do laboratorium dla mnie to jak wyprawa na księżyc nie lubię tam chodzić haha.
Co do d-dimerow to chodzi że jest za gęsta krew miałam to w ciąży z synem ale u mnie było praktycznie cały czas 1500 i musiałam iść do hematologa po zastrzyki w brzuch z heparyną nic strasznego brałam je do końca ciąży przez kilka miesięcy więc głowa do góry.
Co do takich wyników papa to ja bym poszła jeszcze gdzieś na USG dodatkowo a czy ten lekarz który to wykonywał miał certyfikat? Mało który go ma mimo że robi badania. Mam nadzieję że będzie wszystko dobrze. Pozdrawiam Was i miłego dnia a wizytującym samych dobrych wiadomości 😘😘😘
Jeszcze nigdy nie spotakalam sie ze ktoś gesta krew mial😁dobrze ze zastrzyki sa na takie cos😊
 
reklama
Ciekawe czy zdarzają się odwrotne sytuacje tzn. Usg prenatalne plus test pappa ok, a dziecko rodzi się z jedna z trzech wad?
Jutro przed południem wizyta wiec będę cokolwiek wiedziała na temat moich wyników. Teraz myśle, ze mogłam odrazu wykonać test Sanco ... długo czekałaś na wyniki ?
Zdarzają się. PAPPA się myli w 5% i to jest dużo. Ja na Sanco czekałam 4 dni od dnia pobrania. W czwartek byłam na pobraniu, we wtorek był wynik popołudniu.
Cześć :-)
Mam 25 lat. Podczas USG w 13 tc wyszło mi NT 3mm. Lekarz tego samego dnia skierował mnie na test PAPPA. Jednego dnia pobrali mi krew a drugiego miałam już USG z omówieniem wyników. Niestety wyniki są fatalne ryzyko skorygowane trisomii 21- 1 do 19, trisomii 18- 1 do 60, trisomii 13- 1 do 44. Czy któraś z Was słyszała o takim przypadku tak dużego ryzyka wszystkich trisomii? Przeszukuje wszystkie fora i nic nie mogę znaleźć... :(
Wiem, co czujesz. Mi wyszło ryzyko zd 1:16, inne trisomie ponad 1000. Za tydzien mam termin amniopunkcji, nie wiem czy się zdecyduję. Na usg wszystko u mnie w porżadku, tylko biochemia wszystko popsuła (i wiek, mam 38 lat). Przeczytałam prawie cały wątek "Amniopunkcja - robić czy nie" i jest tam mnóstwo przypadków, gdzie PAPPA wskazywało na wadę genetyczną, a amnio nie potwierdzało. Czy oprócz NT coś jeszcze wskazuje na ZE i ZP? Te dwie wady są widoczne na USG, gorzej z ZD, tam nic nie musi wskazywać na wadę, 30% dzieci z ZD nie wykazuje wad na usg. Przez tydzień od wyniku PAPPY plakalam codziennie, dlatego zdecydowalam się na Sanco, by się dowiedzieć na czym stoję. Nie dawałam rady psychicznie żyć w tej niepewności, a na wynik amnio musiałabym czekać do końca września. Nawet gdy Sanco wyjdzie źle, to dalej jest około 7% szans, że się pomylił, przy wyniku prawidłowym 0,1%, ze się pomylił.
 
Do góry