reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

O to to. I nazywamy to czynszem 😂 takze mieszkam tez w apartamencie z widokiem na slamsy 😂😂ale apartament 😂
My t z na to czynsz mówimy :D u nas to jest opłata eksploatacyjna, śmieci i fundusz remontowy z tego co pamiętam. Gonwno straszne, opłata jest od m2, więc oczywiście dużo wychodzi bo mamy duży metraż 🙄🙄🙄
 
reklama
Ale wolę te duże rachunki niz wynajem w Krakowie. Jeszcze 2 lata temu mieszkałam na 32m2 wynajętych i płaciłam 2 tysiące 🙄 plus internet. Chociaż tyle że nigdy mi dopłata nie przyszła ,🤭🤭
 
To ja chyba w apartamencie mieszkam 😂😂 tylko w połowie wykończonym bo za szybko wszystko drożeje 😂😂
A tak serio no to nie wiem jak to liczą ale moze jak się wynajmuje apartament to po prostu nie są wyszczególnione opłaty tylko wszystko łącznie. Bo jednak śmieci i inne pierdoły to zawsze trzeba placic niezależnie od typu mieszkania 🤔
Możliwe że za wywóz się płaci, ale ja płacę z 20 zł miesięcznie, to nadal jest maks 300 zł miesięcznie w bezczynszowym, a nie tyle co my, jeszcze wszystko stare i brzydkie.
Nam w mieście wybudowali nowe piękne osiedle i dostawało się mieszkanie za darmo, w tym czynszu spłacalo się jakby mieszkanie, ale tak daremne warunki że zrezygnowałam z tego, a szkoda.
 
Ja czynszu nie płacę bo mieszkam w domu wolnostojącym, ale za to podatki spore bo jeszcze od działek rolnych i budowlanych które mam (co ciekawe prawie wszystkie są już zarośnięte drzewami, las się nam przybliża do domu). Przynajmniej wodę mamy z własnej studni i nie musimy za nią płacić, ale ścieki obliczają na podstawie zużycia wody (licznik) a nie zawsze woda idzie do kanalizacji. Przy myciu przed domem samochodu woda leci do korytek a i tak płacimy.
U nas za to mamy składki na fundusz remontowy kościoła 🤣 sypie się i ksiądz co miesiąc robi takie większe składki. W Zeszłym roku nawet zarządził składkę po 1000 zł od rodziny. Ale można było płacić w ratach 🤣🤣
 
My t z na to czynsz mówimy :D u nas to jest opłata eksploatacyjna, śmieci i fundusz remontowy z tego co pamiętam. Gonwno straszne, opłata jest od m2, więc oczywiście dużo wychodzi bo mamy duży metraż 🙄🙄🙄
U nas też ogolnie liczy się za udziały. Np garazowiec ma swoje udziały też. Wiadomo oświetlić trzeba i klatkę i garaż rocznie wychodzi nam 9 tys za światło takie. A mamy mieszkań 20 w swoim bloku. Takze koszta są zawsze. Użytkowanie wody ileś tam metrów jest w to wliczone. My płacimy miesięcznie o 100 zl więcej i tak bo później mamy do zapłacenia 1000 zł bo zużywamy za dużo wody.
 
Ja czynszu nie płacę bo mieszkam w domu wolnostojącym, ale za to podatki spore bo jeszcze od działek rolnych i budowlanych które mam (co ciekawe prawie wszystkie są już zarośnięte drzewami, las się nam przybliża do domu). Przynajmniej wodę mamy z własnej studni i nie musimy za nią płacić, ale ścieki obliczają na podstawie zużycia wody (licznik) a nie zawsze woda idzie do kanalizacji. Przy myciu przed domem samochodu woda leci do korytek a i tak płacimy.
U nas za to mamy składki na fundusz remontowy kościoła 🤣 sypie się i ksiądz co miesiąc robi takie większe składki. W Zeszłym roku nawet zarządził składkę po 1000 zł od rodziny. Ale można było płacić w ratach 🤣🤣
Wtf.nie dość że Państwo sponsoruje kościoły to jeszcze obywatele mają??? W życiu bym nie zaplacila
 
reklama
Ja czynszu nie płacę bo mieszkam w domu wolnostojącym, ale za to podatki spore bo jeszcze od działek rolnych i budowlanych które mam (co ciekawe prawie wszystkie są już zarośnięte drzewami, las się nam przybliża do domu). Przynajmniej wodę mamy z własnej studni i nie musimy za nią płacić, ale ścieki obliczają na podstawie zużycia wody (licznik) a nie zawsze woda idzie do kanalizacji. Przy myciu przed domem samochodu woda leci do korytek a i tak płacimy.
U nas za to mamy składki na fundusz remontowy kościoła 🤣 sypie się i ksiądz co miesiąc robi takie większe składki. W Zeszłym roku nawet zarządził składkę po 1000 zł od rodziny. Ale można było płacić w ratach 🤣🤣
Ja bym w zyciu nie zapłaciła. Chociaż jestem osobą wierzącą to bym jeździła do kościoła chociażby 50 km😀
 
Do góry