reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Praktycznie każde niemowlę ma refluks bo jest to fizjologiczne zjawisko. Jedne dzieci mniejszy, inne większy, ale wbrew pozorom to bardzo popularne zjawisko. W szpitalu mamy na sali babkę której pierwsze dziecko chlustalo, krztusilo się itp, jak zaczęło siadać to się poprawiła sytuacja. Gdyby nie poprawiało się z czasem to można by szukać w tym patologii. Albo gdyby dziecko nie przybierało :)
No u nas właśnie była położna i synek waży 5,5 kg, więc problemu z przybieraniem na wadze nie mamy xd może faktycznie lepiej zaczekać i niepotrzebnie się nie martwić skoro nie jest tragicznie jakoś
 
reklama
U nas na pewno rzadziej ulewa odkąd po każdym karmieniu (nawet w nocy jak karmię na leżąco) go biorę do odbicia i tak nosze z głową na moim ramieniu conajmniej 10 min. Karmię tylko piersią. Może też spróbujcie
No właśnie teraz staram się po piersi też go odbijać, tylko na ramieniu rzadko kiedy wytrzymuje mi dłużej niż kilka minut 🙄
 
No u nas właśnie była położna i synek waży 5,5 kg, więc problemu z przybieraniem na wadze nie mamy xd może faktycznie lepiej zaczekać i niepotrzebnie się nie martwić skoro nie jest tragicznie jakoś
Dużo te wasze dzieci ważą! Mój wczoraj niecałe 4,5kg ważył, ale lekarka nic nie mówiła więc chyba to dobry przyrost (jutro skończy 7 tygodni).
 
Dużo te wasze dzieci ważą! Mój wczoraj niecałe 4,5kg ważył, ale lekarka nic nie mówiła więc chyba to dobry przyrost (jutro skończy 7 tygodni).
Skoro nic nie mówiła to na pewno mieści się w siatkach centylowych. Synek skończył w Wielkanoc 7 tygodni. Już ma 61 cm, więc to może dlatego taka waga, bo raczej do pulchnych póki co nie należy 😁
 
No u nas właśnie była położna i synek waży 5,5 kg, więc problemu z przybieraniem na wadze nie mamy xd może faktycznie lepiej zaczekać i niepotrzebnie się nie martwić skoro nie jest tragicznie jakoś
Noo i nie odpowiedziałam na Twoje pytanie o objawy 😂 u nas jest wzmożone ulewanie, jak dłużej nic nie zje to potrafi ulac trochę sliny 🤦 po karmieniu wraca mu się i połyka to - słychać odgłosy polykania. Czasami po karmieniu się lekko rozbudzi jak mu się wróci i widać wtedy że coś go w przełyku drażni bo otwiera buźkę. Często jak się pręży na kupę albo gazy to tez mu się uleje z wysiłku. Zdarza się że trochę chluśnie świeżym mlekiem albo dłużej po karmieniu już lekko strawionym. No klasyczne objawy, gastrolog powiedział że to nie pierwsze dziecko i nie ostatnie z takim ulewaniem 🤷🤷🤷
 
reklama
Do góry