reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

O matko boska, zabrałam się za odciąganie i po 5 minutach z 1 cyca nam już 1/3 kubeczka 😱🤯 czułam, że są ciężkie, ale żeby aż tak 😯 dobrze, że herbatkę na laktację przestałam pić i z piwem się jeszcze wstrzymałam 😂 Trzeba będzie mrozić, bo sam Czarek tego nie zje 😂
To ładnie ci idzie 😀😀
 
reklama
Dziewczyny sprawdziłam ile mleka mam w piersiach. Po pol godziny odciągania pokarmu zebralam raptem 15ml mleka ;/ wszystko mi się zatrzymało po tym pobycie w szpitalu...
 
Byc moze z tym ze mala nie bardzo chce cyca a jak już się przystawi to nie "łyka" pokarmu... taki problem ;/
@olga.1 - to ile ściągniesz laktatorem nie świadczy o tym, ile mleka masz. Mleko się produkuje na bieżąco, a o wiele więcej wyciąga mały ssak niż laktator. Ja przy najstarszej córce miałam tak, że żeby 40 ml mleka ściągnąć w jej 3 miesiącu życia to na kilka razy sciągałam... A jak tylko Zosia się przyssała, to duldała aż uszy się trzęsły
 
Dziewczyny sprawdziłam ile mleka mam w piersiach. Po pol godziny odciągania pokarmu zebralam raptem 15ml mleka ;/ wszystko mi się zatrzymało po tym pobycie w szpitalu...
Nie jest zle. PIJ DUZO WODY. Odciagaj regularnie. Ja odciagam co cztery godziny, wczoraj mialam jakies 50ml po pol godziny z obu piersi, dzisiaj juz jest jakies 70ml. Coerpliwosci, konsekwencji i WODYYY :) sprobuj z tym femaltikerem - wszyscy zachwalaja.
 
a masz kontakt do doradczyni laktacyjnej? czy odpowiednio głęboko łapie pierś? butelka też mocno rozleniwia dzieci do ssania :/
Mala ładnie ssala i pokarmu bylo tez sporo do 10 doby życia małej... jak trafilysmy na oddzial z zoltaczka to chyba stresni nerwy zrobiły swoje. Pokarm totalnie zanikl. Mala nie chce łapać cyca i sie denerwuje za każdym razem. Po karmieniu z dwóch piersi dalej jest glodna. ;/
 
Dziewczęta 😌 jakie dostalyscie zalecenia dot. przechowywania mleka odciagnietego z piersi? Jak dlugo mozna przetrzymywac w temp. pokojowej. Mi powiedziano ze do 6h ale wydaje sie to dlugo. Jeszcze jestem w szpitalu, jak cos to mam lodowke, ale nie mam jak ew podgrzac tego mleka 🤔
 
@olga.1 - to ile ściągniesz laktatorem nie świadczy o tym, ile mleka masz. Mleko się produkuje na bieżąco, a o wiele więcej wyciąga mały ssak niż laktator. Ja przy najstarszej córce miałam tak, że żeby 40 ml mleka ściągnąć w jej 3 miesiącu życia to na kilka razy sciągałam... A jak tylko Zosia się przyssała, to duldała aż uszy się trzęsły
A ja mam właśnie na odwrót, laktatorem ściągam dużo, a mały jakby ode mnie za wiele nie wyssał, tylko grymasi, wierci się i rani mi cycki 🙁
 
reklama
Dziewczęta 😌 jakie dostalyscie zalecenia dot. przechowywania mleka odciagnietego z piersi? Jak dlugo mozna przetrzymywac w temp. pokojowej. Mi powiedziano ze do 6h ale wydaje sie to dlugo. Jeszcze jestem w szpitalu, jak cos to mam lodowke, ale nie mam jak ew podgrzac tego mleka 🤔
Ja słyszałam różne wersje, też że w temperaturze pokojowej do 6h, ale pytalam dziś położną, to mówiła, że w temperaturze pokojowej do 2h, w lodówce do 12h a w zamrażarce do pół roku 😊 Ja po wyjęciu z lodówki, wlewam do butelki i podgrzewam w misce/kubku z wrzątkiem przez chwilę 😉
 
Do góry