reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Ja mam wodę mama i ja niegazowaną. Gotuję ja w garnku i wlewam do termosu i mam wodę na cały dzień. Jak jest już zimna to wlewam ją do butelki i do podgrzewacza. Mam termometr którym sprawdzam temp wody i jak już jest odpowiednia dodaję proszek i mieszam :)
W takim razie dziewczyny które karmią mlekiem modyfikowanym swoje maluchy... jak Wy to robicie ? Woda z czajnika, przegotowana, butelkowana ? Moja kruszyna ma dwa tygodnie...
 
reklama
Z tylu opakowania mleka masz rozpiskę co i jak. U mnie na mlekach jest np na 60 ml 2 miarki płaskie mleka. I nawet jest napisane żeby użyć zagotowanej i ostudzonej do temp 37 stopni wody.
Dodatkowo masz podane ile powinnaś tego mleka robić w którym tygodniu. I jeśli dasz 90 ml wody i 3 miarki to wyjdzie Ci 100 ml mleka
Dziewczyny proszebo rade... jak Wy szykujecie mleko dla swoich pociech? Ile moarek na ile wody? Podgrzewacie w podgrzewaczu czy mieszacie wodę?
 
Mi w szpitalu powiedzieli ze doba x 10ml na jedno karmienie, czyli w trzeciej dobie 30ml na karmienie. Najlepiej dopytaj polozne od noworodkow w szpitalu bo nie wiem jak dlugo taki system sie stosuje 🤔
Mi mówili, że pierwsza doba 15ml, a potem po 5ml dodawać na każdą kolejną dobę, ale też nie wiem do kiedy ten system działa 🤷
 
reklama
Dziewczyny proszebo rade... jak Wy szykujecie mleko dla swoich pociech? Ile moarek na ile wody? Podgrzewacie w podgrzewaczu czy mieszacie wodę?
Ja nie mam podgrzewacza, wrzucam miarkę mleka do butelki i zalewam odrobiną wrzątku i resztę daje zimna przefiltrowana wodę tak, żeby po wymieszaniu temperatura była idealna do podania :)
 
Do góry