reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
A u mnie na wizycie dzisiaj wszystko ok.
Maluch ma 7.18 cm.
Mocz i badania krwi w normie ale schudłam 1 kg.
Lekarz powiedział że płeć będzie mógł określić jako pewnik dopiero za 10 tyg. [emoji79]
Dodał że mam być cierpliwa.
No i powiedział że mogę urodzić tydzień wcześniej bo dziecko jest większe.
Następna wizyta za miesiąc. ;) Zobacz załącznik 885554
Super ze wszystko dobrze [emoji4]
 
reklama
Dziewczyny jestem w Polsce jak wiecie u nas w Niemczech nie robią prenatalnych, i teraz moje pytanie tam gdzie chciałam się dostać gdzie sa bardzo dobre opinie nie ma szans terminy za 3tyg, udało mi się znaleźć miejsce na jutro na 15.30 lekarz ten ma jednak przeróżne opinie i niewiem czy ryzykować co byście zrobiły? Dodam że jestem dziś OM 13/3 czy to nie za pozno ? Czy powinnam odpuścić? Koszt 370zl
A mogę zapytać gdzie w Niemczech mieszkasz? Bo ja też mieszkam w DE ale u mnie lekarz robi badania prenatalne. To jest standard dlatego jestem zdziwiona :unsure:
 
Powodzenia w remontach dziewczyny. U nas Maja miała od początku swój pokój bo blisko naszego no ale już teraz to dzidzia początkowo z nami raczej będzie bo do ostatniego pokoju nie dam bo za daleko, a Majki też teraz nie przeniosę na inny pokój. Obstawiam że może na kolejną zimę jakoś ewentualnie lub jesień naszykuje już się pokój osobno jak akurat już maleństwo podrosnie
 
Dziękuję za pamięć. Wczoraj o 4:30 zajechaliśmy do domku, 9 godzinna podróż była męcząca ale na szczęście jesteśmy. Powoli muszę ogarniać całą resztę, do tego sterta prania :rolleyes2:
Ze samopoczuciem u mnie bardzo dobrze, nie odczuwam że jestem w ciąży :laugh2: w Polsce byłam na badaniach prenatalnych i wszystko jest ok. dzidziuś jest o 4 dni starsze niż wychodzi z OM... przepływy i serduszko też dobrze. Wszystko na swoim miejscu nóżki, rączki, nosek, usteczka :) jestem taka happy :):D
Zobacz załącznik 885560
Jaki ładny i zgrabny Maluszek [emoji7]

@Darsi no tragedia [emoji23] ja wiem że on ma nie najlepszy sprzęt no ale bez przesady [emoji85]
 
Dzisiaj naszła mnie taka wątpliwość, ponieważ od lipca weszły zwolnienia elektroniczne obowiazkowe to zostalo mi takie wystawione, a że jestem na l4 od początku ciąży z powodu krwiaka to tylko mąż zawsze zawozil zwolnienie i ja nie informowałam pracodawcy o tym, że dalej mnie nie bedzie, wszystko było wiadomo. A teraz poszło to moje elektroniczne zwolnienie do biura, a że mój pracodawca ma dużo fili to mój kierownik w macierzystej placówce nie dostał informacji, że mnie nadal nie będzie tylko księgowa całej fili będąca w innej części Polski, więc 5 dni później dostałam telefon od kierownika, że nie otrzymał mojego zwolnienia. Wyjasnilam mu, że poszlo zwolnienie elektroniczne. Tylko jak teraz czytam to ja mam nadal obowiązek informowania pracodawcy do 2 dni o tym, że mnie w pracy nie będzie. Jakoś o tym nie pomyślałam i boję się jakie mogą być tego konsekwencje, gdyby kierownik chciał zrobić mi pod górkę.... P.S. Sorry za moja skladnie. Mam nadzieję, że jednak post da się w miarę zrozumieć ;)
 
Dziękuję za pamięć. Wczoraj o 4:30 zajechaliśmy do domku, 9 godzinna podróż była męcząca ale na szczęście jesteśmy. Powoli muszę ogarniać całą resztę, do tego sterta prania :rolleyes2:
Ze samopoczuciem u mnie bardzo dobrze, nie odczuwam że jestem w ciąży :laugh2: w Polsce byłam na badaniach prenatalnych i wszystko jest ok. dzidziuś jest o 4 dni starsze niż wychodzi z OM... przepływy i serduszko też dobrze. Wszystko na swoim miejscu nóżki, rączki, nosek, usteczka :) jestem taka happy :):D
Zobacz załącznik 885560
Jakie śliczne maleństwo! Cieszę się razem z tobą, że wszystko jest ok.
A u mnie na wizycie dzisiaj wszystko ok.
Maluch ma 7.18 cm.
Mocz i badania krwi w normie ale schudłam 1 kg.
Lekarz powiedział że płeć będzie mógł określić jako pewnik dopiero za 10 tyg. [emoji79]
Dodał że mam być cierpliwa.
No i powiedział że mogę urodzić tydzień wcześniej bo dziecko jest większe.
Następna wizyta za miesiąc. ;) Zobacz załącznik 885554
Super wieści! 10 tygodni szybko zleci, ale może za miesiąc lekarz już zobaczy co tam maluch chowa między nóżkami [emoji6]
Dzisiaj naszła mnie taka wątpliwość, ponieważ od lipca weszły zwolnienia elektroniczne obowiazkowe to zostalo mi takie wystawione, a że jestem na l4 od początku ciąży z powodu krwiaka to tylko mąż zawsze zawozil zwolnienie i ja nie informowałam pracodawcy o tym, że dalej mnie nie bedzie, wszystko było wiadomo. A teraz poszło to moje elektroniczne zwolnienie do biura, a że mój pracodawca ma dużo fili to mój kierownik w macierzystej placówce nie dostał informacji, że mnie nadal nie będzie tylko księgowa całej fili będąca w innej części Polski, więc 5 dni później dostałam telefon od kierownika, że nie otrzymał mojego zwolnienia. Wyjasnilam mu, że poszlo zwolnienie elektroniczne. Tylko jak teraz czytam to ja mam nadal obowiązek informowania pracodawcy do 2 dni o tym, że mnie w pracy nie będzie. Jakoś o tym nie pomyślałam i boję się jakie mogą być tego konsekwencje, gdyby kierownik chciał zrobić mi pod górkę.... P.S. Sorry za moja skladnie. Mam nadzieję, że jednak post da się w miarę zrozumieć ;)
Ja przy kolejnym l4 poinformowałam tylko księgową, że najprawdopodobniej już do porodu do pracy nie wrócę do porodu i chyba wszystko jest ok. Teraz o kolejnym zwolnieniu nikogo nie informuję
 
@Ninka86, @Karolka2106, gratuluje udanych wizyt [emoji846] Ninka, Twoje maleństwo idealnie ustawiło się do fotki [emoji846] co za profil [emoji4]

Co do L4 to ja wczoraj byłam zaskoczona, ze to tak działa [emoji846] byłam u gin. o 16, po 18 zadzwoniłam do mojej kadrowej zeby ja poinformować a ona mi mowi, ze juz wie bo smsa dostała [emoji846], tyle, ze ja mam kadrowa na miejscu. Chociaż i tak w pierwszej kolejności poonfomowalam moja bezpośrednia przełożona [emoji846]
 
reklama
Ja już po USG prenatalnym, wszystko ok, na miejscu :)
CRL 70,4
NT 1,5 mm
Lekarz powiedział, że przezierność mała :)
Teraz czekam na pappe i interpretację.
Niestety nie dostałam żadnej fotki :(
Podpytałam o płeć i jeszcze nic nie wiadomo.
Co do pokoju da boba to właśnie się wykańczamy i malowanie mamy w najbliższym czasie, tak więc na razie pomalujemy na biało a potem coś pomyślimy :)
 
Do góry