reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
A mogę zapytać gdzie w Niemczech mieszkasz? Bo ja też mieszkam w DE ale u mnie lekarz robi badania prenatalne. To jest standard dlatego jestem zdziwiona :unsure:
Robia ale odpłatnie 155e niewiem ale pytałam to nawet doradzają żeby nie robić bo wyniki bywają mylne dziwne mi to wszystko tak czy inaczej nawet gdybym się uparla i zapłaciła za to to mój gabinet ma 4 tyg urlopu plus tydzień w którym nie ma już miejsca czyli moja wizyta jest za 5tyg no teraz już mniej ale odstęp dla mnie dość spory tym bardziej że na ostatniej nie było usg więc niewiem czy wszystko ok na dole od dłuższego czasu, nie mogę iść do innego gabinetu bo nie mogę zmienic lekarza aż do końca kwartału. A dziś raczej pojadę .
 
reklama
@Darsi bardzo się cieszę,że operacja sie udała. Teraz najważniejsze żeby wyniki były dobre, więc dalej trzymam kciuki.

Dzień dobry babeczki, ja w laboratorium krzywą cukrową robię i powiem wam, że gładko poszło wypicie tego drineczka[emoji3]
Jeszcze półtorej godziny muszę tu siedzieć.
Milego dzionka
 
@Sandra181 ja też tylko za 1szym razem poinformowałam pracodawcę, ale powiedziałam że zwolnienie będzie kontynuowane do porodu.
@LoLaaa ja też robiłam, ale przed ciążą i właściwie nie wiem skąd te plotki, że ta glukoza straszna itd. Ja dostałam kubek cytrynowej i było spoko :)
 
@Sandra181 ja też tylko za 1szym razem poinformowałam pracodawcę, ale powiedziałam że zwolnienie będzie kontynuowane do porodu.
@LoLaaa ja też robiłam, ale przed ciążą i właściwie nie wiem skąd te plotki, że ta glukoza straszna itd. Ja dostałam kubek cytrynowej i było spoko :)
Moja też cytrynowa. Chociaż teraz zdecydowanie wolałabym się kawki napić, bo oczy mi się zamykają[emoji3]
 
@LoLaaa - dziękuję i życzę powodzenia z krzywą :) ja w pierwszej ciąży też się zastanawiałam czemu takie ploty ale po godzinie zaczęło mi się robić niedobrze :( Także zaciskam kciuki by poszło gładko :)
 
@Łucja_ super,że Ty też masz już za sobą udana wizytę :)
Dziewczyny z 13.08. na którą macie? Bo ja chyba ostatnia, aż na 20:30 [emoji4]

Meczy mnie mój refluks w tej ciąży [emoji19] nasila się mam wrażenie. Od bardzo dawna mam zalegająca żółć w żołądku i tzw. "chorobę wrzodowa" (bez wrzodów) i rano znowu wymiotowałam żółcią :(

Co do krzywej to też się bałam, dlatego dostałam cytrynową i pani powiedziała,żeby lepiej nie zwrócić,bo badanie będzie nieważne i trzeba będzie jeszcze raz przyjść. Zmotywowało mnie to, skupiłam się na książce i jakoś poszło :)
 
@Darsi jak Mama dzisiaj się czuje??

@Ninka86 @Karolka2106 @Łucja_ gratuluje udanych wizyt dziewczyny [emoji4]

@ForgetMeeNot super, ze idziesz na zwolnienie! Odpoczniesz i nabierzesz sił, ja już od dwóch tygodni jestem na urlopie i jak myśle, ze w Poniedziałek wracam do pracy to nawet sie cieszę [emoji6] jakaś dziwna chyba jestem [emoji6]

@Oleczka331 No i zdecydowałaś się na badania prenatalne?

@julia2s świetne wyniki [emoji322][emoji322]

U nas na Mazurach od dwóch dni nie jest mega upalnie, a ja dzięki temu czuję, że żyje [emoji6] rozpiera mnie energia i humor dopisuje!

Odkąd wiemy o drugiej ciąży coraz częściej wraca temat powrotu do Polski, przejrzeliśmy oferty na domy w okolicach Gdańska i jeśli sprzedalibyśmy dom w UK to bez problemu kupilibyśmy za gotówkę tu w Polsce...poza tym Szymek tak uwielbia dziadków, a widuje ich Max 2 razy do roku...mąż mój prowadzi własną firmę i mógłby równie dobrze pracować z Polski, nie ma dla niego znaczenia bo jego klienci sa głównie w UE. Ja na dobrą sprawę mogłabym znaleść pewnie prace w kadrach tu w Polsce tylko musiałabym się trochę doedukować o prawie pracy w Polsce, choć tak naprawdę nie zamierzam tym razem tak szybko wracać do pracy po macierzyńskim.
Mieszkamy w UK już 13 lat i mimo wszystkich powyższych zalet to nie jest taka łatwa decyzja...

Miłego dnia dziewczęta [emoji8][emoji8]
 
Hej

Super że wszystkie wiadomości takie dobre !!!
Ale macie piękne zdjęcia, aż jestem zła że mój ma taki sprzęt beznadziejny. Pójdę na pokojowe tam gdzie ma 3d /4d to chociaż fKies pamiątkowe fajne będę miała. U nas znowu upał się robi ...


My od niedawna się wprowadziliśmy do nowego i dzidz będzie z nami w sypialni bo mamy ogromną,później zrobi mu się jakoś kącik itp.
@wiola1198 U nas też córka prawie 9 lat i nie wyobrażam sobie jej dokoptoeac później małego będąca. A wogole jak młodą zareagowała na ciążę?
 
reklama
@Łucja_ Gratuluję wizyty :) Dziwne że nie dostałaś żadnego zdjęcia ja mam chyba z 10 z pomiarami wszystkiego [emoji6]

@Oleczka331 no odpłatnie jest wszędzie, w de wychodzi drożej dlatego ja wolałam zrobić w Polsce. No i też w pierwszej ciąży robiłam tam gdzie teraz i byłam zadowolona z jakości zdjęć i badania.
Teraz w sumie trochę na szybko to było i mniej szczegółowo, 3 raz bym poszła już do kogoś innego.

@LoLaaa ja też nie wiem dlaczego wszyscy się tak boją tego badania, ja piłam zwykłą glukoze bez cytryny i luzik :D Fakt że słodkie to bardzo ale do przeżycia :)
Powodzenia :)
 
Do góry